• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

andrasb

Főkertész
Sziasztok!

Kb. ket honappal ezelott igy ereztem, hogy analogabb eletet szeretnek. IT rabszolgakent minden napom a virtualis vilagban zajlik. Itthon is hasonlo eletet eltem. Ezert keresni akartam valami mast. Egesz gyerekkoromban akvariumok kozott eltem, Apam vilag eleteben imadta csinalni. Ket eve Aposom is beindult es viszonylag gyorsan rafuggott. Igy nagyjabol kezenfekvo otlet volt hazahozni egy akvariumot.

oleKAZf.jpg


Az elso gondolatunk az volt, hogy valami latvanyosat csinalunk. Sok szin, kulonleges diszitesek. Olyan Avatarosra akartuk venni a figurat. Halom cuccot rendeltunk az Alirol, amibol egyelore csak egy mugyanta bujkalo erkezett meg.
Viszonylag gyorsan rajottunk, hogy tetszik ez a dolog. Alapvetoen olyan a hozzaallasom, hogy ha valamibe belekezdek, akkor arrol mindent tudni akarok. Ezert kb. ket het utan vettunk egy olcso kezdo szettet:

8dK06Jd.jpg
Rendeltem egy Tetra levegomotort, Orca belso szurot aktiv szennel es az akvariumhoz kapott masik szivacsos belsoszurot is beleraktuk. Kapott egy melegitot is es uj, kisebb szemu aljzatot.
Pancelos harcsak, ancistrusok, guppik, Ramirezik, garnelak. Vettunk novenyeket is. Igyekeztunk alacsony igenyueket keresni.

lra7cEk.jpg
Aztan jottek sorban a fiaskok. Halpusztulas, novenypusztulas, homalyos viz, alga, elfagyott moha, minden.

X9yxKEk.jpg
Sokat koszonhetek ennek a forumnak, sokat tanultam innen, amit ezuton is koszonok mindenkinek.
Mult het hetvegen vettunk uj halakat.
Guppik, gyemant es piros neonok, pancelos harcsak, ancik, mexikoi folyami rak, garnelak.
Vettem kulso szurot, uj levegoztetot.
Kockakent automatizaltam amit lehet. Akvarium moge Philips Hue vilagitas kerult ami utanozza a napfelkeltet es este a naplementet. Felso neon smart kapcsoloval szinkronban megy a tobbivel.
Aztan egyik reggel raebredtem, hogy nem az igazi az egesz. Termeszetellenes, hivalkodo stb. Elkezdtem elirigyelni a termeszetes latvanyu tankokat innen es a Redditrol. Igy tegnap ismet bevasarlokorutra mentunk.
Uj aljzat, gyoker, bazalt kovek, bujka. Tegnap megtortent a koltozes. Kis akvariumot egy hetig elokeszitettem. Atkoltoztettuk oket es egy ora alatt berendeztuk az izlesunk szerint az uj otthont. Aztan bakterium es a pihentetett viz ellenere elokeszito is kerult bele. Aztan visszakoltoztek a sracok. Sajnos ket gyemant neon nem elte tul, barmennyire is igyekeztunk gyorsak es kimeletesek lenni. Igy jelenleg igy all a helyzet:


Jvt9TmX.jpg
5db kek-piros Neon, 2db pancelos, 2db ancistrus, 5db guppi, 1db gyemant neon, 1db Rami, 1db mexikoi rak, 2db garnela, egy halom random csiga.

Az elkovetkezo 1 honapban nem szeretnek erdemi valtoztatast. Szeretnem ha mindenki megnyugodna, beallna a viz es beke lenne.
A vilag egyik legnyugtatobb dolga ezt bamulni. Hazaerek a munkabol, nezem oket. Reggel felkelek, nezem oket. Olvasgatok utanuk, aggodom ertuk. De minden percet elvezem.
X3G0Vn7.jpg

gdoCDXO.jpg

jgrtVqH.jpg





4TbXCUF.jpg
 
Szia!
Üdv a hobbiban. Remélem, sok örömöd lesz benne. Jó látni a fejlődést. Külön gratulálok azért, hogy megváltál a narancssárga talajtól és a középső színes valamitől. Ezzel átléptél a következő szintre :)
Én tennék még be gyorsan fejlődő növényeket, ez a látvány mellett a vízminőséget is javítaná. A nagy világos követ érdemes lenne megnézni, tartalmaz-e meszet (háztartási sósavat kell cseppenteni rá, ha nem pezseg akkor OK). A guppikkal nem árt vigyázni, gyorsan szaporodnak.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Üdv a hobbiban. Remélem, sok örömöd lesz benne. Jó látni a fejlődést. Külön gratulálok azért, hogy megváltál a narancssárga talajtól és a középső színes valamitől. Ezzel átléptél a következő szintre :)
Én tennék még be gyorsan fejlődő növényeket, ez a látvány mellett a vízminőséget is javítaná. A nagy világos követ érdemes lenne megnézni, tartalmaz-e meszet (háztartási sósavat kell cseppenteni rá, ha nem pezseg akkor OK). A guppikkal nem árt vigyázni, gyorsan szaporodnak.
Koszonom!
Most egyelore hagyom pihenni a helyzetet. Aztan majd ugy egy honap mulva meglatom, hogy hova fejlodott es milyen novenyt volna erdemes betenni.
Sajnos kozben a harmadik gyemant is elment. :/
Most inkabb hagyom egy ideig pihenni oket.
 
Én ami ajánlanék:
- sokkal több növény, alacsony fényigényűek, pl. crypto-k, microsorum, bucephalandra, anubias
- 0.5W/liter körüli fény
- növénytáp, hogy ne szenvedjenek a növényeid
- a csepptesztek pedig segítenek beállítani a tápanyag szinteket
Koszonom, keresgelni fogok veluk kapcsolatban!
Sajnos 15W-nal erosebb fenycsovet nem sikerult meg sehol talalnom a hazai piacon. :/
Novenytapom van. Macro es Planter megy bele. Azota amugy fejlodnek is a novenyek. Uj hajtasok, szebb szinek.
Cseppteszt meg varat magara, de hamarosan! :)
Koszi!
 
Koszonom!
Most egyelore hagyom pihenni a helyzetet. Aztan majd ugy egy honap mulva meglatom, hogy hova fejlodott es milyen novenyt volna erdemes betenni.
Sajnos kozben a harmadik gyemant is elment. :/
Most inkabb hagyom egy ideig pihenni oket.
A gond az, hogy az akvárium még abszolúte nem állt be, és a szűrésed sem, ami a víz opálosságán
egyértelműen látszik. Ilyen akváriumba halakat berakni, főleg még új halakat is venni, tilos.
A szűrő beszívóágához egy injekciós fecskendővel lehet indítóbaktériumot adagolni, a vízbe
pedig ugyancsak lehet előkészítő bacikat adagolni. Javaslom a napi 10liter vízcserét is.
Ahogy azt már javasolták is, én a bújkálóst kidobnám, esélyesen barnaalga góc lesz az akváriumban.
Helyette vennék még sok növényt, elsősorban gyorsan növőket.
Sok sikert.
 
Még annyit, hogy a gépállványra helyezett fenyődeszka-lap nagyon esztétikus, de nagyfokú
vetemedésre erősen hajlamos, aminek akváriumtörés, de minimum szivárgás lehet
a végkifejlete. Mindenképpen javasolt a cseréje.
 
Koszonom, keresgelni fogok veluk kapcsolatban!
Sajnos 15W-nal erosebb fenycsovet nem sikerult meg sehol talalnom a hazai piacon. :/
Novenytapom van. Macro es Planter megy bele. Azota amugy fejlodnek is a novenyek. Uj hajtasok, szebb szinek.
Cseppteszt meg varat magara, de hamarosan! :)
Koszi!
Nem is fogsz erősebb fénycsövet találni. A hossz határozza meg a teljesítményt (45 cm/15W). Ha van rá elég hely, és szeretsz barkácsolni, megpróbálhatsz a tetőbe szerelni még egy fénycsövet, esetleg néhány sor led szalagot.
A követ én mindenképpen megvizsgálnám, nekem gyanúsnak tűnik. Ha meszet tartalmaz, akkor keményíteni fogja a vizet. Ezt a guppik szeretik, de a többi halad nem igazán (a ramirezi kimondottan nem).
Az akvárium indításával egy kicsit többet kellett volna várni, de ez most már mindegy. Előbb-utóbb beáll majd, de lehet, hogy addig lesz még halpusztulás.
A kezdeti időszakban az ajánlott adagnál kevesebb tápot érdemes adni, ha nem akarsz sok algát nevelni.
 
Szia!
Üdv a hobbiban. Remélem, sok örömöd lesz benne. Jó látni a fejlődést. Külön gratulálok azért, hogy megváltál a narancssárga talajtól és a középső színes valamitől. Ezzel átléptél a következő szintre :)
Én tennék még be gyorsan fejlődő növényeket, ez a látvány mellett a vízminőséget is javítaná. A nagy világos követ érdemes lenne megnézni, tartalmaz-e meszet (háztartási sósavat kell cseppenteni rá, ha nem pezseg akkor OK). A guppikkal nem árt vigyázni, gyorsan szaporodnak.
"A guppikkal nem árt vigyázni, gyorsan szaporodnak." Ahogy elnézem azt a szép sügért, ettől nem nagyon kell tartani. :eek: ;)
 
Ha homokkő, akkor valószínű, hogy jó lehet. Az kvarc alapú... bár... a lényeg az összekötő anyag. Az pedig lehet meszes alapú is, ami pezsegni fog. A kémiailag legstabilabb homokkő kovasavas kötőanyaggal áll össze, de az agyagos sem vészes. Én vörös homokkövet használok itt, savpróbán átment, az enyém kovasavas lehet. ✌️
 
Ha homokkő, akkor valószínű, hogy jó lehet. Az kvarc alapú... bár... a lényeg az összekötő anyag. Az pedig lehet meszes alapú is, ami pezsegni fog. A kémiailag legstabilabb homokkő kovasavas kötőanyaggal áll össze, de az agyagos sem vészes. Én vörös homokkövet használok itt, savpróbán átment, az enyém kovasavas lehet. ✌️
Delutan szerzek be sosavat es megnezem, hogy habzik e. Ecet csak 10%-os van otthon es valahol azt olvastam, hogy 20%-os kel hozza.
 
lehet én maradtam le, de mi a cél? Amíg nem akar az ember olyan élőlényeket (növény és állat) tartani amik kimondottan lágyvizet igényelnek addig nem sok mindent zavar a bújkáló.
Van egy sügerem. Neonok és guppik. Mexikói rák és garnélkák. Több olyan véleményt kaptam, hogy vegyem ki. Ezért kivettem. Szerinted nem kellett volna? Szomorú lettem tőle, mert nagyon tetszett úgy az akvárium.
 
Back
Oldal tetejére