• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Ifi Norbert

Kertész szaki
Tudna valaki segíteni? Megjelent egy fehér folt az oldalán.
289e4b7cc5f38f64e808b7b68762e62c.jpg

a5c1b658f4d06b04b4a70d0d6acf2e87.jpg

Tegnap vízcsere után vettem észre, hogy elkezdett vadul úszkálni az akváriumba. Mindennek ment neki, majd egy idő után már menni sem tudott csak az oldalán feküdt és jártak a lábai. Utána már az sem. Azt hittem elpusztult és elkezdtem kipiszkálni, de ahogy közelebb hoztam láttam, hogy lélegzik. Túlélte az éjszakát és most is él, de nem mozdult el a helyéről reggel óta. Az oldalán a képeken látható fehér folt jelent meg reggelre. Mi lehet a baja szegénynek?
 
Tudna valaki segíteni? Megjelent egy fehér folt az oldalán.
289e4b7cc5f38f64e808b7b68762e62c.jpg

a5c1b658f4d06b04b4a70d0d6acf2e87.jpg

Tegnap vízcsere után vettem észre, hogy elkezdett vadul úszkálni az akváriumba. Mindennek ment neki, majd egy idő után már menni sem tudott csak az oldalán feküdt és jártak a lábai. Utána már az sem. Azt hittem elpusztult és elkezdtem kipiszkálni, de ahogy közelebb hoztam láttam, hogy lélegzik. Túlélte az éjszakát és most is él, de nem mozdult el a helyéről reggel óta. Az oldalán a képeken látható fehér folt jelent meg reggelre. Mi lehet a baja szegénynek?
Azt nem tudom, hogy mi baja, de elég rosszul néz ki. Próbáld meg külön tenni, hogy ha valami fertőző cucc, akkor ne fertőzze tovább a többit (bár inkább daganatnak tűnik), de azt hiszem, hogy nem lesz neki sok hátra... :(
 
Azt nem tudom, hogy mi baja, de elég rosszul néz ki. Próbáld meg külön tenni, hogy ha valami fertőző cucc, akkor ne fertőzze tovább a többit (bár inkább daganatnak tűnik), de azt hiszem, hogy nem lesz neki sok hátra... :(
Igazad lehet, mert pár óra után feladta a küzdelmet. Azonnal ki is vettem. :( RIP
 
Érdekes jelenséget figyeltem meg. 120 literes akváriumban tartottunk 9 amano-t is a többi élőlény mellett. 4-5 amano mindig látható volt, a többi gondolom a növények alatt, sziklák között lehetett. 1 hete kisebb felfordulást okoztunk az akváriumban azzal, hogy kibányásztam a belső szűrőt (Juwel rio 125) és üzembe állítottam a külső szűrőt (eheim 2075). Néhány növényt is áthelyeztünk. Ez azt jelentette, hogy 3-4-órán át nem volt szűrés és az aljzat is eléggé felkavarodott. Egy 50%-os vízcsere és az új szűrő beindítása néhány óra alatt tisztázta a helyzetet és ismét átlátható volt a víz. Másnapra az amano-k eltűntek és azóta is csak nagy ritkán 1-1 kerül elő. Nem tudom mi történhetett velük, a többi halacska gond nélkül átvészelte az egészet. Az áramlás persze megváltozott, van ahol jóval erősebb lett (egyelőre a gyári esőztető megy), van ahol gyenge maradt, de ott sem jelennek meg amanóék. A víz továbbra is tiszta, az paraméterek jók. Szerintetek mi lehet az oka ananóék eltűnésének?
 
Érdekes jelenséget figyeltem meg. 120 literes akváriumban tartottunk 9 amano-t is a többi élőlény mellett. 4-5 amano mindig látható volt, a többi gondolom a növények alatt, sziklák között lehetett. 1 hete kisebb felfordulást okoztunk az akváriumban azzal, hogy kibányásztam a belső szűrőt (Juwel rio 125) és üzembe állítottam a külső szűrőt (eheim 2075). Néhány növényt is áthelyeztünk. Ez azt jelentette, hogy 3-4-órán át nem volt szűrés és az aljzat is eléggé felkavarodott. Egy 50%-os vízcsere és az új szűrő beindítása néhány óra alatt tisztázta a helyzetet és ismét átlátható volt a víz. Másnapra az amano-k eltűntek és azóta is csak nagy ritkán 1-1 kerül elő. Nem tudom mi történhetett velük, a többi halacska gond nélkül átvészelte az egészet. Az áramlás persze megváltozott, van ahol jóval erősebb lett (egyelőre a gyári esőztető megy), van ahol gyenge maradt, de ott sem jelennek meg amanóék. A víz továbbra is tiszta, az paraméterek jók. Szerintetek mi lehet az oka ananóék eltűnésének?
Valószínűleg a szívbaj jött rájuk, de az is lehet, hogy pont vedlenek és elbújtak. Pár nap múlva valószínűleg elő fognak jönni.
 
Érdekes jelenséget figyeltem meg. 120 literes akváriumban tartottunk 9 amano-t is a többi élőlény mellett. 4-5 amano mindig látható volt, a többi gondolom a növények alatt, sziklák között lehetett. 1 hete kisebb felfordulást okoztunk az akváriumban azzal, hogy kibányásztam a belső szűrőt (Juwel rio 125) és üzembe állítottam a külső szűrőt (eheim 2075). Néhány növényt is áthelyeztünk. Ez azt jelentette, hogy 3-4-órán át nem volt szűrés és az aljzat is eléggé felkavarodott. Egy 50%-os vízcsere és az új szűrő beindítása néhány óra alatt tisztázta a helyzetet és ismét átlátható volt a víz. Másnapra az amano-k eltűntek és azóta is csak nagy ritkán 1-1 kerül elő. Nem tudom mi történhetett velük, a többi halacska gond nélkül átvészelte az egészet. Az áramlás persze megváltozott, van ahol jóval erősebb lett (egyelőre a gyári esőztető megy), van ahol gyenge maradt, de ott sem jelennek meg amanóék. A víz továbbra is tiszta, az paraméterek jók. Szerintetek mi lehet az oka ananóék eltűnésének?

Megnézted a belsőszűrőt? bebújhatnak...
Azt írod, hogy a vízcserénél nem volt átlátszó a víz. Nem szívtad le őket véletlenül?
 
Sziasztok,

Nem vagyok szakértő, de jól gondolom, hogy ez egy petés nőstény aki nem fogja világra hozni a kicsinyeit a víz tulajdonságai miatt (nem brakk vízben van ugye)
7fa11b6fb5cf625573abe9bd82ccd34b.jpg


:( hogy lehetne mègis menteni a helyzetet?

Köszi,
 
Holnap megyek, megveszem az amanokat. Az lenne a kérdésem, hogy mire figyeljek vásárláskor? Úgy értem, hogy pl. hogyan fogja ki egy jó kereskedő, hogy ne sérüljön? Azt tudom már, hogy akkor amano, ha fekete a szeme. Mekkora az a méret, amit érdemes venni? Felhívtam a szolnoki boltot, van nekik, úgyhogy holnap veszek párat. A beszoktatni hogyan kell?(n)
 
Vagy kiugráltak, a stresz miatt:/ Ne az aki körül keresd őket, egész mesze eltudnak mászni a kis dögök ;)
Amikor ez történt, már külső szűrőm volt, és a belsőnek a házát is kibányásztam, így nem igen tudtak elbújni. A szökésre nem gondoltam, jó ötlet, körülnézek a szobában, bár azóta már több, mint egy hét eltelt. Ha ki is szöktek, akkor nemigen lesznek túlélők. :-(
 
Amikor ez történt, már külső szűrőm volt, és a belsőnek a házát is kibányásztam, így nem igen tudtak elbújni. A szökésre nem gondoltam, jó ötlet, körülnézek a szobában, bár azóta már több, mint egy hét eltelt. Ha ki is szöktek, akkor nemigen lesznek túlélők. :-(

Van ra esely , hogy kimasznak meg akkor is ha nem stresszelik oket.Egy baratomtol kaptam 8 darabot amibol mar csak 4 vagy max.5 maradt , pedig vizcsereken kivul egyeltalan
semmilyen zavaro korulmeny nem volt . Ami feltunt, hogy vizcsere utan legtobbszor nagyon izgatottak , hatalmas sebesseggel usznak elore hatra mikozben a halak ( trigonostigma espei ) es a RC garnelak teljesen nyugodtak, es a megszokott modon viselkednek.
 
Ami feltunt, hogy vizcsere utan legtobbszor nagyon izgatottak , hatalmas sebesseggel usznak elore hatra mikozben a halak ( trigonostigma espei ) es a RC garnelak teljesen nyugodtak, es a megszokott modon viselkednek.
Ezt én is tapasztalom, de nem minden vízcserénél csinálják. Még nem jöttem rá, hogy mi váltja ki.
 
Sokminden miatt lehetnek feszültek szerintem. Ha éhesek. Nem elég nekik mindig az alga, főleg ha nem a csápjukra való. Etetni kell finomságokkal, mint más garnikat. Vedlés előtt 1 nappal is tudnak riadtan úszkálni. A víminőségre is kényes garnéla. Szóval nem is olyan egyszerű garnéla és odafigyelést igényel a tartása, mert szuicid hajlamú. Ha nem érzi jól magát, inkább kiugrik.
 
Holnap megyek, megveszem az amanokat. Az lenne a kérdésem, hogy mire figyeljek vásárláskor? Úgy értem, hogy pl. hogyan fogja ki egy jó kereskedő, hogy ne sérüljön? Azt tudom már, hogy akkor amano, ha fekete a szeme. Mekkora az a méret, amit érdemes venni? Felhívtam a szolnoki boltot, van nekik, úgyhogy holnap veszek párat. A beszoktatni hogyan kell?(n)
Ebben tudtok segíteni?
 
Ebben tudtok segíteni?

Annyi a lenyege , hogy ne sokkszeruen erje oket a valtozas. Eloszor is a zacskot amibe hazaszallitottad, mindenestol belogatod a medencebe, hogy a homerseklet kiegyenlitodhessen.
Ha eltelt 15-20 perc , akkor az akvariumvizbol onthetsz fokozatosan a szallitovizbe .Ha ezt megismetled nehanyszor akkor mar be lehet engedni az uj lakokat.
Nyilvan az akvariumviznek megkozelitoen olyan parameterekkel kell rendelkeznie ( homerseklet, kemenyseg , savassag) amit a szoban forgo allat igenyeivel egyezik.
Extrem viztulajdonsag eltereseknel eloszor az akvaiumvizet kell beallitani.
 
Köszönöm a segítséget! Kb. így csináltam, eltartott 3 óráig, mire beengedtem őket.
 
Köszönöm a segítséget! Kb. így csináltam, eltartott 3 óráig, mire beengedtem őket.

a 3 ora az lehet kisse tul ovatos :) de az biztos, ha turelmes vagy akkor kisebb a hibalehetoseg. Az amano garnelak szamara viszonylag tag vizparameterek elfgadhatoak.
( 15-30 C , PH 6 - 7,8 , KH 3-10 )
 
Back
Oldal tetejére