• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

A srác válasza:

igen, algázó garnéla, amano garnéla, stresszes valószinűleg, de nyugodtan küldd vissza. Nem mondom kik veszik, mert inkognitóban akarunk maradni. De hidd el ezek azok :DDDD

Felhasználó letiltása
ma, 16:58 dezsii8507

Te vagy az az egyetlen ember, akinek a kb 3000 db -ból problémája van vele, mert nem ért hozzá :D Ezzel foglalatoskodok, ne nézzél már madárnak ilyen téren ;)
 
Na most lehet, hogy én vagyok a naív, de kik veszik? Nem az akvaristák, az akvakertészek? Vagy lemaradtam, és más valamire is "használják" őket? Totál nem értem, homályosítsatok már föl. :) "Mellékesen" kaktuszokkal is foglalkozom. Azok között pár fajtát tudom "kik és miért vesznek." :) De az amanokkal mit lehet kezdeni az akváriumi tartáson kívül? Megenni? Elszívni? Belőni? Komolyan nem tudom...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
DSCF2407_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A srác válasza...

A hirdetésben szereplő képhez egyáltalán nem hasonlító garnélát próbál itt eladni- most elnézést a szóhasználatért - pofátlanul mint valami debattőr, csak éppen nem ügyesen vagy ravaszan, hanem csak mint egy ostoba csaló:cautious:(n)
 
Kérdezhetek valamit? miota lehet élö állatot/garnélát/ postán küldeni azt hiszem állatvédelmi törvények ezt tiltják.OLX en hirdetni?
 
Magyar postán sem lehet ilyent feladni, bár többször olvastam, hogy ennek ellenére postáznak garnélákat, sőt volt, hogy engem is rá akartak venni ilyenre. Ellenben külföldről bármikor lehet rendelni, és spec tárolódobozban meg is jön pár nap alatt, egészségesen. azthiszem pont @szentgyo vel beszélgettem a GA-ban aki már rendelt így. Az külföldi tszabályok kicsit lazábbak mint a magyarok, ami nem csak élő állatokban túl szigorú, vannak olyan dolgok amiket a GA-ból sem tudsz megrendelni mert tiltják a szabályok,például ilyen az Eheim tisztító spray is.
Biztonsági Adatlapok Green Aqua
Persze kintről azért még postáznak kis hazánkba, mert azt nem tiltja semmi.
 
Utoljára módosított:
Nézzétek, nekem erről az a tapasztalati véleményem, hogy nem jelent gondot jó esetben a garnélák postán való küldése, csak persze lutri. Azaz benne van nem kevés bizonytalansági tényező, ami külföldön lehet, hogy nem is annyira bizonytalan.
Többször is jött postai csomagban nekem garnéla, általában nagyszerű állapotban érkeztek, egyszer viszont totális pusztulás. Nem tudom másnak tulajdonítani, vagy szétrázódtak (utak), vagy "megfagytak", vagy "felforrtak" azaz túl hideg vagy meleg lett a vizük (a postai szállítóautók minősége), lehett az ok. Ugyanakkor a magyar állatvédelmi törvény, amivel nagyjából egyet is értek, sokkal szigorúbb, mint a legtöbb EU országbeli. talán azért, mert a legtöbb EU országban ugyan lehet, hogy enyhébb törvények vannak, de a betartását sokkal jobban ellenőrzik.
A magam részéről azért sem vagyok a postai, vagy futáros szállítás ellen, mert ha belegondolunk, hogy pl. a díszhalaink igenigen nagy százaléka hogyan jut el a díszhalas boltokba, hát... nagyon nem az "egy munkanapos posta" segítségével, hanem sokkal hosszabb, sokkal zsúfoltabb, sokkal stresszesebb út után. És mégiscsak élnek. És ha megveszed, nálad nagyon sokáig élhetnek.
Szóval ha én lennék a törvényalkotó, ezen a ponton enyhítenék. De mivel nem vagyok, így marad részemről a néminemű értetlenség, és az életrszerű törvényalkalmazás.
 
De az is benne van a pakliban hogy nem azt kapod amit rendeltél.sok mulik a szállitás mikéntjén is.Van valakinek tapasztalata hogy ha a fiam megy Hollandiába onnan tud majd biztonságosan hozni valami különleges garnélát?/Kocsival/ 3 napi ut mert utközben megáll egy szállodában.
 
De az is benne van a pakliban hogy nem azt kapod amit rendeltél.sok mulik a szállitás mikéntjén is.Van valakinek tapasztalata hogy ha a fiam megy Hollandiába onnan tud majd biztonságosan hozni valami különleges garnélát?/Kocsival/ 3 napi ut mert utközben megáll egy szállodában.
Van valami légáteresztő zacsi, ami az oxigént beengedi, a CO2-t meg ki, így folyamatosan tudnak cserélődni az oldott gázok. "Breathing bag" néven fut talán, vagy valami hasonlón, de nem tudom, @szentgyo -nak van ezzel tapasztalata is.
 
Van valami légáteresztő zacsi, ami az oxigént beengedi, a CO2-t meg ki, így folyamatosan tudnak cserélődni az oldott gázok. "Breathing bag" néven fut talán, vagy valami hasonlón, de nem tudom, @szentgyo -nak van ezzel tapasztalata is.

így van. kérni kell az eladótól, hogy kordon breathing bag-be tegyek a garnikat. Azt be egy hungarocell dobozba és kész is, nem gond nekik a 3 nap.

Bár megjegyzem nem kell azért Hollandiába menni, itthon is vannak különleges garnélák :)
 
Hoppá...
Én ugyan nem tőle vásároltam, de hasonlóan ÉRD-ről egy OLX-es hirdetés alapján:
http://olx.hu/hirdetes/amano-garnela-caridina-multidentata-ID1MduN.html#de4bdee75b
Na akkor lehet, hogy ezek se Amanok?!
Amano shrimp 4 by Thomas Brown ™, on Flickr

Tudsz csinálni közelebbi képet? Vagy nagyobb felbontásban feltenni, hogy jobban lehessen látni a garnélát? Ez alapján a kép alapján ezek nem Amanok, de ha felteszel egy olyan képet, ahol jobban látszik a garnéla, akkor könnyebb lenne megmondani:

Amano shrimp 6 by Thomas Brown ™, on Flickr
 
Az nem lehet, hogy a képeken lévő garnélák még fiatal példányok, és még nem látszik rajtuk a kifejlett amanokra jellemző szín és mintázat?
 
Az nem lehet, hogy a képeken lévő garnélák még fiatal példányok, és még nem látszik rajtuk a kifejlett amanokra jellemző szín és mintázat?

De elméletben akár lehetne is, azonban teljesen más mintázat látható a képen a garnélákon, ami más garnéla jellemző.
 
Utoljára módosított:
így van. kérni kell az eladótól, hogy kordon breathing bag-be tegyek a garnikat. Azt be egy hungarocell dobozba és kész is, nem gond nekik a 3 nap.

Bár megjegyzem nem kell azért Hollandiába menni, itthon is vannak különleges garnélák :)
csak azért kérdeztem mert mindenképen megy és ö kérdezte hogy hozzon e valamit.
 
Back
Oldal tetejére