• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Akkor egy csodával kevesebb! 😂 😂 😂 De még mindig nem tudom, hogy kerültek a taiwanok és amanok közé, de mindegy is. Köszönöm a határozást!
 
sziasztok!

amanot szeretnek tenyeszteni de elakadtam az elejen.
probalok algat tenyeszteni a sosvizes akvariumomban de nem megy....
amig az edesvizesben kuzdenem kell az algaval, addig a sosban egy honapon at menettem a vilagotast es nincs algam.
vettem ki 3x7dcl vizet 3 edenybe es kiraktam az ablakba, hogy talan a napfeny meghozza az algak kedvet, de basszus ez sem segit.

sohasem gondoltam, hogy ezt itt megkerdezem, de szerintetek hogyan kell algat termeszteni?
az edesvizi algakkal "nincs gondom", azok nonek. volt kek-zold, szakatt, ecset algam.

de mi a baj a sos vizzel?
red sea sot hasznalok, napi 24 oran at vilagitok az akva folott egy neoncsovel, 2het utan szortam egy kis haltapot a vizbe.
az ablakba kirakott befottes uvegeket igy allitottam be: az elso tiszta sosviz, a masodik sos viz + micro tap, a 3. sos viz + macro tap.


sehol semmi alga.
ha rajonnek hogy miert, azzal meggazdagodhatnek szerintem, de en most algat szeretnek. :)
szerintetek mit rontok el?
en vagyok az egzetlen akvarista aki keptelen algat noveszteni?
 
sziasztok!

amanot szeretnek tenyeszteni de elakadtam az elejen.
probalok algat tenyeszteni a sosvizes akvariumomban de nem megy....
amig az edesvizesben kuzdenem kell az algaval, addig a sosban egy honapon at menettem a vilagotast es nincs algam.
vettem ki 3x7dcl vizet 3 edenybe es kiraktam az ablakba, hogy talan a napfeny meghozza az algak kedvet, de basszus ez sem segit.

sohasem gondoltam, hogy ezt itt megkerdezem, de szerintetek hogyan kell algat termeszteni?
az edesvizi algakkal "nincs gondom", azok nonek. volt kek-zold, szakatt, ecset algam.

de mi a baj a sos vizzel?
red sea sot hasznalok, napi 24 oran at vilagitok az akva folott egy neoncsovel, 2het utan szortam egy kis haltapot a vizbe.
az ablakba kirakott befottes uvegeket igy allitottam be: az elso tiszta sosviz, a masodik sos viz + micro tap, a 3. sos viz + macro tap.


sehol semmi alga.
ha rajonnek hogy miert, azzal meggazdagodhatnek szerintem, de en most algat szeretnek. :)
szerintetek mit rontok el?
en vagyok az egzetlen akvarista aki keptelen algat noveszteni?
De miért kezdesz eleve sósvízzel? Édesvizzel töltsd fel az akvát, nevelj benne algát, és utána tedd bele a sót.
 
De miért kezdesz eleve sósvízzel? Édesvizzel töltsd fel az akvát, nevelj benne algát, és utána tedd bele a sót.
Ez így van👍
A sós vízi alga nehezebben jön elő, főleg hogy, a üvegen kívűl, nincs semmilyen tapadó felülete.
Ha még figyeljük, egy újonnan indított édesvízi akváriumnál, nem a üvegen fog először megjeleni a alga, hanem a növényeken, vagy a tárgyakon.
 
De miért kezdesz eleve sósvízzel? Édesvizzel töltsd fel az akvát, nevelj benne algát, és utána tedd bele a sót.
Ez így van👍
A sós vízi alga nehezebben jön elő, főleg hogy, a üvegen kívűl, nincs semmilyen tapadó felülete.
Ha még figyeljük, egy újonnan indított édesvízi akváriumnál, nem a üvegen fog először megjeleni a alga, hanem a növényeken, vagy a tárgyakon.
Azert sos vizzel kezdtem, mert itt olvastam, hogy hiaba algasitom be az edesvizet, mert miutan besozom, az tonkreteszi az edesvizi algat, ami elrohad es csak szennyezne a vizemet.
Vagy ez igy teves? Siman besozhatnam az algas vizet?
Koszi
 
Azert sos vizzel kezdtem, mert itt olvastam, hogy hiaba algasitom be az edesvizet, mert miutan besozom, az tonkreteszi az edesvizi algat, ami elrohad es csak szennyezne a vizemet.
Vagy ez igy teves? Siman besozhatnam az algas vizet?
Koszi
Szia!
Próbáld ki!
Legalább kiderül,hogy működik,vagy sem. Engem érdekelne a dolog,mert nálam is jópárszor elködösítették már a vizet lárva eregetéssel,ami minimum 1000-1500 rákocska lehetett. Nem olvastam olyanról,hogy kizárólag sósvízből származó algákkal nevelhető,biztos legjobb a valódi tengervízből származó alga és mikró moszatok, de ott ahol ez nincs kéznél, szerintem érdemes lenne kipróbálni édesvízi algákkal...
Az le van írva valahol,hogy csak élő algákkal nevelhető? Simán ki lehetne próbálni sórák nevelőtáppal, vagy akár spirulina porral...
Nem vesztenél semmit,-ha nem veszed ki őket,akkor a halak és a szűrés eszi meg, ha pedig nem működik az sem baj,mert legalább dokumentálva lesz,
hogy ilyen egyszerű dolgokkal nem nevelhető fel.
Azt sem teljesen értem,hogy minek stresszelik kivétellel az anyaállatokat, ha mondjuk kísérletképpen csak a lárvák negyedét vesszük ki,
már az is több száz rákocskát jelentene ( lehet butaság,nem próbáltam,egyáltalán nem biztos,hogy olyan jól viselik a kihalászást,mint pl. az artemia)

Az aggodalmad jogos,ha megdurran sós vízben az édesvízi alga,az baj,attól elpusztulhatnak a rákocskáid,viszont akár naponta kiveheted és frissre cserélheted,
ha szükséges,rossz esetben a rákocskákat szívhatod át új tiszta helyükre.
A min. 50literes nevelőaksik is túlzások,kezdő szinten sokkal kisebb is elég lehet,videók alapján,már ~2l-es kajás dobozokban is felnevelhetőek sikeresen,
a lárvák picik,nem sokkal nagyobbak a sórákoktól,ha nagyon sok megmarad,akkor még mindig át tudod telepíteni őket egy nagyobb helyre.
Szerintem,ha már rászántad magad az amano nevelésre,próbálj ki minél több dolgot,legjobb a saját tapasztalat.
Drukkolok! Árpi
 
Szerintetek 1 vagy 2 ilyen led refivel lehetne sikeresen algát nevelni? 4000k 700lumen az akva 45 literes
10 centire raknám a víztől 100-120° a vetitèsi szöge kb..

Elég jó budget megoldásnak tűnik, kis fogyasztás.. és olcsó is.. és ha nem válik be akkor tudnám hasznosítani a ház körül. 😁
Screenshot_20210502-202424.jpg
 
Szia! Ez egy próbát mindenképpen megér!
Jó lenne tengeri akvából származó terhelt vizet szerezni,(vízcserekor leengedettet), hogy ne legyen steril környezete az algáknak.
Megnéztem néhány ismertetést amano tenyésztésről,hát nekünk már nem olyan egyszerű a történet:
A sikeres tenyésztéshez igazi tengervízre van szükség(nem mesterségesen kevertre).
Az édesvízről-sósra változást nagyon lassan 12-24óra alatt kell megoldani,~20napig a sósban vannak, utána ugyanez a procedúra visszaédesíteni a vizüket.
Kezdetben a tápozásuk fitoplanktonnal történik, ezek kovamoszatok,ostorosok stb.szabad szemmel láthatatlan szervezetek ,ha nagy számban vannak jelen,
akkor zöld elszíneződést okoznak a tengervízben.(Nekünk elég nehéz lenne beszerezni)
Később már a sósvízi algát is elfogadják (barna algát kedvelik).Ha már nagyobbacskák akkor van valami rízskorpából erjesztett amano kaja recept is,
de gondolom akkor már az artemiát is nyammognák...
Szóval nekünk kellene kijárni az utat,hogy itt hogyan lehetne felnevelni egy brigádot!
Szerintem meg lehetne próbálni az édesvízi algát,koralltápot,vagy Liquizell-t,vagy bármit... kezdetben biztos,hogy vízben lebegő mikró cuccot
fogyasztanak,ők is a vízben lebegnek,sodródnak ,eleinte biztos nem fognak az aljzaton szilárd cuccot kajálni,csak később.
Próbáld ki a lámpás alganevelést, kíváncsi leszek mi történik,de leginkább arra,hogy felnevelhetőek e itteni körülmények között.
 
Szia! Ez egy próbát mindenképpen megér!
Jó lenne tengeri akvából származó terhelt vizet szerezni,(vízcserekor leengedettet), hogy ne legyen steril környezete az algáknak.
Megnéztem néhány ismertetést amano tenyésztésről,hát nekünk már nem olyan egyszerű a történet:
A sikeres tenyésztéshez igazi tengervízre van szükség(nem mesterségesen kevertre).
Az édesvízről-sósra változást nagyon lassan 12-24óra alatt kell megoldani,~20napig a sósban vannak, utána ugyanez a procedúra visszaédesíteni a vizüket.
Kezdetben a tápozásuk fitoplanktonnal történik, ezek kovamoszatok,ostorosok stb.szabad szemmel láthatatlan szervezetek ,ha nagy számban vannak jelen,
akkor zöld elszíneződést okoznak a tengervízben.(Nekünk elég nehéz lenne beszerezni)
Később már a sósvízi algát is elfogadják (barna algát kedvelik).Ha már nagyobbacskák akkor van valami rízskorpából erjesztett amano kaja recept is,
de gondolom akkor már az artemiát is nyammognák...
Szóval nekünk kellene kijárni az utat,hogy itt hogyan lehetne felnevelni egy brigádot!
Szerintem meg lehetne próbálni az édesvízi algát,koralltápot,vagy Liquizell-t,vagy bármit... kezdetben biztos,hogy vízben lebegő mikró cuccot
fogyasztanak,ők is a vízben lebegnek,sodródnak ,eleinte biztos nem fognak az aljzaton szilárd cuccot kajálni,csak később.
Próbáld ki a lámpás alganevelést, kíváncsi leszek mi történik,de leginkább arra,hogy felnevelhetőek e itteni körülmények között.
Megy az kevert vízzel is. Nálam a kezdeti 20-25 lárvából (többit anyuka eldobálta valamiért) 7 alakult át garnélává. Édesvízre váltást 2 vízcserével letudtam. Mindegyik megmaradt. Itt a fórumon ami le van írva műkődik szépen. A só vízbe borítását finomítani fogom de amúgy jó szerintem a módszer.
 
Megy az kevert vízzel is. Nálam a kezdeti 20-25 lárvából (többit anyuka eldobálta valamiért) 7 alakult át garnélává. Édesvízre váltást 2 vízcserével letudtam. Mindegyik megmaradt. Itt a fórumon ami le van írva műkődik szépen. A só vízbe borítását finomítani fogom de amúgy jó szerintem a módszer.
Azt a 20-25 lárvát meddig hordozta magával?
Úgy tudtam,hogy a peték ~3-4hetes hordozása után egyszerre kiszellőzteti az összes kicsit,segítve a kikelést!
Nálam mindig így történt, a tenyésztők ezután már az anyát is el szokták távolítani a lárvák vízéből,és ekkor jöhet a sós vízre váltás.
A kajáztatást és felnevelést hogyan sikerült megoldani? Köszi: Árpi
 
Azt a 20-25 lárvát meddig hordozta magával?
Úgy tudtam,hogy a peték ~3-4hetes hordozása után egyszerre kiszellőzteti az összes kicsit,segítve a kikelést!
Nálam mindig így történt, a tenyésztők ezután már az anyát is el szokták távolítani a lárvák vízéből,és ekkor jöhet a sós vízre váltás.
A kajáztatást és felnevelést hogyan sikerült megoldani? Köszi: Árpi

Ezt követtem végig. Elengedte a lárvákat a többit meg ki nem kelt formában aznap eldobta. Ki is vettem még aznap. Minden mást a leírtak szerint csináltam. Következő próbára mindet elszórta. Utána olvasva rosszul ágyazódtak be a peték mert nagyon túlhordta. Kb 7-8hét. Most egy másik nősténnyel próbálom.
 
Utoljára módosított:

Ezt követtem végig. Elengedte a lárvákat a többit meg ki nem kelt formában aznap eldobta. Ki is vettem még aznap. Minden mást a leírtak szerint csináltam. Következő próbára mindet elszórta. Utána olvasva rosszul ágyazódtak be a peték mert nagyon túlhordta. Kb 7-8hét. Most egy másik nősténnyel próbálom.
Köszönöm, ez már bizakodásra ad okot!
Jelenleg a yellow laser coryk nevelésével foglalkozom,de ha felszabadulok ez lesz a következő,amit meg fogok próbálni.
Tengeri só , Liquizell, Spirulina ,pihenőnapok ,1/3-os vízcserék hetente,nagyon-nagyon részletes leírás. -érdekes, hogy még egy szívacsszűrőt sem állított csatasorba azzal a megszámlálható bubizással,amit leírt... Sok sikert a következő felneveléshez!
 
Sziasztok! Nézzétek el, hogy nem olvastam vissza az elejéig mind a több száz bejegyzést, de van itt valaki akinek sikerült már felnevelni? Ez a többek által idézett" Logemann" szisztéma szerintem több sebből vérzik! Ès sajnos sokan sok egyéb marhaságot is idéznek, elhisznek. Èn 1 éve 2 etapban kb. 350 db-ot neveltem fel sikeresen. Ha valaki komolyan gondolja, hogy belevág tudok segíteni, de csak az kezdje, aki tényleg igazán elszánt, mert nagyon sok munka van vele!
 
Sziasztok! Nézzétek el, hogy nem olvastam vissza az elejéig mind a több száz bejegyzést, de van itt valaki akinek sikerült már felnevelni? Ez a többek által idézett" Logemann" szisztéma szerintem több sebből vérzik! Ès sajnos sokan sok egyéb marhaságot is idéznek, elhisznek. Èn 1 éve 2 etapban kb. 350 db-ot neveltem fel sikeresen. Ha valaki komolyan gondolja, hogy belevág tudok segíteni, de csak az kezdje, aki tényleg igazán elszánt, mert nagyon sok munka van vele!
Logemann oktatóanyag

Többeknek sikerült felnevelni, akik megosztották ebben a topicban és emlékeim szerint egyik sem volt nagy hókuszpókusz, csak türelem és megfelelő paraméterek biztosítása.
 
Sziasztok! Nézzétek el, hogy nem olvastam vissza az elejéig mind a több száz bejegyzést, de van itt valaki akinek sikerült már felnevelni? Ez a többek által idézett" Logemann" szisztéma szerintem több sebből vérzik! Ès sajnos sokan sok egyéb marhaságot is idéznek, elhisznek. Èn 1 éve 2 etapban kb. 350 db-ot neveltem fel sikeresen. Ha valaki komolyan gondolja, hogy belevág tudok segíteni, de csak az kezdje, aki tényleg igazán elszánt, mert nagyon sok munka van vele!
Én speciel szívesen olvasnék egy másik működő verziót is. Köszi ha leírod részletesen.
 
Back
Oldal tetejére