• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Sziasztok
Tegnap hoztam egy Amano t a meglévő mellé.
Nagyon megszerettem őket többféle rák volt már nálam de messze ő a leg szívósabb.
Viszont ma az újat kint találtam az akvárium előtt a földön kiszáradva🙁
Lassan szoktattam be több óra alatt plusz a vízfelszín tele van összefüggő Salvania val.Amikor tegnap este ránéztem még vígan kapirgált' . Gondoltam megijedhetett este lápmpaoltás után de hát azon a Salvania rengetegen keresztül csak úgy kiugrani...
 
Sziasztok
Tegnap hoztam egy Amano t a meglévő mellé.
Nagyon megszerettem őket többféle rák volt már nálam de messze ő a leg szívósabb.
Viszont ma az újat kint találtam az akvárium előtt a földön kiszáradva🙁
Lassan szoktattam be több óra alatt plusz a vízfelszín tele van összefüggő Salvania val.Amikor tegnap este ránéztem még vígan kapirgált' . Gondoltam megijedhetett este lápmpaoltás után de hát azon a Salvania rengetegen keresztül csak úgy kiugrani...

El kell hogy keserítselek! A vízfelszínen lévő növények nem akadályozzák meg, hogy az Amano kiugorjon az akváriumból, mert bár úszás közben is ügyesen ugrik, de ha van min megvetnie a lábát még inkább.
Sajnos az Amanoknál előfordul, hogy ha valamiért nem tetszik nekik az új helyük, akkor költözésre szánják magukat, főleg az első egy-két pár napban.
Szóval ilyenkor még érdemes pár centivel alacsonyabban tartani a vízet, vagy időlegesen lefedni az akváriumot valamivel!

Itt van egy régi saját képem egy Amanoról, aki azt gondolta, az akvárium vízénél még egy skimmer teteje is csak jobb lehet... :p
24111119245_3d1ecdf2cc_c.jpgIMG_1511 by Sándor Ferencz, on Flickr
 
A múltkor vettem 30 amanot, pár órás beszoktatás után beraktam őket az akváriumba, nyugisan felfedezték a terepet, aztán szép lassan eltűntek a bozótosban, és azóta sem látom őket. Ennek már kb. két hete, és azóta egyet sem láttam. Azért 30 darabból néha egy-kettő elő kellene, hogy merészkedjen. Korábban is voltak hasonló bújkálós amanoim, de akkor mindig láttam párat, ahogy az algát legelik. Most is pont ezért vettem őket, de úgy néz ki, ez most fölösleges pénzkidobás volt.
 
A múltkor vettem 30 amanot, pár órás beszoktatás után beraktam őket az akváriumba, nyugisan felfedezték a terepet, aztán szép lassan eltűntek a bozótosban, és azóta sem látom őket. Ennek már kb. két hete, és azóta egyet sem láttam. Azért 30 darabból néha egy-kettő elő kellene, hogy merészkedjen. Korábban is voltak hasonló bújkálós amanoim, de akkor mindig láttam párat, ahogy az algát legelik. Most is pont ezért vettem őket, de úgy néz ki, ez most fölösleges pénzkidobás volt.
Nem értem, nem látod őket, azaz elhullottak? Nekem 60p-ben 5 van és folyamatosan látom őket. Más nem, etetésnél összegyűlnek.
 
A múltkor vettem 30 amanot, pár órás beszoktatás után beraktam őket az akváriumba, nyugisan felfedezték a terepet, aztán szép lassan eltűntek a bozótosban, és azóta sem látom őket. Ennek már kb. két hete, és azóta egyet sem láttam. Azért 30 darabból néha egy-kettő elő kellene, hogy merészkedjen. Korábban is voltak hasonló bújkálós amanoim, de akkor mindig láttam párat, ahogy az algát legelik. Most is pont ezért vettem őket, de úgy néz ki, ez most fölösleges pénzkidobás volt.
Van valamilyen hal az akvariumban, amik zavarhatják a garnikat?
En egyszer három honapig nem lattam egy amanot sem, gondoltam, mind meghalt.
Akvarium bontasakor egy fa alatt voltak tobb, mint egy tucatnyian. A vitorlás halak miatt bújkálósak lettek.
 
Sziasztok.

Párzás után mennyi idővel jelennek meg a peték a nőstény hasán?

Van valakinek infója esetleg róla?

Az amanó "búgatóban" 2 nagy nőstény van most 3 hímmel. Akció volt múlt héten de petéket nem látok egyelőre.
 
Van valamilyen hal az akvariumban, amik zavarhatják a garnikat?
En egyszer három honapig nem lattam egy amanot sem, gondoltam, mind meghalt.
Akvarium bontasakor egy fa alatt voltak tobb, mint egy tucatnyian. A vitorlás halak miatt bújkálósak lettek.
Van pár nagyobb testű hal, de egyik se akkora, amelyik megkajálna egy amanot. Egy csapat neon kalász, egy rami pár, meg egy csapat ötöves díszmárna 180l-ben. A héten valamelyik nap állítgattam a CO2-n, picit magasabb lehetett a szint, mert a halak elkezdtek pipálni, meg vagy két-három amano előbújt a sűrűből. Miután belőttem a CO2-t, el is tűntek, és azóta se láttam őket. Azért furi, mert korábban is voltak bújkálós amanoim, akkor is kb 30-an voltak, mint most, de párat mindig láttam elől matatni. Most meg egyet se látok. Az a bosszantó, hogy algaproblémák miatt vettem őket, de így nem sokat érnek...
 
Amanok szoktak néha kergetőzni? Elszórakozott egymással három. Azt hittem, hogy nitrat gond lehet, de negatív volt a teszt. Mindenesetre cseréltem azért vizet. Éhesek nem lehetnek, van elég alga. :) Talán a neo co2 tolja még erősebben, mint szokta, de a halak elvannak. (Csere után az amanok is, mondjuk meg is zavartam őket.)
 
Gerincferdülése lett szegénynek. Látott már ilyet valaki?
Mit csináljak vele? Hibernáljam szegényt? Vagy majd kinövi?
Figyu, az állatok - állapotuktól függetlenül a Jelenben élnek, teljesértékű életet. Ezt nyomiként tőlük tanultam, és követem példájukat.
Szóval hagyd őt élni a maga kis életét.
Quasimodot sem nyiffantották ki, csak mert púpos. Egy nagyonis szerethető teremtés, akit egy regényben halhatatlanná tettek. ;)
 
Utoljára módosított:
Figyu, az állatok - állapotuktól függetlenül a JELENBEN élnek, teljesértékű életet. Ezt nyomiként tőlük tanultam, és követem példájukat.
Szóval hagyd őt élni a maga kis életét.
Quasimodot sem nyiffantották ki, csak mert púpos. Egy nagyonis szerethető teremtés, akit egy regényben halhatatlanná tettek. ;)

Ha te úgy gondolod, hogy hagyni kell a beteg állatot szenvedin, akkor nem érünk egyet.
Remélem jobban lesz, mert én sajnálom szegényt.
 
Ha te úgy gondolod, hogy hagyni kell a beteg állatot szenvedin, akkor nem érünk egyet.
Remélem jobban lesz, mert én sajnálom szegényt.
Mary arra utalt, hogy egy garnéla, ha a fogyatékossága nem korlátozza a szüksékletei kielégitésében, akkor tulajdonképpen fel sem tünik neki, hogy fogyatékos. Nem emlékszik arra, hogy "milyen jó volt, amikor még nem voltam nyomi, és minden garnélalánynak beadtam a legyet".
A mában él. Ha fizikailag nincs hátránya akkor nem is szenved, hiszen a pszikikai szenvedés halmazán kivul esik.
 
Back
Oldal tetejére