• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Gondolom ez a sós vízű akvárium?! Mert annak kell algásnak lennie mire átrakod a petéket.

igen az!
De meg nem sòztam be.... mert azt olvastam hogy csak miután elszorta az anya a peteket, utana kell sózni.....
Meg még nem is vettem, mert nem tudom pontosan melyik sót hasznaljam....
De valoszinu hogy a RED SEA-t fogom használni.....
 
igen az!
De meg nem sòztam be.... mert azt olvastam hogy csak miután elszorta az anya a peteket, utana kell sózni.....
Meg még nem is vettem, mert nem tudom pontosan melyik sót hasznaljam....
De valoszinu hogy a RED SEA-t fogom használni.....
Ja, 1 akvárium lesz, ok, várni kell míg jó zöldalgás lesz az egész akvárium. Én 2x24 wattal világítottam egy 54 literes akváriumot.
 
Sziasztok
Azt szeretnem kerdezni, hogy az AMANO garnelanal a szulo medencet elore be kell sozni, vagy csak ha mar kivetem az anyukt, es le razta a peteket....???
Elore is koszi a valaszokat
 
Sziasztok.
A liquizell t elkeveritek valamiben vagy csak belecsöppentitek az aksiba? Nálam egy pacában ilyenkor megáll az üveg alján. Illetve mekkora az elhullási arány? Az első eresztésből van kb. 25 lárvám. Sajnos már pont el kezdte elereszteni a piciket amyuka mikor átraktam és nem bírták a víz változást.
Anyuka hazakerült vasárnap ma pedig már újra tele van petékkel. Nem tudom érdemes-e szórakozni ezzel a pár db-al.
 
Akik ezt komolyan csinálják, és sikeresen felneveltek amano csemetéket, azoknál eleve van min.50 felnőtt, hogy minél több petés nőstény tudjanak egyszerre áttenni, különben feleslegesen fáradoznak. A kikelési arány szerintem a legjobb esetben is talán 20%.
@Spexxy ? Nem kell titkokat elárulnod, de nálad mi a talasztalat?
 
Akik ezt komolyan csinálják, és sikeresen felneveltek amano csemetéket, azoknál eleve van min.50 felnőtt, hogy minél több petés nőstény tudjanak egyszerre áttenni, különben feleslegesen fáradoznak. A kikelési arány szerintem a legjobb esetben is talán 20%.
@Spexxy ? Nem kell titkokat elárulnod, de nálad mi a talasztalat?
Ő nem fogja tudni a tapasztalatait elárulni, mert nem szaporítja, hanem árusítja az Amano-kat.
 
Érdekességnek leírom, hogy az édesvizű, 150ppm-es vízből már kb. a tízedik 1centis amano ifjoncot szedem ki. Nem akartam az első két példánynál elhinni, de nem maradt más választásom. :D
Valószínűbb, h vadas neocaridina lesz az. Kicsiként pont olyanok az amanok. Várjuk meg amíg 3-4 centisre megnőnek.
 
Helló!
Megvannak, növögetnek, szerintem még mindig amanok. :)
Akkor viszont óvd őket, még a széltől is, mert kincset tartasz a kezedben, egy édesvízben szaporodó Amano vérvonal magját! Ilyen, a világon - tudomásom szerint - senki másnak nincs :)
Feltehetnél minél jobb minőségű képeket, hogy @szentgyo meg más hozzáértők is megszakérthessék. Így három hónaposan már beazonosíthatónak kell lenniük.
 
Akkor viszont óvd őket, még a széltől is, mert kincset tartasz a kezedben, egy édesvízben szaporodó Amano vérvonal magját! Ilyen, a világon - tudomásom szerint - senki másnak nincs :)
Feltehetnél minél jobb minőségű képeket, hogy @szentgyo meg más hozzáértők is megszakérthessék. Így három hónaposan már beazonosíthatónak kell lenniük.
Majd felszívom magam egy fotózásra! :D
 
Back
Oldal tetejére