• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Keress meg, nyugodtan, ha szükségét látod. Növényt bármikor tudok adni.
Szerintem a követ azért nem érdemes bent hagyni, mert az amúgy is kemény csapvízből még keményebbet csinálna. Ez nem túl ideális az élőlényeknek. Alternatívaként javasolnám a lávakövet. Ez szép, olcsó és a víz paramétereit sem változtatja meg.

OFF:
Én is informatikus voltam, de néhány éve elhagytam a pályát...
 
Nyilvan, persze. Azt beszeltuk a szebbik felemmel, hogy a hetvegen elmegyunk es veszunk bele meg egy fat a bal oldalra. Esetleg meg novenyeket, hogy ne legyen ilyen kopar.
növényeknél lehet érdemes kivárni hogy a fórumon előkerüljenek az ollók. Sokkal több féle növényt tudsz kipróbálni (és persze anyagilag is jobban jársz).
 
növényeknél lehet érdemes kivárni hogy a fórumon előkerüljenek az ollók. Sokkal több féle növényt tudsz kipróbálni (és persze anyagilag is jobban jársz).
Az a gond, hogy elegge behataroltak az iranyok amerre mozgunk. A belvarosban lakunk es kornyezetkimeles celjabol nincs autonk. Igy a hetvegi csaladlatogatasok soran szoktunk Aposommal kozosen elmenni egy kulvarosi uzletbe, ahol nagyon nagy a valasztek es az arak is abszolute kimeletesek. Utana meg kapunk egy bonusz hazafuvart is, hogy nehogy megfagyjanak a novenyek :D

De majd vadaszok mindenkeppen, hatha akad forumtars a kozelben. :) Faert mindenkeppen ki kell majd mennunk igy is es ugy is.
 
Pogostemon Erectus-t és Lobelia Cardinalis mini-t szívesen tudok adni...ők szerintem elvannak low tech körülmények közt is, de a Lobelia egészen biztosan.
Írj nyugodtan ha érdekel...a szállítás nem gond ;)
 
A víz azért lett tisztább, mert egyrészt a szűrő kezd beállni, másrészt meg, és igazán meg ne
sértődj, de a halaid ha jól nézem gyakorlatilag kipusztultak.
Még lenne egy tiszteletteljes javaslatom, az akváriumot nem ártana legalább a fedél alsó
széléig feltölteni, így több vized lesz, és a fény sem fog olyan bántón szembevilágítani.
 
A Myrophillumot lehetne topolni. Felét nyissz félbe, levágott rész leültet. Kicsit térhatásúbb lehetne. Most túlságosan egy magasságban vannak a fejek, alul meg kopasz. Ugyanez a tündérhínárra is igaz lenne, csakhát abból elég kevés van.
Szerk. 1: a kiégett háttér akár jó is lenne, csak ez a szín szerintem üti a világítást, ami így nagyon kéknek tűnik. Egy sötétebb talajnál ütősebb lenne bármelyik árnyalattal, amit az rgb tud az akva mögött.
 
A Myrophillumot lehetne topolni.
Eszembe sem jutott! Nagyon köszi, holnap meg is csinálom!
A Tündérhínár impulzusvásárlás volt délután amikor mentem tápért és ez az egy volt. Ott is játszik a topolás?
A háttér a naplemente. Azért ment a kettő együtt, mert még gyönyörködtünk benne. Egyébként váltásban mennek. Neon le, naplemente fel. Reggel felmegy a nap, majd jön a neon. :) De valóban együtt a kettő annyira nem előnyös. :) Majd holnap teszek még fel képet világosban.
 
Ég és föld a különbség, és szerencsére a legjobb értelemben. Az első képeknél egy növényfej általában mély levegőt vesz, színes kavics, belső szűrő, növények a gyapotos műanyag cserépben, ok lapozzunk.
Na ez már nagyon nem az a kategória.
Grat, alakul! ;) 👍
Köszönöm, jól esik!

Igen, azt elbaltáztuk. Aztán szerencsére megtaláltam a fórumot! :D
 
Köszönöm, jól esik!

Igen, azt elbaltáztuk. Aztán szerencsére megtaláltam a fórumot! :D
Sajnos az akvarizáló emberek minimális százaléka nézeget a neten hogyan lehetne szebbé/jobbá/élhetőbbé tenni egy akváriumot. 2021ben furcsa hogy ez így van. Mindenesetre ennek semmi köze a szerencséhez, megvolt a szándék, és jön is az eredmény, csak így tovább! ;)
 
Sajnos az akvarizáló emberek minimális százaléka nézeget a neten hogyan lehetne szebbé/jobbá/élhetőbbé tenni egy akváriumot. 2021ben furcsa hogy ez így van. Mindenesetre ennek semmi köze a szerencséhez, megvolt a szándék, és jön is az eredmény, csak így tovább! ;)
Miután az első akvárium egy pillanat műve volt, hogy hozzánk került és pont egy olyan pillanatban, amikor nagyon nem voltam rendben semmilyen szinten, így végülis meg tudom magamnak bocsájtani. Alapvetően olyan vagyok, hogy mindent kitúrok magamnak. Ezeket terápiának hiszem. Ez most tényleg az. Függetlenedés a digitális világtól. Talán pont ezért nem rákészülve, hanem a saját fejem után menve ugrottam bele. Ami rám nem jellemző. Viszont kb. a második hét óta megállás nélkül olvasok. Szerencsére rengeteg forrást találtam, ahonnan okosodhatok. Rettenetesen élvezem. Tanultam a hibáimból, igyekszem fejlődni.
 
A Tündérhínár impulzusvásárlás volt délután amikor mentem tápért és ez az egy volt. Ott is játszik a topolás?
Elviekben igen, bár sokkal kevésbé hajlamos elágazni, mint a Myrophillum. Ha nem akar elágazni, akkor csak csonkold az alját és ültesd vissza. Elég törékeny és nehezebben is gyökerezik, mint a Myrophillum. A kerti tavamban van mindkettő. A magyar vadvizekben brutál módon szaporodik, mint invazív betolakodó. Az alföldi csatornarendszerekben délről terjeszkedik északra és a mi felelőtlenebb hobbistáink okozták...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére