• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

sonajdoba

Új regisztrált
sziasztok

a tegnap este nagytakarításnál észrevettem, hogy az egyik amano babát vár.
4 fele tengeri sót találtam, ebben kérnek segítséget, hogy miket válasszam.
előre is kösz a segítséget.

1: Dupla Premium Reef Salt Natural Balance 8kg
2: Red Sea Salt - 7 kg
3: Red Sea Coral Pro galeata 7 kg
4: Dupla Premium Coral Salt AMINO ACTIV 8kg

Dzsenci

Főkertész
Sziasztok. Szuksegem lenne egy kis segitsegre. Majdnem a leiras alapjan probalom szaporitani az amanot. Annyi a kulombseg, hogy a kozos garnis akvariumba ereszti el a peteket. Miutan eldobja az egesszet, leszoktam oket szivni es egy 60 literes akvariumba teszem. A tobbi minden a Logemann leiras alapjan megy. Hetente 20 liter vizet cserelek, 10 liter akvarium viz, 10 liter csapviz amit dennerle vizkondicionerrel kezelek. Etetes liquizell ( 2 eves , akvarium alatt tartando) es JBL Novo fect tablettat szoktam osszetorni mozsarral es ez megy be . A baj a 17 nap utan van amikor nagyresze a larvaknak le doglik. 40-50 napig alig marad meg vagy 3-4 larva. Eddig a 3 szeriabol 3 garnival maradtam. A mostani szeria meg 30 napnal alig van 10 larvam az akvariumba. jelenleg is van 3 anyuka terhesen, az egyik kozuluk az 59-ik napba van. Mit csinalok rosszul ?

tsokee

Legenda
Tobben vannak akiknek nem sikerul, mint akiknek igen. Igy itt nem nagyon fogsz valaszt kapni. Talan @Spexxy tudja szaporitani oket igy keresd meg ot.

zappali

Tapasztalt kertész
Tobben vannak akiknek nem sikerul, mint akiknek igen. Igy itt nem nagyon fogsz valaszt kapni. Talan @Spexxy tudja szaporitani oket igy keresd meg ot.

Nekem Spexxy azt mondta (első találkozásunkkor elmondta nekem, és nem kért titoktartást, így talán elmondhatom), hogy nagyon fontos, hogy a szaporító akvárium brutálisan algás legyen, azt jobban szeretik, mint a mesterséges tápozást.

Dzsenci

Főkertész
Nekem Spexxy azt mondta (első találkozásunkkor elmondta nekem, és nem kért titoktartást, így talán elmondhatom), hogy nagyon fontos, hogy a szaporító akvárium brutálisan algás legyen, azt jobban szeretik, mint a mesterséges tápozást.
Azt most el tudom mondani, hogy feny csere miatt az uveg alja zold na meg maga a viz is feher lett. :( Lehet azert megis tul eros a lampam.

Ördög András

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Olvastam hogy Amano garnélát szaporítani bonyolultabb mint a RC stb társait.
Majd egyszer lehet azért megpróbálkoznék vele.
Addig is valaki meg tudna erősíteni hogy ez az állat petés vagy ilyen alapból? 2e4e10b69287ea1cb268e58c9e7bfd97.jpg

Oszkár

Kertész szaki
petés amano.jpg

Nekem is van. A sok kudarcot olvasva nem bátorodtam fel túlságosan a felnevelésükre.

Ez tűnik a legjobb leírásnak:

Oszkár

Kertész szaki
Megpróbálkozok vele :)

Van valami jel, ami azt mutatja, hogy 1-2 napon belül el fogja engedni a petéit?

Mert csak akkor tenném át a keményvizes akváriumba, hogy ne egye meg az összes algát a kicsik elől.

Kovács Zsolt

VIP kertész
Megpróbálkozok vele :)

Van valami jel, ami azt mutatja, hogy 1-2 napon belül el fogja engedni a petéit?

Mert csak akkor tenném át a keményvizes akváriumba, hogy ne egye meg az összes algát a kicsik elől.
Igazából talán az lehet hogy a petéken ha láthatsz fekete pontot. akkor lehet rá számolni. Valahol ezt olvastam. De lehet hogy keverem valamivel.. :unsure:

Csaba 84

Kertész tanonc
Sziasztok
Egy kerdesem lene amano garnelaval kapcsoladba,,,,, miert műnövenyt kell be teni a medencejukbe?

Csaba 84

Kertész tanonc
Sziasztok
Egy olyan kerdesem lene, ezt az kismamat mikor kell kivenem a tarsas medencebol?

Attachments

• 77135B5E-76F5-4872-8C40-C5ACE4BC90A4.jpeg
    77135B5E-76F5-4872-8C40-C5ACE4BC90A4.jpeg
    266.6 KB · Megtekintések: 13
  • 91C77CAA-6147-4F74-A76E-6925662D1897.jpeg
    91C77CAA-6147-4F74-A76E-6925662D1897.jpeg
    251.5 KB · Megtekintések: 29

Csaba 84

Kertész tanonc
Mármint a "szülőakváriumba"? Vagy mire gondolsz? Ezt nem olvastam eddig sehol.

Igen,én már 2- helyen is azt olvastam hogy műnövényt helyezunk be a medencebe
Pontosiban 2 db műnövény, 1-1 szélére és középre egy virág cserép darabot le forditva, ahova az anyuka majd el tud bujni....

csolrob

Kertész szaki
Igen,én már 2- helyen is azt olvastam hogy műnövényt helyezunk be a medencebe
Pontosiban 2 db műnövény, 1-1 szélére és középre egy virág cserép darabot le forditva, ahova az anyuka majd el tud bujni....
Én sima vödörbe tettem a petés nőstényeket, azt hiszem nem volt benne semmi növény. Amikor eleresztették a petéket irány a sós víz ( mármint a petéknek ), a nőstények meg vissza a társas akváriumba.

Csaba 84

Kertész tanonc
Szerinted ez igy jo akkor 54 L .... legpumpaval es vilagitasal... ma allitotam ossze....
Varom az algasodast..... 🙂

Attachments

• image.jpg
    image.jpg
    252.7 KB · Megtekintések: 28
Oldal tetejére