• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Sziasztok. Most 4-5 hete bepetésedett 1 amano, most nézegettem és a toljásokat el engedte. Az lenne a kérdésem, az RCS garnélák meg ehetik a kicsi lárvákat vagy le kapcs fény és jöhet a zsblámpával való keresés. Előre is köszönöm a válaszokat.
Ha nem brakkvízben vannak a lárvák, 2 héten belül mindegyik el fog pusztulni. Az rc-k nem hiszem, hogy veszélyesek lennének rájuk. Ha ki akarod őket halászni, hogy megpróbáld felnevelni , akkor talán a vízzel történő leszívás lehet a legeredményesebb, vagy egy nagyon-nagyon sűrű háló. És az említett zseblámpa.
 
Ha nem brakkvízben vannak a lárvák, 2 héten belül mindegyik el fog pusztulni. Az rc-k nem hiszem, hogy veszélyesek lennének rájuk. Ha ki akarod őket halászni, hogy megpróbáld felnevelni , akkor talán a vízzel történő leszívás lehet a legeredményesebb, vagy egy nagyon-nagyon sűrű háló. És az említett zseblámpa.
A lárvák 5 napig ki bírják édes vízbe, az át telepítésre az akvárium elő van készítve.


Át olvastam egy néhányszor. Ott az anyuka külön volt téve. Nem akartam át tenni az elején, hogy ne stresszeljem.
 
RCS-k nem egy vadásztípusok, ettől nem igazán kellene félned. DE, ha jól tudom /és szerintem jól tudom/, az Amano ivadékok csak speciális körülmények közt maradnak életben. Megfelelő arányban sózott, brakkvíz kell nekik!!
 
Az este sikerül le szippantani vagy 10 ivadékot. Sajnos többet nem találtam. Remélem mikor lakásra kerülök még fogok találni. Az ivadékok külön akváriumban vannak. Délután jön a 25g/l be sózás. A liquizell meg van rendelve, kíváncsi vagyok mi marad meg belőlük.
 
Bettája válogatja. Az enyém még a sima garnélákat sem bántja. De az én Bettám ritka békés állat, másoknál viszont olvastam, hogy előszeretettel fogyasztják, végülis ragadozó.
Az enyém rájuk se néz. :)

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Sziasztok
Mi a véleményetek az Amano az algákon kívül eszeget más növényféléket ?
A Limnobium-on lógott egyik nap,lehetséges hogy azt rágcsálta ? Jó ideig időzött ott de nem láttam hogy mit eszeget .
Azóta mintha több lenne a barnult levelem .
 
Sziasztok
Mi a véleményetek az Amano az algákon kívül eszeget más növényféléket ?
A Limnobium-on lógott egyik nap,lehetséges hogy azt rágcsálta ? Jó ideig időzött ott de nem láttam hogy mit eszeget .
Azóta mintha több lenne a barnult levelem .
Nekem ha minden igaz az elodea densa növényemet dézsmálták.
 
Sziasztok
Mi a véleményetek az Amano az algákon kívül eszeget más növényféléket ?
A Limnobium-on lógott egyik nap,lehetséges hogy azt rágcsálta ? Jó ideig időzött ott de nem láttam hogy mit eszeget .
Azóta mintha több lenne a barnult levelem .

Ha probléma van a növényeddel akár legelhetik is.

A limnobium tápanyagigényes növény. A barnulás leginkább tápanyaghiány jele.
 
Sziasztok
Mi a véleményetek az Amano az algákon kívül eszeget más növényféléket ?
A Limnobium-on lógott egyik nap,lehetséges hogy azt rágcsálta ? Jó ideig időzött ott de nem láttam hogy mit eszeget .
Azóta mintha több lenne a barnult levelem .
A garnélák mindent felfalnak, ha éhesek. Nekem nincsenek Amano-k, csak RC-k, de ha véletlenül elfogy a talajról a kaja, azonnal nekiesnek vízipetrezselyem fiatal hajtásainak, és tövig zabálják. Először szegény Oto-kra gyanakodtam, majd valami tápanyag hiány betegségre, de amikor saját szememmel láttam, hogy mit művelnek, minden világossá vált.
 
Azt mondják, hogy az Amano jó szabadulóművész. Mekkora rés az, amin nem szökik át a kifejlett Amano?
Mert az üvegtető és az akváriumom fala között van valamennyi rés.
 
Sokminden miatt lehetnek feszültek szerintem. Ha éhesek. Nem elég nekik mindig az alga, főleg ha nem a csápjukra való. Etetni kell finomságokkal, mint más garnikat. Vedlés előtt 1 nappal is tudnak riadtan úszkálni. A víminőségre is kényes garnéla. Szóval nem is olyan egyszerű garnéla és odafigyelést igényel a tartása, mert szuicid hajlamú. Ha nem érzi jól magát, inkább kiugrik.

Nekem is eléggé nyűgösek tudnak lenni, de még válogatósak is. Forralt zöldséghez például hozzá sem nyúlnak, és a Dennerle Crustagran bogyókat is otthagyják félig megcsócsálva. Bár utóbbi esetben azért hozzátenném, hogy lényegesen silányabb kivitelű a táp, mint évekkel ezelőtt, elég csak ránézni a dobozon látható képre, ami 2011-ben még 100%-ban tükrözte a valóságot, most meg teljesen véletlenszerű méretű golyók vannak a dobozban, (ha egyáltalán golyók).

Kérdésem szorosan a témához kapcsolódik, sehol nem találtam információt, hogy van-e jód benne. Ti hogy oldjátok meg a jód utánpótlást? Spenótlevél nem jött be, Rilik megkóstolták, Amanok rá se hederítettek.
 

Attachments

  • 20180323_123406.jpg
    20180323_123406.jpg
    148.1 KB · Megtekintések: 8
Seachem Cichild Trace-ben van jód. Heti vízcseréknél használom.

És biztos, hogy a 0,1%/g nem placebo jelentőségű? A 0,005ml/40l még rézből se lenne sok nekik. Sőt, valami olyasmire emlékszem, hogy a GA-nál azt mondta valaki nekem a telefonba, hogy a micro tápjuk vízbe oldva két ezrelék rezet ad a vízhez, ez a jódmennyiség meg 1,25 ezrelékre jön ki. Ha méreganyag akkora adagban nem árt meg nekik, akkor a jótékony ekkora mennyiségben is olyan mintha nem is lenne szerintem.

szerk: nem vagyok jó matekból :p
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére