• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Elviekben igen, bár sokkal kevésbé hajlamos elágazni, mint a Myrophillum. Ha nem akar elágazni, akkor csak csonkold az alját és ültesd vissza. Elég törékeny és nehezebben is gyökerezik, mint a Myrophillum. A kerti tavamban van mindkettő. A magyar vadvizekben brutál módon szaporodik, mint invazív betolakodó. Az alföldi csatornarendszerekben délről terjeszkedik északra és a mi felelőtlenebb hobbistáink okozták..
Tegnap amikor utánajártam a tulajdonságainak, olvastam, hogy 2016 óta be van tiltva az EU területén mind a tartása, mind a kereskedelme. Nem fogom kiengedni az akváriumból ezek után, de nekünk nagyon tetszik. Annyira légiesen könnyű, hogy az áramlás szinte meg sem mozdítja.
 
A39E2DB6-4641-4ED1-BE32-72F4D954E456.jpeg
7245307E-9D71-49C0-82D9-991C963EBF07.jpeg
1B4766AC-7C03-4B53-AEE7-19E4FCDD82C0.jpeg
Nappal. Nagyon keves ez a feny. Mar nyomozom, hogy DIY modon hogy tudnam boviteni. 40-50W-nyi, 6000 Kelvines LED szalagot gondoltam felragasztani a fedo belsejebe. IP65 persze. Furnek egy kis lyukat hatra, ott vezetnem ki a kabeleket, leszilozva. Belul a szalagok U alakban lennenek, igy minden terulet kapna belole fenyt. Vizallo tapegyseggel, amit az allvany aljara csavaroznek fel. Tulmeretezem a tapot, igy a melegedestol sem kellene tartanom.
Bar, ma reggel felmerult bennunk, hogy nem biztos, hogy a ket lusta, elkenyeztetett macska tudna barmit is kezdeni a halakkal ha kinyitnank a tetejet. Mert van az akvarium felett egy ferde fal, oda fel lehetne rogziteni egy lampat es akkor a nejem vagya is teljesulne, a novenyek erhetnenek a viz szintje fole.
Egy biztos, fenyre van meg szukseg.
 
Utoljára módosított:
Szia!

Jó úton halad az akva! Szépen sűrűsödnek a növények.
A képeket nézve feltűnt a rengeten hatalmas bubi az akvában. Levegőzőt használsz?
Amennyiben igen, hagyd el nyugodtan! Egyrészt felesleges: a megfelelő oxigenizáltságot az esőztető a vízfeszín mozgatásával biztosítani tudja, másrészt a növények szempontjából káros hatása van: a CO2-t kihajtja a vízből, amire a növényeknek szintén szükségük van a tápanyagok mellett.
 
Szia!

Jó úton halad az akva! Szépen sűrűsödnek a növények.
A képeket nézve feltűnt a rengeten hatalmas bubi az akvában. Levegőzőt használsz?
Amennyiben igen, hagyd el nyugodtan! Egyrészt felesleges: a megfelelő oxigenizáltságot az esőztető a vízfeszín mozgatásával biztosítani tudja, másrészt a növények szempontjából káros hatása van: a CO2-t kihajtja a vízből, amire a növényeknek szintén szükségük van a tápanyagok mellett.
Szia!
Koszonom! Nohat. Akkoris ha van 10+ eloleny az akvariumban? Nem fognak a halak megfulladni? Teljesen szuntessem meg? Van teteje az akvariumnak. Egy Tetra APS 100 levegozteto es egy Tetra EX 600 kulso szuro megy benne jelenleg.

Koszi!
 
Szia!
Koszonom! Nohat. Akkoris ha van 10+ eloleny az akvariumban? Nem fognak a halak megfulladni? Teljesen szuntessem meg? Van teteje az akvariumnak. Egy Tetra APS 100 levegozteto es egy Tetra EX 600 kulso szuro megy benne jelenleg.

Koszi!
Egyetlen akváriumomba sem volt eddig levegőztető nem volt belőle problémám. Ha szűrő jól van beállítva hogy finoman fodrozza a vízfelszint az az esetek 99% ban elegendő gázcserét biztosít.
Napközben a növények is termelnek be oxigént a vízbe este pedig elsősorban nem a vízből fogyasztják el a saját anyagcseréjükhöz szükséges mennyiséget hanem a napközben a sejtjeikben felhalmozottotat. Ha nagyon aggódsz elsőre csak próbáld ki hogy napközbenre kikapcsolod és nézed a halak reakcióját.
 
Egyetlen akváriumomba sem volt eddig levegőztető nem volt belőle problémám. Ha szűrő jól van beállítva hogy finoman fodrozza a vízfelszint az az esetek 99% ban elegendő gázcserét biztosít.
Napközben a növények is termelnek be oxigént a vízbe este pedig elsősorban nem a vízből fogyasztják el a saját anyagcseréjükhöz szükséges mennyiséget hanem a napközben a sejtjeikben felhalmozottotat. Ha nagyon aggódsz elsőre csak próbáld ki hogy napközbenre kikapcsolod és nézed a halak reakcióját.
Koszonom, kiprobalom. Igazabol mar 1 oraja kikapcsoltam es egyelore senki nem ment feljebb a sajat szintjenel.
A belyofoag kb. 5-6 cm-el a vizszint alatt van. Gyonyoruen fodrozodik a viz a teljes feluleten.
Teny, hogy igy bekesebb a sodras es a csond is nagyobb :)
Meglatjuk :)
 
Koszonom, kiprobalom. Igazabol mar 1 oraja kikapcsoltam es egyelore senki nem ment feljebb a sajat szintjenel.
A belyofoag kb. 5-6 cm-el a vizszint alatt van. Gyonyoruen fodrozodik a viz a teljes feluleten.
Teny, hogy igy bekesebb a sodras es a csond is nagyobb :)
Meglatjuk :)
Vízfodrozással történő levegőbeoldás esetén fedett akváriumnál nem árt legalább az etetőajtót
nyitvatartani, másképp csak a fedő alatti elhasznált levegőt fogja beoldani újra és újra....
 
Koszonom, kiprobalom. Igazabol mar 1 oraja kikapcsoltam es egyelore senki nem ment feljebb a sajat szintjenel.
A belyofoag kb. 5-6 cm-el a vizszint alatt van. Gyonyoruen fodrozodik a viz a teljes feluleten.
Teny, hogy igy bekesebb a sodras es a csond is nagyobb :)
Meglatjuk :)
Gratula, jól alakul a dolog. Az első képeket látva, sokkot kaptam, de most már kezd akvárium formája lenni.
Jó lesz ez, légy türelemmel. Pihentesd most kicsit az akvát. Se új növények, se új halak....
Hagyd, hogy a növényeid nőjenek, kertészkedj, dúsíts.
Ha ez megy, jöhet egy lámpa upgrade, óvatosan, nehogy algatenger legyen a vége.
Türelem...onnantól már csak 1-2 lépés a CO2, külső szűrő, új lámpa....aktív talaj stb...😂😂😃😃
Mindig ez van...😉
 
Utoljára módosított:
:D
Kozos a hobbi a felesegemmel es van egy tartalek 25 literes! :)

Sajnos a levegozteto kikapcsolasaval azt ertuk el, hogy 24 ora mulva mindenki ment fel pipalni. Igy nem mertunk kockaztatni. Tegnap megvolt a heti vizcsere. A szuro is kapott egy ovatos tisztitast, mert teli volt szmotyivel mind a ket ag.
2 hetes elokeszitett viz ment bele, plusz a visszapotlas miatt bakterium es elokeszito. Mind a ketto az eloirt mennyisegben.
Mindenki rendben van. Igy, hogy ismet jonnek a buborekok, mindenki a helyen.
Ami viszont aggaszt, hogy a novenyek alulrol kopaszodnak es picit sargulnak. Miutan kapjak rendszeresen az AF Plantert es a Macrot, csak a feny hianyara tudok gondolni. Igy a lampa bovitese elkerulhetetlen lesz. Nezegettem a GA-n a Twinstarokat. De megmondom oszinten, hogy igy is joval tobbet koltottunk erre, mint amennyit elismernek barmilyen irasos formaban valaha is. :D Igy kicsit agyaltam. Azt tudnam csinalni, hogy

3CAF3B73-7027-4649-A702-9A0AF843845A.jpeg
Piros csikok a LED csikok.

Alul 5x40cm=200cm / 30Lm
Felul 2x50cm=100cm / 15Lm
A 300cm osszesen 42W.

Sarga csikok a 2x0,5mm-es kabelek. Minden LED szalag vegen zsugorcso. Osszevezetem a 7 kabet es azok is belekerulnek egy zsugorcsobe. Majd ezt felragasztom a fedobe. Kimegy a 7 kabel a meglevo lyukon. Kint sorbakotom oket es mennek egy 2.1x5,5mm-es DC - sorkapocs atalakitoba. Abba megy a tapegyseg.

Talaltam 12V 60W tapot, ami eleve szerelt, nem kell az erintesvedelemmel kuszkodni.

Az egesz belemegy egy smart kapcsoloba es kesz.
Ezzel osszesen lesz 42W LED es 15W neon. Valoszinuleg a neon felejtheto is lesz majd. Illetve maradhat is akar, csak akkor lejjebb megyunk majd vilagitasi idoben, mondjuk 6 orara.
Nagyon nagy hulyeseg? A LED szalagok szigeteltek, illetve en is nagy gondossaggal szigetelek majd.
Ennek az egesznek kb. 5000 Ft az igenye, mert LED szalag van itthon.

(Bocs, hogy itt, csak igy egyben marad.)
 
Back
Oldal tetejére