• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Közeleg a nagy nap, már egyértelműen látszanak a szemei a petéknek. Esetleg valaki vállalkozna béranyaságra? :)

0tVvam4.jpg
 
Sziasztok!
Tapasztalt már valaki olyant, hogy megváltozik a színe az Amano garnélának?
Kb 1 hete az egyik garnélámnak a színe egész narancssárga lett, a hátán a nyakánál (?) egy fehér folttal. Az átlátszóság teljesen megszűnt.
A színe leginkább olyan mint azoké amiket tányéron szoktak felszolgálni.
Más garnélafaj nincs az akváriumban.
Esetleg a táplálék okozhat ilyet?
A három oto is van és nekik is meg a garnéláknak is szoktam hetente 1-2 alkalommal 1-2 db Tetra Wafer Mix -et is adni.
 
Sziasztok!
Tapasztalt már valaki olyant, hogy megváltozik a színe az Amano garnélának?
Kb 1 hete az egyik garnélámnak a színe egész narancssárga lett, a hátán a nyakánál (?) egy fehér folttal. Az átlátszóság teljesen megszűnt.
A színe leginkább olyan mint azoké amiket tányéron szoktak felszolgálni.
Más garnélafaj nincs az akváriumban.
Esetleg a táplálék okozhat ilyet?
A három oto is van és nekik is meg a garnéláknak is szoktam hetente 1-2 alkalommal 1-2 db Tetra Wafer Mix -et is adni.
A kifehéredés semmiképpen sem jó jel, betegség jele. Szerintem a táplálék is kevés.
 
Amanok átlagban milyen gyorsan szoktak nőni? Vettem már hatalmas 4-5 centis amanokat, de legutóbb csak kicsiket kb 3 centis kaptam, ennek már úgy 3-4 hónapja. Sajnos a legutóbbi reduktorbaleset miatt csak egy maradt, ő is átköltözött az 54 literesvóbe az RC-k mellé, de nemigazán látom, hogy nőne, pedig szinte rárabol a kajára, tehát az étvággyal nincs gond.
 
Örülj neki :) Szerintem sokkal szebbek a kisebbek. Bár nyilván dolgozni vitted őket, ahhoz meg nem árt a fizikum :D
Azt ugye tudod, hogy a hímek nem is nagyon nőnek 3 cm-nél nagyobbra? Max némelyik, mint nálunk a Fekete Laci, na meg Shaq :)
Nálam a 0,5-1 cm-es kicsik 11 hét alatt nőttek most kb 2-2,5 centisre.
 
Sziasztok

Szeretnék néhány amano-t venni 140 l -es akváriumba.
Algafenntartás lenne a feladatuk 4 db Oto mellé.

Hány darabot javasolnátok ekkora akiba? Illetve Budapesten ismertek esetleg olyan eladót, akinél kedvező áron lehet algaevő garnélát venni?

Köszönöm a segítséget,
 
Sziasztok

Szeretnék néhány amano-t venni 140 l -es akváriumba.
Algafenntartás lenne a feladatuk 4 db Oto mellé.

Hány darabot javasolnátok ekkora akiba? Illetve Budapesten ismertek esetleg olyan eladót, akinél kedvező áron lehet algaevő garnélát venni?

Köszönöm a segítséget,
5 liter/darab az ajánlás, tehát mehet bele bőven.
 
És őket nem bántják a halak?
Multkor észrevettem, hogy szegény RC garnélákat az 5 sávosok inzultálták.
És el vannka bújva félelmükben.
 
És őket nem bántják a halak?
Multkor észrevettem, hogy szegény RC garnélákat az 5 sávosok inzultálták.
És el vannka bújva félelmükben.
Nem mert tul nagyok ahhoz. Mondjuk szumatrai diszmarnakhoz nem raknam őket de a neohalak nem fogjak bantani az amanokat.
 
Sziasztok!
Segítségét szeretnék kérni az elmúlt 2 hétben már 5 amano pusztult el, olyan mintha nem tudnának vedleni.
Low tech akváriumban vannak (halaknak növényeknek semmi baja). GH 5, Mg 2,5 mg/l, ph 6,6
RO vizet CaCl2 és MgSO4 el történik.
 
Én úgy tudom, hogy a vedlésükhöz kell keményíteni a vizet. Viszont szerintem érdemesebb komplex GH+ -szal visszasózni mint külön pancsolni porokkal.
Meg esetleg érdemes volna nézni egy KH-t is, lehet, magas a GH-hoz képest.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Van valakinek tippje arra hogy miért találok heti 1-2 amanot reggel kiszáradva a földön? Nagyon sajnálom őket de nem tudom mi baj lehet :(
 
A víz paraméterekből esetleg valami nem felel meg neki.. Nekem is másztak ki éjszaka. Volt hogy arra ébredtem hogy valami koppant a parkettán. 15db-ból már csak 3 db van bent nekem. Jó arány:cautious:
 
A víz paraméterekből esetleg valami nem felel meg neki.. Nekem is másztak ki éjszaka. Volt hogy arra ébredtem hogy valami koppant a parkettán. 15db-ból már csak 3 db van bent nekem. Jó arány:cautious:
Hát ez nem túl biztató, van aki esetleg sikeresen benn tudja őket tartani? :D
 
Back
Oldal tetejére