• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Ma sikerult csinalnom egy nagy marhasagot, mivel nagy kosz volt az akvarium aljan, gondoltam ha mar viz csere van akkor felszivom.....hat.....sikerult a 8 garnibol 5-ot eltuntetni :mad::cry:. Na meg lenne 1 kerdesem mikor tudom pontosan, hogy az atalakulas megtortent, 3 garnéla (amit lattam) a 41 napban vannak.
Egyértelműen látszik amikor átalakultak már: nem vergődve, görnyedve mozognak és teljesen úgy néznek ki mint a felnőttek csak piciben.
 
Ma sikerult csinalnom egy nagy marhasagot, mivel nagy kosz volt az akvarium aljan, gondoltam ha mar viz csere van akkor felszivom.....hat.....sikerult a 8 garnibol 5-ot eltuntetni :mad::cry:. Na meg lenne 1 kerdesem mikor tudom pontosan, hogy az atalakulas megtortent, 3 garnéla (amit lattam) a 41 napban vannak.
Még egy dolog: ha vizet cserélsz a leszívott vizet mindig ellenőrizd sötétben zseblámpával mielőtt kiöntöd! Így el tudod kerülni a veszteségeket.
 
Egyértelműen látszik amikor átalakultak már: nem vergődve, görnyedve mozognak és teljesen úgy néznek ki mint a felnőttek csak piciben.
Az jo, mert az eggyik garnéla az mar az uvegen uldogel, tehat tehetem at edes vizbe. Keszitettem elo kulon akit a piciknek, hogy jobban felugyeljem. Az edes vizbe valo attevest lassan fogom megcsinalni, sos vizet lassan felengedem edes vizzel. Remelem nem olom meg
 
Jó sok olvasnivalóm lesz!

Két Amano garnélát vettem február elején, ma este levedlett a nőstény és petés! :D

20180322_003025.jpg

Ráadásul egy sima ferplast dobozban vannak, aminél annyi karbantartást csinálok összesen, hogy másfél-két hetente cserélek kb 3 liter vizet. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fogják érezni magukat benne, még a fűtés se automatikus, én kapcsolgatom.
 
Utoljára módosított:
A topik felénél eldöntöttem, hogy ezt az első szaporulatot édesvízben hagyom, hogy egyáltalán megbizonyosodjak róla, hogy amano garnéláim vannak-e, ugyanis nagyon gyanús, hogy az égvilágon semmilyen mintázatuk nincs, így ha akár egy is felnő édesvízben, akkor tuti, hogy nem amanokat kaptam.

Szerintetek amano, vagy nem amano?

vcstde2.jpg

fVrePRu.jpg

fQlrIkp.jpg


(szerk: az Anubiasok gyöktörzse nem szándékosan van betemetve, a szűrő temeti be, én meg rendszeresen szabadítom, ahogy tudom)
 

Attachments

  • 20180322_113201.jpg
    20180322_113201.jpg
    118.1 KB · Megtekintések: 7
Utoljára módosított:
A topik felénél eldöntöttem, hogy ezt az első szaporulatot édesvízben hagyom, hogy egyáltalán megbizonyosodjak róla, hogy amano garnéláim vannak-e, ugyanis nagyon gyanús, hogy az égvilágon semmilyen mintázatuk nincs, így ha akár egy is felnő édesvízben, akkor tuti, hogy nem amanokat kaptam.

Szerintetek amano, vagy nem amano?

vcstde2.jpg

fVrePRu.jpg

fQlrIkp.jpg


(szerk: az Anubiasok gyöktörzse nem szándékosan van betemetve, a szűrő temeti be, én meg rendszeresen szabadítom, ahogy tudom)
Tényleg hiányzik bármi féle mintázat az oldaláról...
 
Én látok rajta halovány pöttyöket.:oops: Egy voks arra, hogy amano.

De azért elég kár, hogy olyan képet kell csinálni róla, hogy meg lehetne számolni a petéket, hogy látsszon rajta mintázat. Ennyiből lehetne akár tigris is, amiből 99%-ban kiszaporították a színt. Mekkora eséllyel csinálhat 2 ilyen gyér színezetű "amano" egy fokkal mintásabbat? Avagy szelektív párosítással megfordítható-e valamelyest a félretenyésztés?
 
A topik felénél eldöntöttem, hogy ezt az első szaporulatot édesvízben hagyom, hogy egyáltalán megbizonyosodjak róla, hogy amano garnéláim vannak-e, ugyanis nagyon gyanús, hogy az égvilágon semmilyen mintázatuk nincs, így ha akár egy is felnő édesvízben, akkor tuti, hogy nem amanokat kaptam.

Szerintetek amano, vagy nem amano?

vcstde2.jpg

fVrePRu.jpg

fQlrIkp.jpg


(szerk: az Anubiasok gyöktörzse nem szándékosan van betemetve, a szűrő temeti be, én meg rendszeresen szabadítom, ahogy tudom)
Szerintem ez siman amano. A mereteböl is egyertelmüen latszik, robosztusabba felepitese az RC es egyeb garnelakhoz kepest. Nekem is vannak olyan amanoim, amelyeken nincs mintazat. Söt, a legtöbbjükön nincsen mintazat.
 
Amano garnéla van a fenti képeken

Köszönöm, akkor tökéletes! Az egyáltalán nem baj nekem végérvényben, hogy nincs mintázatuk, mert pont a kinézetük miatt választottam, csak a szaporítás szempontjából nem volt mindegy, hogy az-e.
 
Utoljára módosított:
Szukseges lenne egy kis segitsegre. Talalok 1 terhes anyukat, elokapom a 12 l akvariumot, kulon teszem, kozben gondolom elokeszitem az 54 literest. Telon beallitom a nap szamlalot, erre ma, 14 nap utan mi var ram .....larvak uszkalnak az akvariumba. Gyorsan anya elkulonitve viz besozva.....az lenne a kerdes, hogy lenne jobb atkoltoztetni oket az 54 literesbe ?
 
Szukseges lenne egy kis segitsegre. Talalok 1 terhes anyukat, elokapom a 12 l akvariumot, kulon teszem, kozben gondolom elokeszitem az 54 literest. Telon beallitom a nap szamlalot, erre ma, 14 nap utan mi var ram .....larvak uszkalnak az akvariumba. Gyorsan anya elkulonitve viz besozva.....az lenne a kerdes, hogy lenne jobb atkoltoztetni oket az 54 literesbe ?
Tök sötétben este megvilágítod az akvárium egyik sarkát, odaözönlenek, levegőcsővel leszívod őket, aztán átdobod a sózott akvába.
 
Szukseges lenne egy kis segitsegre. Talalok 1 terhes anyukat, elokapom a 12 l akvariumot, kulon teszem, kozben gondolom elokeszitem az 54 literest. Telon beallitom a nap szamlalot, erre ma, 14 nap utan mi var ram .....larvak uszkalnak az akvariumba. Gyorsan anya elkulonitve viz besozva.....az lenne a kerdes, hogy lenne jobb atkoltoztetni oket az 54 literesbe ?
Na, hogy sikerült? :)
 
Back
Oldal tetejére