• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AME Akvarista Napok 2009 szeptember 5-6

Nigro

Alapító
Admin
Kedves Akvarista Barátaink!

Örömmel értesítünk, hogy az idei évi AME Akvarista Napok szervezését elkezdtük. Rendhagyó módon az idén a Fővárosi Állat- és Növénykert ad otthont ennek az eseménynek, természetesen az AME szervezésében. Az AME Akvarista Napok most két napig tart augusztus 15-16-án (szombat-vasárnap), ahol elsősorban oktatásokkal, előadásokkal és interaktív játékokkal szeretnénk az akvarisztikát népszerűsíteni.

kiallitas_100_2.jpg

A korábbi kiállítást most az állatkert akváriuma biztosítja számunkra, így több figyelmet tudunk a programokra szentelni. Íme egy kis ízelítő a tervezett programokról:

- Nano akvárium berendező verseny.
- Fotókiállítás. A Submarine magazin tengeri élővilág fotókiállítását tekinthetjük meg.
- Rendhagyó túravezetéseket a állatkert akváriumában.
- Gyerek sarok. Akvarisztikai témájú gyermek kézműves foglalkozások.
- Akvárium Magazin - Hal kvíz.
- Egész nap szakmai előadások, bemutatók.
- Interaktív játékok, vízmérések, mikroszkópok.
- Antik akvarisztikai bemutató.
- Csiga bemutató
- Betta szépségverseny.
- Extrém formájú akvárium bemutató
- Egyéb akvarisztikai programok, növényvásár, stb.

Várjuk továbbá olyan akvaristák, érdeklődők jelentkezését, akik szívesen segítenek a programok lebonyolításában és szervezésében! Az állatkert adottságai miatt nagyon sok látogatóra számítunk, ezért most sokkal nagyobb szükség van az összefogásra és a segítő kezekre! Kérünk, gyertek segíteni! Támogatók és szponzorok jelentkezését is várjuk!

Természetesen, ha van egy jó ötleted azt is nagyon szívesen várjuk!

Üdvözlettel,

Akvaristák Magyarországi Egyesülete
 
Re: AME Akvarista Napok 2009 augusztus 15-16

Íme az első programkiírás az AME Akvarista Napokról. Jelentkezz Te is bátran a nano akvárium berendező versenyre!

Nano akvárium berendező verseny

nano_100.jpg

Helyszín: Fővárosi Állat- és Növénykert

Időpont: 2009. augusztus 15. szombat. Az AME Akvarista Napok első napján, délelőtt 10 órától.

Nevezési díj: 1000 Ft, ami tartalmazza
* a jogosultságot az indulásra,
* egy db ajándék 10 literes nano akváriumot,
* 1 db nano szűrőt
* és a rendezvény idejére ingyenes belépést az állatkert területére.

A szervezők biztosítják minden jelentkező részére a verseny idejére:
* 1 db 10 literes nano akvárium; méretei: 20cm X 20cm x 25cm (h X sz X m)
* 1 db motoros belső szűrő
* 1 db akvárium világítás
* Elektromos csatlakozás
* 10 liter víz

Verseny kiírás: Az előre benevezett versenyzőknek legkésőbb délelőtt 09:30-ig meg kell jelenniük az állatkerti akváriumának kijárata előtt, ahol be kell regisztrálni a versenyre és átvehetik a szervezők által biztosított eszközöket, rajtszámukat és megismerhetik a helyszínt. A telepítést 10:00-tól lehet megkezdeni és legkésőbb 11:30-ig lehet az akváriumokon módosítani, alakítani. A versenyzőknek maguknak kell gondoskodni a dekorációról (talaj, kövek, gyökerek stb.) és az élővilágról egyaránt.

Díjazás és zsűri: A versenyen szakmai zsűri értékeli a legszebb akváriumok készítőit (I., II., III. díj). Lesz továbbá egy közönségdíj is, ami a látogatók szavazatai alapján kerül átadásra. A díjak értékes, komplett nano akvárium szettek lesznek, illetve az Akvárium Magazinban bemutatjuk a legszebb akváriumokat.

Jelentkezés módja: A versenyre történő nevezést legkésőbb július 31-ig Pasaréti Gyulánál kell leadni. A jelentkezés történhet e-mailen. Kérjük, a jelölt küldje el nevét, életkorát, telefonszámát, címét és e-mail címét a pasa@akvariummagazin.hu Ez az email cím védett a spam robotoktól, a megtekintéséhez engedélyezni kell a Javascriptet. címre vagy postán a 1222 Budapest, Dévény u. 36. számra . Ide kattintva egy letölthető formanyomtatványt is használhat a jelentkezésre. A nevezés feltétele a regisztrációs lap leadása, a nevezési díj megfizetése és a helyszíni megjelenés.
Az Egyesület bankszámlaszáma: 16200113-60453600-00000000

Regisztrációs lap letölthető innen.

A rendezvény főszervezője: Akvaristák Magyarországi Egyesülete. További információk: Szilágyi László info@akvariummagazin.hu Ez az email cím védett a spam robotoktól, a megtekintéséhez engedélyezni kell a Javascriptet. , Mobil: 06-20-557-6871

Társszervezők, szponzorok: Fővárosi Állat- és Növénykert, Akvárium Magazin, Akvarium Install
 
Re: AME Akvarista Napok 2009 augusztus 15-16

Húúú de szuper !!!!!! Nahh ezen ott leszek ;) mert ott leszek :D ..... Remélem sok sok szépet látok, és fotózhatok majd :) ....
 
Re: AME Akvarista Napok 2009 augusztus 15-16

Fotózás szempontjából az Állatkert jó terep.
Kíváncsi volnék, hogy mi a véleményetek a nano akvárium berendező versenyről? Ilyesmit, vagy legalább is ehhez hasonlót terveztünk mi is majd csinálni valamelyik GA napon.
 
Re: AME Akvarista Napok 2009 augusztus 15-16

Jó kezdeményezés, legalább történik valami.

Gondolom a verseny célja nem japán növényes akik kreálása sokkal inkább egy gyors berendező parti az Állatkertben sok sok ember előtt.
10 liter szerintem kicsi. A berendezésre szánt idő sem sok sajnos. Ha a 10 literben szépet alkotna az ember, akkor is kell aljzat, kő vagy valami fa és növények. Halat garnélát tuti nem vinnék el egy ilyen tortúrára.A növény, növények valószinűleg tönkremennek az ide oda cipelés miatt, így ez mindenképp befektetés a jelentkezők részéről.

Mindenesetre kiváncsi leszek mi sül ki belőle.
 
Re: AME Akvarista Napok 2009 augusztus 15-16

Szerintem a verseny szuper és igen csak jó, mert kedvet kapnak olyan emberek is, akik csak eddig lestek mint mozis a lyukon :D ..... Viktorral azonos a véleményem vagyok, élőlényt ilyen eseményre vinni nem szabad... a növény meg valakinél amugy is kirothad :D .. de jó kezdeményezés nagyon ... ;) ;) ;)
 
Figyelem! Változott az időpont! :!:
Mivel augusztus 15-16.-án rossz idő lesz, :twisted: ezért egy kellemesebb időpontra tolódott az esemény!
Az új időpont 2009. szeptember 5-6 :!:
 
FIGYELEM:

A GA oszlopos tagja Néder Ati - alias Nigro mester - a InfoRádió (95.8) ma este 8-kor kezdődő 30 perces "Zöldjelző" környezetvédelmi magazinjában a növényes akvarisztika legmélyebb titkairól beszél közérthető módon, röviden! :)

A rádió online is hallgatható a weboldalon a jobb felső sarokban található "Élő adás" linkre kattintva.
Holnaptól (szombattól) utólag is meghallgatható lesz itt.

:idea:
 
: ) key köszi hogy ezt az info-t megosztottad velünk.
nigro: :arrow: :cool: jóvoltál : )
növényes akvarisztika kaboom
hajrá magyarok. : )
 
Nekem tetszett érdekes volt, a nano-s versenyen voltak szép akik is, de voltak érdekesek is :)
Szerintem holnap többen lesznek, mert ma talán a reggeli rossz idő miatt sokan nem jöttek.
Nagyon szép lett a GA-as aki...
 
Szerintem jó volt bár kicsit többre számítottam. Idő miatt majdnem én se mentem, de nem bántam meg a dolgot mert ott elég szép idő lett :) Tény hogy a nanon volt egy-két érdekes aki az ókori romos meg az üveg festéses bettás meg amit a csaj nyomott hogy gyöngyfüzért csavart fel a fára :D GA-s akváriumon kiakadtam ahogy Key beszórta a köveket :) Nekem onnan azért hiányzott egy koponya, de minimum egy integetős búvár :)

Nekem ez a kettő jött át

3889675303_cd9ffb314d_o.jpg

3889675685_aa4da403b8_o.jpg
 
GA-s akváriumot érdemes megnézni. Elég jót sikerült összedobni.
Nem lövöm le inkább. Tessék kijönni ;)
Az aki egyébként jutányos áron vasárnap mindennel együtt eladó.
32 literes GA nano, ADA Do aqua üveg -ki, befolyókkal, Amazonia aljzattal, csomó Seiryu kővel. EHEIM szűréssel, CO2-vel. Full növényekkel, fénnyel, szóval kalap kabát. 79.900.- :!:
 
Mesélhetnétek kicsit bővebben azok kedvéért, akik éppen Isten háta mögött tartózkodnak, és nem jutottak ki a kiállításra. Holnap délután (4-6 óra) környékén gondolom már nem lesz érdemes felmenni... :(
 
Nigro said:
GA-s akváriumot érdemes megnézni. Elég jót sikerült összedobni.
Nem lövöm le inkább. Tessék kijönni ;)

Naaaa,ez nem fer,én nem tudok elmenni. :)
 
tibicuk said:
Nigro said:
GA-s akváriumot érdemes megnézni. Elég jót sikerült összedobni.
Nem lövöm le inkább. Tessék kijönni ;)

Naaaa,ez nem fer,én nem tudok elmenni. :)
Hát Szombathelyről sajna én sem tudok elmenni.. pedig érdekelne a GA-s aki... :(
 
Luna said:
Mesélhetnétek kicsit bővebben azok kedvéért, akik éppen Isten háta mögött tartózkodnak, és nem jutottak ki a kiállításra.
Igazából aki járt már AME rendezvényen az nagyjából tudhatta mire számíthat, a szervezők a szokásos formájukat hozták: hihetetlenül amatőr szervezetlenség, kevés látogató, giccsek, amelyeket előszeretettel neveztek a szervezők "extrém akváriumoknak" (pfff...), kevés kiállító, stb.
Ezzel szemben a pozitív oldal: rengeteg szakirodalom, olcsó növények, találkozás ismerősökkel, aquad akvárium múzeuma, és a GA stand. Összességében persze szokás szerint az egészet áthatja a szakmainak beállított, de lényegében amatőr jelleg.

A nano akvárium berendező versenyen - ahol ugye a szervezők által előzetesen szétküldött, borzasztó infantilis szöveg szerint "kiderül ki a legtehetségesebb nano akvarista az országban" (!) - összesen kb. 3-4 értékelhető akvárium született, itt is erőteljesen képviseltette magát az "extrém" kategória (pl. kék aljzat, zölden megvilágított buborékokkal, romokat formázó műanyagdarabbal, stb.). A "szakmai" zsűri Molnár "Moliflora" Bálintból (idézet következik: "mint a növények nagy ismerője"), az Állatkert képviselőjéből és Pasaréti Gyulából állt... A végét nem vártam meg...

Viszont azt csak megerősíteni tudom, hogy a Green Aqua standon a srácok igen szép akváriumot dobtak össze. :)
 
Orpheus, voltam már AME-s kiállításon, csak most nem sikerült eljutni... Az általános körülményekkel tisztában vagyok, a mai napra lennék kíváncsi, hogy ki mit látott.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére