• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AME Díszhalbörze

Nigro

Alapító
Admin
2010. szeptember 12-én (vasárnap) meghosszabbított nyitvatartási idővel 10-15 óráig az Egyesület tagjai számára díszhal-börzét szervez, melynek helyszíne a Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ Budapest, XXII. kerület Nagytétényi u. 31-33. (régi nevén: KUSZA ).

Egy asztal (1.7 méter) bérleti díja 3000.- Ft. Kisebb tételek esetén célszerű több kiállítónak összeállnia, és együtt bérelni az asztalt.

A halakat ill. rákokat árusítók számára -az előző évekhez hasonlóan- a megfelelő állatorvosi papír beszerzése szükséges, melyet a rendezvény megnyitása előtt ellenőrzök és összeszedek.

Ha a hatósági állatorvosi bejárás megtörténik (gondolom a következő héten) és további szigorítások is lesznek, akkor azokat haladéktalanul felteszem ide az oldalra.

Kérek mindenkit, akik részt kívánnak venni a börzén akár eladóként, akár szervezőként, minél előbb jelezzék részvételi szándékukat itt a fórumon, vagy nálam telefonon, hogy az asztalokat és a munkákat ki tudjuk osztani.


Pasaréti Gyula
AME elnök
 
Az AME tagok számára mit jelent pontosan? Csak ők lehetnek az eladók, de bárki látogathatja a börzét?
 
Valóban kicsit csavaros a mondat. Rá is kérdeztem erre Pasánál.
Tehát nézelődni vásárolni bárki jöhet. Aki nem AME tag, annak van belépő és nem árusíthat.
 
Ugyan az lesz mint tavasszal? Mert akkor aki nem szeretne szardíniaként viselkedni az ne menjen :lolno: :angel:
 
Egyébként aki esetleg mostanában indított akváriumot és aktuális a halak telepítése, annak érdemes kilátogatni, mert a bolti árnál olcsóbban be lehet szerezni igen sok halfajt, magyar tenyésztőktől. Én pl. így teszek. ;)
 
oRphEus said:
Egyébként aki esetleg mostanában indított akváriumot és aktuális a halak telepítése, annak érdemes kilátogatni, mert a bolti árnál olcsóbban be lehet szerezni igen sok halfajt, magyar tenyésztőktől. Én pl. így teszek. ;)

Annyival kiegészíteném, hogy szinte 100% hogy tömeg lesz kint. Ezért inkább azt javaslom, hogy ha valami speckó halat kerestek, nézzetek át a börze fórumára és ott sokan beírják mit visznek ki. Be lehet foglalózni előre. :angel:
 
viktorlantos said:
oRphEus said:
Egyébként aki esetleg mostanában indított akváriumot és aktuális a halak telepítése, annak érdemes kilátogatni, mert a bolti árnál olcsóbban be lehet szerezni igen sok halfajt, magyar tenyésztőktől. Én pl. így teszek. ;)

Annyival kiegészíteném, hogy szinte 100% hogy tömeg lesz kint. Ezért inkább azt javaslom, hogy ha valami speckó halat kerestek, nézzetek át a börze fórumára és ott sokan beírják mit visznek ki. Be lehet foglalózni előre. :angel:
Igen, ez fontos! Én is megrendeltem a kívánt halakat, így majd egyből át tudom venni (amint majd sikerül átverekednem magam a tömegen, a tavalyiakból kiinulva).
 
viktorlantos said:
Fiúk, lányok volt valaki a börzén? Sajna nem jutottam ki. Pár szóban össze tudnátok foglalni?
10.30-ra értem ki, tömeg volt, de talán nem volt annyira vészes mint tavaly. Néhány asztalnál várni kellett kicsit, de max. fél percen belül oda lehetett férni mindenhova. Nekem úgy tűnt mintha árus is valamennyivel kevesebb lett volna. 3-4 bolt és ha jól tippelem kb. 10 tenyésztő képviseltette magát. Növényfronton a szokásos cég volt (Moliflora), a szokásos növényekkel, illetve most a Galapagos is vitt ki Anubiasos növényeket. Némi red moor fadekor is volt. Technika csak minimális volt, ha jól láttam a Galapagos standján volt JBL szűrő meg JBL UV szűrő, illetve Arcadia reflektorok, más nem nagyon. Oliver Knott-féle talaj is volt kint mutatóban. Idén egyik gyártó vagy forgalmazó sem állított standot (úgy emlékszem tavaly legalább a RO-MAN képviselője kint volt az ozmókkal, illetve a sera azért általában képviseltetni szokta magát).

Halak nagyjából a szokásos felhozatal, ami növényes szempontból érdekesebb az talán az otocinclus (350 Ft), pearl danio (kb. 500 Ft), és a boraras brigattae volt (ennek az árára nem emlékszem). Elég sok dél-amerikai sügérfaj is volt. Garnélákból és csigákból is akadt jónéhány faj, bár azokat annyira nem néztem. Én átvettem a megrendelt fekete neon csapatomat (110 Ft/db), vettem még 5 otot, és 8 amano garnélát (300 Ft/db), ezekkel jó vásárt csináltam.

Néhány ismerős akvaristával is összefutottam, többek között Levivel és Pistivel beszélgettem kb. 1 órát. 12 körül, amikor eljöttem már azért jóval kevesebben voltak.

Ezúttal szerencsére az akváriuminstall is visszafogta magát, és senkit sem akart elkápráztatni R2D2 akváriumokkal, meg hasonló csodákkal. :twisted:
 
Köszi a beszámolót. Tényleg jó vásárt csináltál. :thumbup: Már alig várom, hogy az akváriumodban is lássuk az új kedvenceket.
A beszámolód alapján azért nem volt rossz. És végre kicsit növényes fronton is mocorgás van ez mindenképp jó hír.

Körbenéztem a neten, és idén végre nem a köpködés volt mindenhol ;) Ezek szerint már tudják mire számítsanak a látogatók.
 
viktorlantos said:
Fiúk, lányok volt valaki a börzén? Sajna nem jutottam ki. Pár szóban össze tudnátok foglalni?

Én olyan fél 1 körül értem oda, nem volt tömeg kényelmesen lehetett nézelődni.
Nincs viszonyítási alapom, mert ez az első börze amire kimentem, de nagyobbra számítottam :oops:
Nagy kár hogy komolyabb cégek nem támogatták/képviseltették magukat.
Jó lett volna egy kő/fa vásár (egy ládányi red moor azért volt), de ezek szerint erre még nincs akkora igény.

Növények terén "lowtech növények" voltak, ami mondjuk érhető egy halbörzén, de pár népszerű "növényes növényt" is hozhattak volna. (Vagy volt csak későn értem oda ? :roll: )
Kár érte mert elsősorban ezért mentem el.

Garnéla fronton viszont kellemes választék volt. Az árak sem voltak vészesek, sikerült is szereznem pár nagyobb osztályú CRS-t és egy adag Sakurat.
Ezért mindenképp megérte elmenni, mert amúgy nehéz összevadászni őket...
 
Zbacsi said:
Növények terén "lowtech növények" voltak, ami mondjuk érhető egy halbörzén, de pár népszerű "növényes növényt" is hozhattak volna. (Vagy volt csak későn értem oda ? :roll: )
Kár érte mert elsősorban ezért mentem el.
Voltak azért növényesbe való növények is, a Galapagos standján, ha jól emlékszem (a bejáratnál bal oldalon az első, ahol a redd moorok is voltak). Kis tégelyben előnevelt növényeket hoztak ki (HC, parvula, stb.)

Sajnos ez nem az a rendezvény, ahol cégek vannak (bár lehetnének), de elviekben nem is erről szól, ez inkább az AME tagoknak egy (hal)vásár. 2 éve az akvarista napokon szintén a KUSZA-ban voltak cégek is szép számmal (csak sajnos akkor a giccs kínált volt a legnagyobb), de az más jellegű rendezvény volt. Nem rossz ez sem, de én is nagyon hiányolok egy komolyabb céges rendezvényt, ahol nem csak halak vannak, hanem technikai újdonságok, dekorok stb.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére