• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ammónia a vízben..

Űrdongó

Főkertész
Sziasztok.

Lehet már több vízparaméterekkel foglalkozó bejegyzésben is felmerült a kérdés, de én mindenesetre külön témát indítanék ez ügyben az olyan tapasztalatlanabbak számára is mint jómagam.(Jelezném kémiából mindig kettes voltam.)

Arra lennék kíváncsi, hogy pl.: 1-2 l pangó víz esetén mennyi idő alatt tud úgymond a sejtekre és élőlényekre veszélyes mennyiségben termelődni ez a "méreg" ha úgymond tudom mennyi gramm haleledellel szennyezem ezt a vízmennyiséget. (Az ivadékok gondolom nem termelnek veszélyes mennyiségű mulmot.)

Mivel nemrégiben beüzemeltem egy ivadék "istállót" amiben sem szűrés sem aljzat sem levegőztetés, csak úgy a 'la nature egy 2l-es üvegváza az ablakhoz közel, benne egy mohával és két Galaxy ivadékkal. Naponta kétszer van időm őket etetni, és minden nap cserélem a víz 3/4-ét az akváriumból vett vízre.

Megoldható, hogy ilyen körülmények között életben tartsam őket mondjuk 1 hónapig mikor már elég erősek lesznek, hogy visszakerüljenek a "nagyok" közé? Vagy felejtsem el az egészet és üzemeljek be egy kisebb karantént az akváriumon belül?

A válaszokat előre is köszi!

üdv.: Rajmund
 
Nem hiszem, hogy ilyen esetben a vízkémia miatt kellene aggódnod. Ha minden nap cseréled a vizet, akkor nagy baj nem lehet. Viszont a víz hőmérséklete, főleg az ablak mellett, napod időben, életveszélyesene magasra mehet, ami egyszerűen oxigéhiányt okozhat és megfulladnak a kicsik. Persze mostanság fura idő van, sok a felhő, nincs nagy kánikula sem, de elég egy néhány órás napsütés és baj lehet belőle...

Egyébként simán ki fogják bírni a vázában a kicsik, ha minden nap cseréled a vizet.
 
Szerintem legalább egy 5 literes uborkásüvegre érdemes lenne beruházni. 2 liter borzasztóan kevés víz, már csak a párolgás meg az utántöltés miatt is össze-vissza ugrál a sűrűsége. 5 literben sok növénnyel már nem nehéz elevenszülő ivadékokat nevelni, de a galaxy azért kényesebb hal.
 
Back
Oldal tetejére