• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Amerikai sügeres 1200 L indítása

Csodaszép lett az akváriumod. Ehhez a tömeghez hányszoros vizforgatásod van?
Mi lesz ha felneveled a kicsiket?


Sajnos a kicsiket megették, de ez várható is volt de normálisan 2-4 hetente ívni fognak szóval nem félek, szerintem most is rejtettek el valahová ikrákat mert sok helyre nem is látok- férek oda ..ha viszont nem ívnának többet az sem baj bár -tök jó érzés volt mikor láttuk a piciket 😅😅
Az akváriumot bruttó 1200 liter 2 darab Fluval fx6 forgatja , ( esőztetőt kell beszereznem mindenképpen mert a gyári kifolyó nem az igazi.. Lehet , hogy ez is egy kisebb szerepet játszik a barna algában)
Szóval a 2 fluval teljesítménye 7000 liter / óra szűrő anyagokkal leszorítva kb 4-5000 L/h saccolom
A legérdekesebb az , hogy olyan mintha még nem állt volna be az Akvárium teljesen pedig mostmár 3 hónapja megy bőven .. tápozást is csak nagyon keveset, nagyon finoman adagoltam eddig : JBL táp golyó, tropica "zöld lötyi " , most tropical kapszula a növények eléggé be is indultak..a nitrát szint szinte mindig 0 volt, egyedül a foszfát volt 0.1-0.25 (nyilván ez sem ideális ezért nitroval kellett picit emelnem egy darabig , hogy legalább egy aránylag normális szintet elérjek...) szóval van sok " gond " de remélem most szépen rendeződni fog minden ... sajnos az akvarisztikában a lassú váltózás jobb mint a gyors drasztikus csak kivárni marha nehéz 🤣🤣
 
Végül nekem is be kellett a szilikát miatt RO szűrőre ruházni, még hátra van a nyomás emelő beszerzése ( jó lenne tudni milyet ) mert természetesen nincs 3 bar nyomás sem nálunk....
bár azon átfolyva is 2-3 as szilikát értéket kapok ami már határ eset ( venni fogok plusz 1 patront ami extra szilikátot is szűr, talán azzal elérem h 1 alá menjen ... ) azt tanácsolják az amúgyis hideg vizet forrásban lévő csapvízzel elegyítsem az ad egy kh értéket ( meg szerintem sok szilikátot is .. ) és emeljem a GH t ( sügerek lévén elég magasra )
Ez mennyire jó ötlet? Szívem szerint KH t és GH t is porral emelném a csapvíz kihagyásával..
Remélem azért ha valaki hasonló gonndal küzd segít neki a naplóm mert lesz rá jó megoldás is ..
 
Back
Oldal tetejére