• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

ezsolt80

Mágus
szerintem bőven nem kell 7sor led. Viszont én beiktatnék egy dimmert még a rendszerbe, a led szalagok is tovább bírják (főleg ha a szilikonnal borított verziót akarod használni, mert az besárgul, meg a hő hatására meg is ég), valamint túl sem melegszik ha dimmelve használod.
És érdemes led-szalagból is olyat használni ami jobban megfelel a növényeknek.
Én hétvégén cseréltem egyik akváriumom felett a led-szalagokat, majd rakok fel róla képeket a 'naplóm'-ba.

andrasb

Főkertész
Ez azért eléggé furcsa jelenség.
A pipálás oxigén hiányra utal, de levegőztető nélkül is elég kéne hogy legyen a szintje.
Az akvárium 2 hónapos, milyen gyakran és mennyit etetsz? Hetente cseréled a víz 50%-át? Mulmozol a karbantartásokkor?
Naponta kapnak enni. Fél kocka fagyasztott élő eleség és két-három Spirulina tabletta. A szórós dolgok nem váltak be nálunk. A mulcsolás még nincs, de már úton van hozzá cső meg minden, hogy csináljak egy porszívót. Vízcsere 30% hetente szokott lenni.

Ádám_

Főkertész
Naponta kapnak enni. Fél kocka fagyasztott élő eleség és két-három Spirulina tabletta. A szórós dolgok nem váltak be nálunk. A mulcsolás még nincs, de már úton van hozzá cső meg minden, hogy csináljak egy porszívót. Vízcsere 30% hetente szokott lenni.

Itt lesz a gond 😕
De ezeken könnyen lehet javítani

1. Ennek a kajának a fele is elég ilyen kevéske halnak. ( Hogy adod a fagyit? Vízben olvasztod fel, majd apránként bele öntöd az akvába, vagy csak egyben zsupsz?)
2. Kell az 50%os vízcsere
3. Ha túletetsz és nem mulmozol akkor a talajban már brutál sok dzsuva lehet, ez terheli a vizet nagyon.

andrasb

Főkertész
Itt lesz a gond 😕

1. Ennek a kajának a fele is elég ilyen kevéske halnak. ( Hogy adod a fagyit? Vízben olvasztod fel, majd apránként bele öntöd az akvába, vagy csak egyben zsupsz?)
3. Ha túletetsz és nem mulmozol akkor a talajban már brutál sok dzsuva lehet, ez terheli a vizet nagyon.
Kiveszek az akváriumból vizet, abban felolvasztom és utána adagolva kapják.
Noted, köszönöm!
Szoktuk basztatni a talajt vícserekor a leszívóval és nagyon nem jön belőle semmi, de hamarosan meglesz a manuális PET palackos porszívó és akkor jól átmegyek majd rajta! :)

Köszi

andrasb

Főkertész
Az elozo allapothoz kepest sajnos a Guayanak feladtak a harcot. Teljes felkopaszodas, a vagas es visszaultetetes sem segitett. Kikerultek a tegnapi napon es bekerult a helyere egy egyelore ismeretlen to. Talan Buce lehet. Kollegamtol kaptam, mert nala mar nem illet a kepbe. Szeretjuk. A Caroliniana a jeg hatan is megel. Gyarapodik szepen. Halak es Jorge a mexikoi folyami rak is rendben. Mindenki vidam es boldog. Vilagitas csereje tovabbra is szervezes alatt, azota ujabb megoldast talaltunk ki, ami kielegiti minden csaladtag igenyeit. Hozzateszem mar nehanyszor felmerult a tema a felesegem es koztem, hogy csak kene egy nagyobb akvarium. Nagyon bele vagyok szeretve a Galaxykba, de ebbe az akvariumba nem szeretnek mar tobb elolenyt rakni. Csak olyan butorosat kellene keresni, ami minden igenynek megfelel. Latom mar, hogy ebbe jo melyen belemegyunk hamarosan... :)

Etkeztetesbol erosen visszavettunk. Joval kevesebbet kapnak, igy talan a szmotyi is kevesebb lett.

Nagyon szeretnenk biztosak lenni a Ramirezi nemeben, hogy vegre kaphasson egy ellenkezo nemu tarsat.

Aktualis allapot:

AE515757-203A-4E29-B826-6327018401A3.jpeg
48B930E9-9E9D-4BCC-8E19-F960A94EE7C4.jpeg

andrasb

Főkertész
Kinyitottam az akvariumot. Levettem a tetejet. Ezzel feljebb tudtam emelni a szuro agait. Kivettem a levegoztetest. Es meglett ma az uj lampa.

Elotte:

BF07FDC5-8B58-434A-843A-1F07C51F835F.jpeg

Utana:

1B45F258-7524-4115-89E0-66767B935F8B.jpeg

Eg es fold. Ami mar bizonyos, nem tetszik nekunk ez az akvarium. Mar van egy bevasarlo listank. Marad a 60 szeles / 30 mely, de egy 45 magasat neztunk ki. Igy az uj lampa is tokeletes lesz. Abba Tropica aljzat menne mar, hogy a novenyek jobban fejlodhessenek. Viszont CO-t egyelore nem tervezek majd abba sem. Probalnam normalizalni a koltest. Jo talaj, jo feny, tapozas es max kozepesen igenyes novenyek.

Kedves naplom, elvesztem. Vegem van. Ennek sosem lesz vege.... :)

cs_z_

VIP kertész
Kinyitottam az akvariumot. Levettem a tetejet. Ezzel feljebb tudtam emelni a szuro agait. Kivettem a levegoztetest. Es meglett ma az uj lampa.

Elotte:

View attachment 104248

Utana:

View attachment 104249

Eg es fold. Ami mar bizonyos, nem tetszik nekunk ez az akvarium. Mar van egy bevasarlo listank. Marad a 60 szeles / 30 mely, de egy 45 magasat neztunk ki. Igy az uj lampa is tokeletes lesz. Abba Tropica aljzat menne mar, hogy a novenyek jobban fejlodhessenek. Viszont CO-t egyelore nem tervezek majd abba sem. Probalnam normalizalni a koltest. Jo talaj, jo feny, tapozas es max kozepesen igenyes novenyek.

Kedves naplom, elvesztem. Vegem van. Ennek sosem lesz vege.... :)
Nagyon szuper! Élőben gondolom még szembe tűnőbb a különbség. Jó az irány, ami tervbe van...onnan már csak egy apró ugrás a CO2 😉.
Ahogy mondod, soha nincs vége, tanusíthatom én is 🤭🤭🤭.

andrasb

Főkertész
Nagyon szuper! Élőben gondolom még szembe tűnőbb a különbség. Jó az irány, ami tervbe van...onnan már csak egy apró ugrás a CO2 😉.
Ahogy mondod, soha nincs vége, tanusíthatom én is 🤭🤭🤭.
[Pssszt! Lehet olvassa a nejem is... Mar nezegetem a CO rendszereket, tanulom a kifejezeseket, olvasom a topicokat.]

Koszi! :) Voltam ma GA-ban. Sajnos nem tudtam annyi idot eltolteni amennyit szerettem volna, mert az irodabol mentem ki a lampaert, de az alatt a 10 perc alatt amilyen csodas dolgokat lattam ott, teljesen elvarazsolt. Nagyon tetszenek a teljesen uveg akvariumok. Amit kineztunk is olyan. Nagyobb mar eros tulzas lenne, a magassaga viszont fontos, mert pihen a polcon egy nagy Red Moor. Olyasmit szeretnenk amiben a viz fole is mennek majd elemek.

Pityke85

Kertész szaki
Itt lesz a gond 😕

Érdekes dolog ez a mulmozás. Én soha nem mulmozok és mégis minden ragyogóan tiszta a kis szakuráknak köszönhetően :) andrasb amennyiben lehetőséged van rá, neked is ajánlok egy kisebb 10-s csapatot red sakurából. Amennyiben jól érzik magukat nagyon gyorsan szaporodnak és igénytelennek mondhatóak :)

andrasb

Főkertész
Érdekes dolog ez a mulmozás. Én soha nem mulmozok és mégis minden ragyogóan tiszta a kis szakuráknak köszönhetően :) andrasb amennyiben lehetőséged van rá, neked is ajánlok egy kisebb 10-s csapatot red sakurából. Amennyiben jól érzik magukat nagyon gyorsan szaporodnak és igénytelennek mondhatóak :)
Kitalod a gondolatomat. Epp azt nezem, hogy megint sok apro dolog uszkal. Gyorsan kitakaritottam a szurok akvariumban levo reszeit. Viznyomas a beka segge alatt. De a szuro nemreg volt tisztitva. Lehet, hogy a vatta? Dehat 2 honapos a szuro. Vagy a csovekben ennyire elszaporodott valami? Kb. ket hete volt tisztitva az is. A mulcsolas meg nem tortenik, vennem kell hozza celszerszamot. Majd szombaton. Lehet kimulcsolom meg a jovo hetet is aznap es csinalok egy nagy aranyu vizcseret. A masik a Tunderhinar. Ha kell, ha nem, dobalja a kis leveleit. Fejlodik folyamatosan, ket hetente vagok es ultetek vissza, de sok kis hajtast ledob es szallnak mindenhol. Lehet meg kell tole szabadulnom, barmennyire is tetszik.

andrasb

Főkertész
Nagyon tanulságos volt végigolvasni a naplót. Egy kis terelgetéssel, segítséggel micsoda változásokat lehet előidézni. Elképesztő. ;) Olyan jó látni, hogy mennyire belelkesültél és tényleg figyelsz a tanácsokra. Szerintem egy mintapéldája ez a jó közösségnek.
A legnagyobb orommel fogadom a segitseget, nem szegyen az. Nem ertek ehhez, igy miert ne hallgatnek az okosabbakra. :) Meg tudom erositeni, a hazai interneten fellelheto kozossegek kozott, ahol eddig megfordultam, toronymagasan a legjobb itt lenni! Koszonet erte innen is!

Utoljára módosított:
Oldal tetejére