• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Nálam ez a téma épp aktuális lett. A november végén vásárolt garnélák közül az egyik beikrásodott, gondoltam szerencsét próbálok vele. 18-án átraktam egy 20 literes akiba, egy másik 20 literest pedig előkészítettem a lárváknak. akvárium és csapvíz is került bele fele-fele arányban. A sótartalom 33g/l lett, bekerült egy levegőztető is, vízhőfok 24-25C. Naponta 6-7 kicsit találok,(remélem azt az 1000-2000 petét nem így kívánja elszórni) őket vékony szilikoncsővel költöztetem át a nevelőbe.Kajának pedig naponta többször pár csepp liquizellt kapnak. A sótartalomban nem vagyok biztos, hogy jó, van aki 17 g/l tart megfelelőnek, ha valakinek van a sótartalommal kapcsolatba tapasztalata, és megosztaná azt meg köszönném.
 
A közelmúltban fura dolog keltette fel a figyelmemet.
Szaporodott a Red Cherry, rengeteg kicsi garnélával van tele az aki és volt a külső szűrőm is.
Van néhány Amano garnélám is és mint tudjuk őket nem olyan egyszerű szaporitani, sós víz stb. stb.
De! Vagy tévhitben voltam egészen mostanáig és nem Amano garnélám van, bár én most is biztos vagyok benne, vagy ők is szaporodtak normál akváriumi körülmények között, ugyanis rengeteg kicsi garnélám van amelyek már a kezdetben gyanúsak voltak mint Red Cherry fiókák, de mostanra tisztán látszik az Amano jelleg rajtuk, míg a többi csöppség pirosodik.
Lehetséges ez?
 
Ez esetben Te lennél az első, akinél édesvízben szaporodnak :D .

Én inkább az Red Cherry színtelenebb, vad formájának a megjelenésére gondolnék.
 
Háát eltelt valamivel több mint két hét azóta, hogy a nőstény elengedte az összes lárvát, és még megvannak, igaz nem annyian mint kezdetben de a kb 200-300-bol szerintem olyan 100 db lehet, megszámolni őket pontosan képtelenség. A méretük jelentősen nem változott, vagy nem vettem észre mert minden nap látom őket, nem tudom. Valahol azt olvastam, hogy a lárvák életében az első 2 hét a kritikus, ha ezt túlélik akkor már jó eséllyel megmaradnak.
Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 
Nemrég vettem 5 darab Amano garnélát az aquadepo-tól. A napokban lámpaoltás után észrevettem az utódokat. Kijöttek néhányan, olyan 4-5 mm-es példányok (egyszerre 4-et is láttam). Most is előjött az egyik.
Nos elméletileg csak sós vízben maradnak meg. De ezek már nem lárvák, apró lábaikkal takarítják a növényeket.

A másik verzió, hogy nem Amano-k. Amikor vettem, ott az akiban azért elég nagy példányok is voltak, azért azok mégiscsak Amano garnélák voltak. Vagy vegyes volt az állomány?

Na jó. Eddig nem sokat olvastam az Amano garnikról, de most már utánna kell olvasni, lássam mi is történik az akimban.
 
Gilgames said:
Nemrég vettem 5 darab Amano garnélát az aquadepo-tól. A napokban lámpaoltás után észrevettem az utódokat. Kijöttek néhányan, olyan 4-5 mm-es példányok (egyszerre 4-et is láttam). Most is előjött az egyik.
Nos elméletileg csak sós vízben maradnak meg. De ezek már nem lárvák, apró lábaikkal takarítják a növényeket.

A másik verzió, hogy nem Amano-k. Amikor vettem, ott az akiban azért elég nagy példányok is voltak, azért azok mégiscsak Amano garnélák voltak. Vagy vegyes volt az állomány?

Na jó. Eddig nem sokat olvastam az Amano garnikról, de most már utánna kell olvasni, lássam mi is történik az akimban.

Minden bizonnyal nem Amano garnélád van. Az Amano garnéla lárvái nem életképesek az édesvízben, mindössze 2-3 napig, de ekkor még lárva állapotúak.
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy az amano garnélák kb. annyira bírják a CO2 túladagolást mint a halak, vagy esetleg jobban? Honnan tudom, hogy sok a CO2 ha csak garnélák vannak az akiban?
 
hectorvti said:
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy az amano garnélák kb. annyira bírják a CO2 túladagolást mint a halak, vagy esetleg jobban? Honnan tudom, hogy sok a CO2 ha csak garnélák vannak az akiban?

A túladagolásra nincs recept. Lehet, hogy bírja, lehet hogy nem. Egy biztos a hirtelen CO2 változást egyik garnéla sem honorálja.

Amano garnélát akváriumban elpusztulni nagyon ritkán látni. Ha valami nem jön be neki inkább elszökik. Ezért is nehéz megállapítani, hogy most épp a CO2 miatt vagy valami más oka volt.
 
Sziasztok!
Jelentem az egyik Amano hölgyeményem petés.
Várom az infókat.Hátha sikerül pár garnival többet tartani mint szeretném. :lol:
 
Nem nagyon tudok olyanról, akinek sikerült a szaporítás. A nyitóhsz-ben van leírás a tenyésztésről. Sós víz szükségeltetik hozzá ;)
 
Szia!
Azt már olvastam.De gondoltam, hátha valaki közülünk már sikerrel járt.
Honnan tudok szerezni olyan sót ami megfelel nekik?
 
Nekem a 200-300 db lárvából 2db érte meg a felnőtt kort. Ez is valami.
Rendesen bealgásodott 50 liter körüli medence nélkül szerintem felesleges neki kezdeni. Szerintem ez a legfontosabb. Szerintem.
 
Sityesz said:
Nekem a 200-300 db lárvából 2db érte meg a felnőtt kort. Ez is valami.
Rendesen bealgásodott 50 liter körüli medence nélkül szerintem felesleges neki kezdeni. Szerintem ez a legfontosabb. Szerintem.

Pontosan.
B. Andi is pont ezt mondta mikor nála voltam és megnéztem a tenyészetet.
Bibibííí.
 
Back
Oldal tetejére