• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Amerikai sügeres 1200 L indítása

Végre a hardscape kezd alakulni feltöltöttem félig biciklitúra had kezdjen szaporodni + ázzanak a fák, kövek kellenek majd bele + megrendelem ma a rengeteg növényt GA -ból aztán csütörtökön ültetés

Nem csináltam soha hardscape et , elég nehéz az akváriumhoz is hozzá férni így sokminden nem olyan lett mint akartam .. De megpróbálom ebből is kihozni a legjobbat


58520191110_174517.jpg


280received_4644421241998.jpg
 
View attachment 83555



Kezd alakulni , márcsak kb másfél hónap mire halak jönnek bele , most először pár maláj tornyos csigát veszek had lássam hogyan boldogulnak
👍 Ahogy elődeink mondták: "Lassú munkához idő kell."
Jól fog kinézni pár hét múlva, amikor a növények beindulnak.
Kíváncsi vagyok, hogy válik majd be az áramoltató? Eddig csak tengeriben láttam. Növényesben, az alga egyik kiváltójának mondják a túl nagy flow-t a hozzáértők.
 
👍 Ahogy elődeink mondták: "Lassú munkához idő kell."
Jól fog kinézni pár hét múlva, amikor a növények beindulnak.
Kíváncsi vagyok, hogy válik majd be az áramoltató? Eddig csak tengeriben láttam. Növényesben, az alga egyik kiváltójának mondják a túl nagy flow-t a hozzáértők.


Valóban , állandó nagy áramlás mellett hamarabb kialakul az alga ,én időszakosan " levegőztetésre " akarom használni, de csak addig amíg mégegy fluval fx6 -ost üzemelek be ha a halak majd picit nagyobbak lesznek , úgy eltudom érni a 7000L / h szűrést ráadásul nagy szűrőfelülettel ami nem hátrány
 
Ma megjön a második fluval fx6 om így lesz teljes és szuper a szűrés névlegesen 7000 liter / óra ( bár leszorítva gondolom olyan 5000 liter /óra lesz )
Bele is teszem a purigent a másikba kíváncsi vagyok mennyi idő alatt lesz kristálytiszta az akvárium vize ( sok embernek tetszik de valahogy nekem nem jön be a dark water )
 
Út a csúcsra 😅😅

Az első lakó jól érzi magát

62120191126_151406.jpg


12520191126_151414.jpg


Viccet félre téve csütörtökön jönnek a díszes boszorkányharcsák és a panda algázó márnák aztán kb másfél hét múlva a 20 darab Bosemani Szivárványhal ( Harlekin változat)

És utána 2 hétre rá a Sügerek végre
 
Megjöttek az első lakók először voltam Hartbergi üzletben, fantasztikus tengeri és édesvízi fajok nagy választékban , GA -val ellentétben itt viszont nincs nagy növény választék, inkább vegyes - halas akváriumokra megy rá mint high tech - low tech növényesre aki Ausztriában Hartberg közelében van azért ide is feltétlenül el kell látogatni


15120191128_165103.jpg



13920191128_165042.jpg
 
Folytatom : szóval már több mint 4 hete van benne víz, az elején beültettem a növényeket, tettem bele csigát, pici növényt növénytápot és baci kultúra + elkezdtem a szűrést ( gondoltam kialakul majd a baktérium kultúra benne ) a csersavtól a víz még mindig barna volt és itt követtem el azt a hibát ,hogy purigent tettem bele .. a víz ugyan letisztul de nem számoltam azzal ( jogosan én mafla ), hogy így elvon minden tápanyagot a bacik elől ( kivéve a foszfátot hagyja benne)
Mivel hatalmas víztömegről van szó szépen fokozatosan tettem bele pár bosziharcsát + pandát...most jöttek bele a szivárványhalak is ( igen igen tudom igy már nem biotóp... De azért ne kövezzetek meg ezek a halak tökéletesek az általam választott sügerekhez...ugyanolyan víz igényük van ... vissza térve az eredeti gondolathoz:
A csapvíz amúgy 7 gh 8kh volt( szikes )
A GH t ( Sera minerallal ) emeltem 13 ig, a ph 7,5
A nitrit , nitrát ammónia =0 :(
És a foszfát 0.5 mg/L
A purigent kivettem ( amúgyis csak pár napig szabadott volna ... ea nem úgy ahogy én csináltam)
Most folyamatosan hetente 20 % vízcsere + baci kultúra + halak remélem termeknek majd ammóniát és tényleg elindul.stabilan minden..
Kicsit veszélyes így de a halak nagyon jól érzik magukat ( meglepő de követnek is ) szemmel láthatóan színesebbek is mint az üzletben jó minőségű kajákat kapnak kis adagokban sokszor 1 nap .. csigák is szaporodnak ( megjelentek a hólyag csigák is ) bár nincs túl szaporulat szóval nincs gond ..
A növények ahogy gondoltam sajnos van amelyik nem szereti a körülményeket.. ( biztos párat rosszul írok ezért elnézést) a hygophila kirohadt, Echinodorus megvan de nem toppon... HRA szép, anubias szép vallisneria spirális és GIgantea kifejezetten jól vannak .. pár képet is töltök mindjárt fel ...



18520191206_160343.jpg



85320191206_174042.jpg


18720191205_140720.jpg


32820191203_190716.jpg



Tápgolyót kapott mind meg kevés folyékony növénytápot de csak minimálisat

Barna algám volt valamennyi , pici zöld pont alga is de át állítottam az áramlást úgy megszűnt az is ..most pedig várok , várom a csodát...
Növényekről amúgyis 2-3 hónap múlva lehet majd igazán beszámolni érdemben... De észrevételeket nagyon szeretném ha írnátok, tippeket még low Tech növényekhez ami egy 90 cm magas akváriumba való lehetne

Előre is köszönöm szépen
 
Folytatom : szóval már több mint 4 hete van benne víz, az elején beültettem a növényeket, tettem bele csigát, pici növényt növénytápot és baci kultúra + elkezdtem a szűrést ( gondoltam kialakul majd a baktérium kultúra benne ) a csersavtól a víz még mindig barna volt és itt követtem el azt a hibát ,hogy purigent tettem bele .. a víz ugyan letisztul de nem számoltam azzal ( jogosan én mafla ), hogy így elvon minden tápanyagot a bacik elől ( kivéve a foszfátot hagyja benne)
Mivel hatalmas víztömegről van szó szépen fokozatosan tettem bele pár bosziharcsát + pandát...most jöttek bele a szivárványhalak is ( igen igen tudom igy már nem biotóp... De azért ne kövezzetek meg ezek a halak tökéletesek az általam választott sügerekhez...ugyanolyan víz igényük van ... vissza térve az eredeti gondolathoz:
A csapvíz amúgy 7 gh 8kh volt( szikes )
A GH t ( Sera minerallal ) emeltem 13 ig, a ph 7,5
A nitrit , nitrát ammónia =0 :(
És a foszfát 0.5 mg/L
A purigent kivettem ( amúgyis csak pár napig szabadott volna ... ea nem úgy ahogy én csináltam)
Most folyamatosan hetente 20 % vízcsere + baci kultúra + halak remélem termeknek majd ammóniát és tényleg elindul.stabilan minden..
Kicsit veszélyes így de a halak nagyon jól érzik magukat ( meglepő de követnek is ) szemmel láthatóan színesebbek is mint az üzletben jó minőségű kajákat kapnak kis adagokban sokszor 1 nap .. csigák is szaporodnak ( megjelentek a hólyag csigák is ) bár nincs túl szaporulat szóval nincs gond ..
A növények ahogy gondoltam sajnos van amelyik nem szereti a körülményeket.. ( biztos párat rosszul írok ezért elnézést) a hygophila kirohadt, Echinodorus megvan de nem toppon... HRA szép, anubias szép vallisneria spirális és GIgantea kifejezetten jól vannak .. pár képet is töltök mindjárt fel ...



View attachment 84451



View attachment 84452


View attachment 84453


View attachment 84454



Tápgolyót kapott mind meg kevés folyékony növénytápot de csak minimálisat

Barna algám volt valamennyi , pici zöld pont alga is de át állítottam az áramlást úgy megszűnt az is ..most pedig várok , várom a csodát...
Növényekről amúgyis 2-3 hónap múlva lehet majd igazán beszámolni érdemben... De észrevételeket nagyon szeretném ha írnátok, tippeket még low Tech növényekhez ami egy 90 cm magas akváriumba való lehetne

Előre is köszönöm szépen
Ha jól tudom a Seachem Purigen semmilyen tápot nem vesz ki, én is használom és közben nem változik. Aktív talajnál a foszfát szokott eltünni.
 
Ha jól tudom a Seachem Purigen semmilyen tápot nem vesz ki, én is használom és közben nem változik. Aktív talajnál a foszfát szokott eltünni.


Nem jól tudod , ammóniát nitritet nitrátot is szabályoz


Ez csak az első leírás amit tálaltam róla ( nem borítja meg úgy az egyensúlyt mint pl az aktív szén, de valamennyit szed ki ( ami pont kellett volna nekem 🤣😂🤣😂🤣)


549Screenshot_20191206_19.jpg
 
Back
Oldal tetejére