• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Az amanok akkor szökdösnek ki, ha valamilyen vízparaméter nem felel meg nekik. Friss telepítésnél én 2-3 napig, főleg éjszakára kerítést/magasítást szoktam az akvárium tetejére rakni, vagy lejjebb engedem a vizet, hogy ne tudjanak kijönni. Ezalatt a pár nap alatt megszokják az új környezetet, és felhagynak a szökési kísérletekkel.
Eddig 3 turnusban sikerült kihajtanom őket az akváriumból, egyszer felkavarodott a táptalaj növényültetésnél, kétszer pedig lemérgeztem őket.
 
Az amanok akkor szökdösnek ki, ha valamilyen vízparaméter nem felel meg nekik. Friss telepítésnél én 2-3 napig, főleg éjszakára kerítést/magasítást szoktam az akvárium tetejére rakni, vagy lejjebb engedem a vizet, hogy ne tudjanak kijönni. Ezalatt a pár nap alatt megszokják az új környezetet, és felhagynak a szökési kísérletekkel.
Eddig 3 turnusban sikerült kihajtanom őket az akváriumból, egyszer felkavarodott a táptalaj növényültetésnél, kétszer pedig lemérgeztem őket.
A lemérgezés az mit jelent pontosan? :D amúgy milyen víz paramétereket érdemes megnézni hogy teljesen kizárhassuk/megszüntessük ezt az okot?
 
A lemérgezés az mit jelent pontosan? :D amúgy milyen víz paramétereket érdemes megnézni hogy teljesen kizárhassuk/megszüntessük ezt az okot?
Vegyszeres cuccok kerültek be, amiket nem főztem ki, nem mostam le eléggé. Volt egy éjszakára bent hagyott répa szelet, letűzve egy hurkapálcával, reggelre a fele garniállományom, és a guppim odalett. Vagy a répa volt vegyszerrel kezelve, vagy a pálcika gyártásakor került rá valami cucc. Ilyenek történtek. Azóta ha adok is zöldséget, csak pár órára hagyom bent, éjszakára sose. Ezek a dolgok mindig éjjel történtek. :D
Vízparaméterekre passz, pH-t érdemes nézni talán.
 
Ahogy embereknél, úgy az állatoknál is változó viselkedések és reakciók vannak. Van, ahol egész nap bujkálnak a garnélák, halak, van, ahol elöl vannak. Vannak, amik infarktust kapnak, ha benyúlunk az akváriumba, nálam ezzel szemben megtámadják a kezemet és tisztogatják. Még a csigám is rendszeresen rágja a kezem, ha odatartom neki. :D
Amikor reggel felkapcsolom etetésre a villanyt (nem rendszeresen kapják reggel), a felszín közelében lévő neocaridinák egy része elugrál lefelé, egy másik részüket meg nem érdekli. Amanok a fákon lebzselnek ilyenkor, mindig úgy, hogy felülről takarva legyenek. Őket nem láttam még fény miatt ugrálni.
Szóval, simán lehetnek fényérkények is. Ki kell tapasztalni.
 
Sziasztok! Pár napja vettem észre, hogy az egyik Amanom furcsán viselkedik. Bújkál, ha megzavarják, akkor össze vissza úszkál menedéket keresve. Ha sikerül megbújnia valahol, akkor ott lapul sokáig, nem megy odébb. Nem keresgél táplálékot, de ahol éppen van, ott egy helyben kapirgál. Ami még furcsa, hogy a potroha nem áttetsző, mint volt vagy mint a többié, hanem sárgás fehér.
Nem tudom mi lehet a baja. A többi garnéla jól van.
Van valakinek ötlete?
 
Sziasztok! Pár napja vettem észre, hogy az egyik Amanom furcsán viselkedik. Bújkál, ha megzavarják, akkor össze vissza úszkál menedéket keresve. Ha sikerül megbújnia valahol, akkor ott lapul sokáig, nem megy odébb. Nem keresgél táplálékot, de ahol éppen van, ott egy helyben kapirgál. Ami még furcsa, hogy a potroha nem áttetsző, mint volt vagy mint a többié, hanem sárgás fehér.
Nem tudom mi lehet a baja. A többi garnéla jól van.
Van valakinek ötlete?
Azóta távozott az örök algamezőkre.
Azért jó lenne megtudni, mi baja lehetett.
 
Sziasztok,

ma hoztam 4 Amanot egy egy hónapja indított akváriumba. Boltban a tartályban nem láttam semmi furát, a zacskóban is rendben voltak, mozgékonyak stb. Ahogy belekerültek az akváriumba, és jobban meg tudtam nézni, észrevettem rajtuk ezt:


Tudja esetleg valami mi ez? Fertőzés, gomba, vagy valami egész más? Nem hiszem, hogy ez a normális :(
 
Remélhetőleg nem eszi meg, az ugyanis mérgező. Ki kell írtani. Míg csak pici van, addig viszonylag könnyű.

Semmi bajuk nem lesz tőle! Nekem kb. 1,5 évig jelen volt az egyik akváriumban hol erősebben (mindent belepett, még a szivacsszűrőt is), hol pedig gyengébben (kb. tenyérnyi méretben). Amikor kicsit meggyengült az alga, akkor mindig egyből le is legelték a garnélák. A garnéláknak semmi baja nem lesz tőle, sőt!
Egyébként a spirulina is BGA.
 
Semmi bajuk nem lesz tőle! Nekem kb. 1,5 évig jelen volt az egyik akváriumban hol erősebben (mindent belepett, még a szivacsszűrőt is), hol pedig gyengébben (kb. tenyérnyi méretben). Amikor kicsit meggyengült az alga, akkor mindig egyből le is legelték a garnélák. A garnéláknak semmi baja nem lesz tőle, sőt!
Egyébként a spirulina is BGA.
Hát ezt nem tudtam. Nekem is volt BGA a régi akiban, de sikerült kiirtani.
 
Sziasztok..az miért lehet,hogy az amano átment kannibállá..szinte ette a halakat..kb 6-7 bánta..
Betettem az új halakat..ugye egy darabig stresszesek voltak..egyből ráment az amano
Naponta etettem..egyik nap garnéla chipsel,másnap fagyasztott sórákkal
 
Back
Oldal tetejére