• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Amazon

kriszko

Főkertész
Sziasztok!
Túl vagyunk egy költözésen, felújításon (persze a legjobb időszakban). Az akváriumokat leürítettem, pár hónapot üresen álltak, csak most volt annyi időm hogy elindítsam őket. A cél ismét egy olyan akvárium létrehozása ami könnyen fenntartható, alacsonyabb igényű növényekkel.

Adatok:
Akvárium 90x40x45 162 liter
Lámpa: Twinstar 900E
Szűrés: Eheim 2275
CO2: nagynyomású
Tápozás: GA
Talaj: Tropica
Táptalaj: Tropica
Dekorhomok: ADA colorado

Növények:
Cryptocoryne albida
Cryptocoryne undulata
Cryptocoryne beckettii
Cryptocoryne spiralis
Echinodorus parviflorus
Nymphaea lotus
Anubias barteri v. nana petite

Élőlények:
(az akvárium megszűnése után egy 30 literes hordóban várakoztak)
Otocinclus affinis 4 db
Corydoras pygmaeus 4 db
Trichogaster chuna 1 db
Tervezett élőlények:
Tanichthys albonubes (egy csapat sima és arany)
Neocaridina (valószínűleg csoki sakura)


FB4141EC-43C0-4096-85F7-09A62B0F681F.jpeg
 
Sajnos, az értesítések nem jelennek meg, így csak most bukkantam a naplódra.
Mindkét akvárium nagyon tetszik
A kolibri nekem is nagy kedvencem. Sokan nem tudják, hogy kb. 40-50 évvel ezelőtt - guppy és dánió mellett - csak őket tudta megfizetni az egyszeri akvarista. Ezért is kapta a "szegény ember neonhala" nevet.
 
Erősen gondolkodom egy BO-n...
Ilyen sok és ennyi fajta algám egyszerre nem mostanában volt. Az elején a co2-t sem tudtam optimális szintre belőni, most dc alapján jó. Délelőtti és délutáni napból is kapott az akvárium oldala, ezt orvosoltam, mind a két oldalára kapott fekete fóliát.
A tápozás még mindig kérdéses. Most napi 4 ml GA microt-macrot kap. Lehet kevés, fene tudja. Nincs sok fény, a twinstar e szériás lámpája jelenleg 4-es fokozaton megy a 9-ből. Alapban nem egy fényágyú, hát még így visszadimmelve. Amúgy napi 8 órát megy. Valamint a lótuszon ès az echinodoruson kívül nincs gyorsan fejlődő növény (cryptok és anubiasok).
A dekorfa, az anubiások és a talaj tiszta ecset.
Sok anubiast kiszedtem, azok egy hetes sötétítést kapnak. Utána pedig egy carbos fürdőt. Ami pedig bent maradt azt azért nem szedtem ki mert már a fához nőttek.
Vízértékek milyenek? Jó kérdés. Nem szoktam tesztelni. Ami most volt itthon:
KH 2
GH 2,5 (lejárt a teszt, büdös is)
PO4 0,1
Amúgy RO vizzel szoktam cserélni, visszasózva.
Ötlet valakinek?
75407B46-9ECE-4805-BAA9-D0550877E015.jpeg3F63852A-AA48-4309-B30E-4FC2169AC9A2.jpegC4AC7906-E4AA-42E2-96C6-06CD96981CA6.jpegB7BA54D0-F8F0-46C0-B2BE-64D11906B016.jpeg77601F3B-615E-47F2-9A06-A91A69057702.jpeg
 
Erősen gondolkodom egy BO-n...
Ilyen sok és ennyi fajta algám egyszerre nem mostanában volt. Az elején a co2-t sem tudtam optimális szintre belőni, most dc alapján jó. Délelőtti és délutáni napból is kapott az akvárium oldala, ezt orvosoltam, mind a két oldalára kapott fekete fóliát.
A tápozás még mindig kérdéses. Most napi 4 ml GA microt-macrot kap. Lehet kevés, fene tudja. Nincs sok fény, a twinstar e szériás lámpája jelenleg 4-es fokozaton megy a 9-ből. Alapban nem egy fényágyú, hát még így visszadimmelve. Amúgy napi 8 órát megy. Valamint a lótuszon ès az echinodoruson kívül nincs gyorsan fejlődő növény (cryptok és anubiasok).
A dekorfa, az anubiások és a talaj tiszta ecset.
Sok anubiast kiszedtem, azok egy hetes sötétítést kapnak. Utána pedig egy carbos fürdőt. Ami pedig bent maradt azt azért nem szedtem ki mert már a fához nőttek.
Vízértékek milyenek? Jó kérdés. Nem szoktam tesztelni. Ami most volt itthon:
KH 2
GH 2,5 (lejárt a teszt, büdös is)
PO4 0,1
Amúgy RO vizzel szoktam cserélni, visszasózva.
Ötlet valakinek?
View attachment 93856View attachment 93857View attachment 93858View attachment 93859View attachment 93860
a Bo után sem fog megszünni az ecseted ha nem keresed meg az okot! szürő takarítás áramlás megváltoztatása és én vissza vennék a Micro táppból ugy hogy csak kétnaponta adagolnám! a halakat se etetném minden nap! nem igénylik!
 
a Bo után sem fog megszünni az ecseted ha nem keresed meg az okot! szürő takarítás áramlás megváltoztatása és én vissza vennék a Micro táppból ugy hogy csak kétnaponta adagolnám! a halakat se etetném minden nap! nem igénylik!
A szűrő 1 hete lett takarítva, az akkor pipa.
Halak etetése megoldható, de ezentúl sose etessek naponta?
Az áramlással nem tudom mit lehet kezdeni, egy ekkora üveghez a 2275 nem nagy egyáltalán és lilyvel megy, ennek ellenére szerinted csökkentenem kellene a teljesítményén?
 
A szűrő 1 hete lett takarítva, az akkor pipa.
Halak etetése megoldható, de ezentúl sose etessek naponta?
Az áramlással nem tudom mit lehet kezdeni, egy ekkora üveghez a 2275 nem nagy egyáltalán és lilyvel megy, ennek ellenére szerinted csökkentenem kellene a teljesítményén?
a nyomó és a szívó részt tedd egymás mellé! ha most elöl vannak akkor tedd hátra! persze a co2 öt a lilyvel szembe!
a folytást inkább ugy értsd hogy ha megteheted vegyél egy 17mm és poppyt!
az etetést mérsékelném és mindenképp kikapcsolt szürő mellet! kikapcsolod a szürőt 15-20 percre hogy ne mindenfelé keveredjen a kaja!
a növényeid inkább lowtec növényeknek látom nem kell nekik annyi tápanyag!
igaz nem jelölted be hogy hol vagy ecsetes de nekem van egy sejtésem hogy hol... ahova az áramlat lecsapódik megfordul!
én 60p re használok 1050 l/h szürést de nincsen ecsetem egy 40cm kocka ami szintúgy 60l ott is 1050L/h használok ott sincs ecsetem! szóval valamivel erősebb a szürésem a liter számot nézve! és nincsen megfolytva a szürőm! annyi még hogy nekem a szívó ágam ketté van ágaztatva! egy y on elosztóval van egy szkimmeres és egy sima része!
 
a nyomó és a szívó részt tedd egymás mellé! ha most elöl vannak akkor tedd hátra! persze a co2 öt a lilyvel szembe!
a folytást inkább ugy értsd hogy ha megteheted vegyél egy 17mm és poppyt!
az etetést mérsékelném és mindenképp kikapcsolt szürő mellet! kikapcsolod a szürőt 15-20 percre hogy ne mindenfelé keveredjen a kaja!
a növényeid inkább lowtec növényeknek látom nem kell nekik annyi tápanyag!
igaz nem jelölted be hogy hol vagy ecsetes de nekem van egy sejtésem hogy hol... ahova az áramlat lecsapódik megfordul!
én 60p re használok 1050 l/h szürést de nincsen ecsetem egy 40cm kocka ami szintúgy 60l ott is 1050L/h használok ott sincs ecsetem! szóval valamivel erősebb a szürésem a liter számot nézve! és nincsen megfolytva a szürőm! annyi még hogy nekem a szívó ágam ketté van ágaztatva! egy y on elosztóval van egy szkimmeres és egy sima része!
Egymás mellett a nyomó és szívó. Viszont kb középen. Van az akváriumon egy nyitott tető (képen mitatom majd), ezen van a lámpa is, és így a szemet sem zavarja az oldalról jövő fény.
Jól látod, olyan növények vannak nagyrészt amik lassan növekednek, és inkább gyökérről veszik fel a tápanyagot, ezért sem tápoztam túl.
Ami érdekes hogy a hőmérő is tiszta ecset, az pedig a lily mellett-alatt van...
A szűrőt én sem gondolnám soknak hisz eddig is ez volt és nem volt gondom ecsettel korábban. 90-es az akva, szerintem a poppy ide már kevés lenne, nem?
Ja, és lustaságból etetés közben nem kapcsoltam le a szűrőt, de most le fogom.
Levettem a fákról az összes anubiast, brutál mennyiségű trutyi jött elő...
49C26BCE-4571-470F-8068-FC0B80D06A34.jpeg
 
Utoljára módosított:
Még szombaton vízcserekor az ecset és társai egy részét lecarboztam. Majd bekerült az akváriumba 2 db Sziámi ormányosmárna, 2 db Farokfoltos fonalgázó és 2 db Black molly. És eltelt egy hét. A mellékelt fotó jól mutatja mekkora munkát végeztek. Az akvárium más részein van még mit enniük, nem mondom, hogy nem, de eddig szépen dolgoznak!
BA13EB4D-7A76-4955-8095-D557218C2022.jpeg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére