• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Amatőr...csapó 2

Ha nagyon ráérnek azok a kertész kollégák, szívesen látom őket, be lesz hűtve a shör :):):)! Az ültetés komoly gondot jelenett a második nekifutásnál.. Első nap nem, de azt követően sora úszált fel minden. Tisztában vagyok azzal, hogy a tapasztalatlanságom okozta nagyrészét. Bízok benne, a következő nekifutás sikeresebb lesz..:hungry:
Ezt a két gyökeret tervezem, nagyjából ebben a felállásban. A bal oldalit lehet kicsit alakítani, bővíteni kell, a barlang bejáratról lelógó gyökér részét ebből szeretném indítani. Igen, szeretnék gyepesíteni, viszont a mostani, a stagnáláson kívül nem hajlandó másra.. A gyökerek körül a meglévő növényeket szeretném elhelyezni, plusz 1-2 helyen mohásítani gyökeret, esetleg követ..
Kreativitással nem szolgálhatok (lásd a naplóimat:)), de aránylag jól használom a csipeszem. ;)
 
Sziasztok!

A partfal alakítással, építéssel nem volt időm foglalkozni, a projekt szünetel..
Tegnap vízcsere, növény rendezés, nyírbálás ... Készítettem rekeszeket a felszinen úszó növényeknek, az áramlás ne tudja ide oda sodorni őket. Ilyen tempóban hétvégére meg kétszereződik a mennyisége, nő mint a gomba. A Pogostemon helferi szinte teljesen elolvadt, két egész kicsi csonk szerűség maradt belőle. Azért elültettem őket, meglátjuk, hátha lesz belőle valami..
A régebbi növényeken egységesen lassan alga kezd növekedni (utolsó fotó). Tudnátok valamit javasolni ellene?
20180201_184921.jpg 20180201_184946.jpg 20180201_185007.jpg 20180201_185526.jpg 20180201_185444.jpg
 
Tegnap vízcsere, növény rendezés, nyírbálás ... Készítettem rekeszeket a felszinen úszó növényeknek, az áramlás ne tudja ide oda sodorni őket. Ilyen tempóban hétvégére meg kétszereződik a mennyisége, nő mint a gomba. A Pogostemon helferi szinte teljesen elolvadt, két egész kicsi csonk szerűség maradt belőle. Azért elültettem őket, meglátjuk, hátha lesz belőle valami..
A régebbi növényeken egységesen lassan alga kezd növekedni (utolsó fotó). Tudnátok valamit javasolni ellene?

Lehet, hogy a Low-Tech átok kezdi utolérni az akváriumot :(
 
Nem nem. Itt lecci mert en is kivancsi vagyok, de nem akartam kozbe szolni.
Gyukker: vègy egy pàr Amanot!;):LOL:
Ok, ide is jöhet a válasz:)..
Felkerült a bakancs listára az Amano garnéla is, 4-6db Törpe szívóharcsával. Az Amano-val addig várni szeretnék,
Nem nem. Itt lecci mert en is kivancsi vagyok, de nem akartam kozbe szolni.
Gyukker: vègy egy pàr Amanot!;):LOL:
Ok, jöhet ide is:)... de szerintem nem jön, privibe se jött..
Felkerült az Amano a bakancs listára(y), csak addig várni akarok velük, amíg a partfalakat kicserélem.. Tervbe van még 4-6 Törpe szívóharcsa is.. a Plattik kapnak egy masnit a derekukra és ajándékozom a barátomnak..
 
Sziasztok!

Tegnap este növény nyírbálás volt, nem voltam kíméletes, elég sok algás került levágásra ("kettőt előre, egyet hátra"):wideyed: . Az Anubias leveleire Carbos oldatot fecskendezek, itt pirosas árnyalatra váltott a nem kívánatos vendég. Ennek ellenére az egyik Anubiason egy, a másikon két bimbó is növöget. A Bucephalanrda is virágzott, sajna csak egy napig tartott a csoda, másnapra elolvadt. A halacskák jól érzik magukat, az algázógépek tereprendezése rendületlen:)..
20180210_170606.jpg 20180210_170732.jpg 20180210_171011.jpg
 
Szép az akvárium, a macsek is nagyon komoly. :)
Szia!
Köszönöm! Az aki első aki, teljes tapasztalat hiján kissé döcögős, de nem adjuk fel:geek:. Jelenleg kisérletezések mennek az alga vissza szorításáért.
A macsek, az egy igazi figura, egy külön egyéniség. Bíborkának hívják, 3.5 éve egyik napról a másikra fogadtuk be, így lett része a családnak. Imádjuk őt!:)
 
Sziasztok!
Egy kis fejlesztés történt az akváriumon. Növekedett a halak létszáma két algázó gébbel. Két napja költöztek be, azóta sokat nem látni őket, bújkálnak. A belső szűrőt lecseréltem egy külső szűrőre, egy Terta 800-ra. Egyenlőre a régi szűrő betétjét helyeztem az alsó tálcába, a többiben maradt a gyári szivacs betét. Jövő héten érkezik a biológiai töltet is. Szórakozok az esőztető beállításával, egyszer csak jó lesz az áramlás:pompous:... Valószínű a gyári esőztetőt és a szívó idomot cserélni fogom üvegre.
Az ecset alga növekedése stagnál, remélem így is marad. Jött egy kis barna alga is, az algaevő harcsák jót lakmároznak belőle.. lehet nagyon levettem a világítási időt.
Az Anubias virágja kibújt a víz alól, remélem nem szenved károsodást ez által.
IMG-06431af90daf2ea3deff59495d5d55fc-V.jpg
 
Ez a Low-tech átok engem is érdekelt volna, kár hogy nem folytatta. Szerintem a fénnyel játszál kicsit, dimmeld vagy emelj picit rajta.
 
Ez a Low-tech átok engem is érdekelt volna, kár hogy nem folytatta. Szerintem a fénnyel játszál kicsit, dimmeld vagy emelj picit rajta.
Szia!
Igen, elég kimért volt az a hozzászólás.
Jelenleg megy a kísérlet, Profito, világítási idő, fényerő visszavéve, vízcsere 5 naponta :pompous:. Második hete. Az első hét "sikeresnek" könyvelhető, az ecset nővése stagnált. A hétvégi szűrő csere érezhető, ismét elkezdett nővekedni:lurking:. Leginkább olyan helyeken jött elő, ahol nagyobb az áramlás. Próbának félárbócra tettem a csapokat.. Még az esőztető áthelyezésével is próbálkozok.
Tegnap 2 liter Seachem Mátrix került a szűrőbe, néhány hét után a régi szűrő szivacsa helyére még 1 liter Ada Bio Rio-t tervezek.
 
Kicsit bővebben..? :cautious: Jöhet priviben is..
Szerintem arra gondolt, hogy mivel az úszónövények rohamosan szaporodnak, nőnek, felhasználják a tápanyagot egyrészt, másrészt mivel nincs táptalajod vagy földed, kezd elfogyni a növények tápanyaga. Ezért pusztul a Pogostemon és algásodik a többi növényed.
De persze mindez összefügg a világítással, a vízben lévő tápanyagok mennyiségével stb.
Amazonia mondjuk jó talaj, de az önmagában kevés.
 
Szerintem arra gondolt, hogy mivel az úszónövények rohamosan szaporodnak, nőnek, felhasználják a tápanyagot egyrészt, másrészt mivel nincs táptalajod vagy földed, kezd elfogyni a növények tápanyaga. Ezért pusztul a Pogostemon és algásodik a többi növényed.
De persze mindez összefügg a világítással, a vízben lévő tápanyagok mennyiségével stb.
Amazonia mondjuk jó talaj, de az önmagában kevés.
Szia!
Köszönöm a bejegyzésed, tipped. Az ecset alga már régi bútordarab, régebbi mint az úszó nővény és a Pogostemon. Az aki feltöltését követő hetekben jelent meg, azóta hol itt, hol ott foltokban nő. Lehet nincs összefüggésben amit megfigyeltem: ahol nagyobb az áramlás, vagy közvetlen neki csapódik a gyökérnek, növénynek, ott napok alatt elég szép kis "bunda" nő:lurking:. Ahol gyengébb, ott semmi.
A táptalaj hiányát gyökértáp golyóval pótolom, jelenleg TF-s tabblettával tűzgéltem meg az Amazonia-t. Ez mennyire hatásos megoldás? Első akinál, kezdő akinál szándékosan nem tettem táptalajt, ha valamiért bontani, vagy át szeretném rendezni, ne keveredjen a két talaj, de később természetesen lesz táptalaj is! Tápozásnak EL Profito-t a dobozán feltüntetett mennyiségen, és EL Carbo-t a dobozán feltüntetett mennyiség közel kétszeresét adagolok. Ez elegendő lehet?
Véleményem szerint a Pogostemon útközben az üzletbe, vagy hazazafelé szenvedett végleges károsodást.. haza érve a csomagolásból kiszedve már potyogtak a levelei, elég üvegesnek tűnt az egész növény.. az akiban pár nap alatt teljesen elolvadt.. :(
 
Back
Oldal tetejére