• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Úgy tudom akkor kékülnek, ha esznek gömbmohát.
Hohó, akkor ez jó hír! Mert gömbmoha van az akváriumban, de a környékén még nem láttam a garnikat. Ezek szerint mégis rájárnak, csak titokban. Féltem, hogy valami betegség miatt színeződnek el és ebből következik az elhalálozás
 
d75df955ff669f4cc5ea8b03c01de58a.jpgdaaabd53cff6943a7e4c684ea24ddb02.jpg
Na meghoztam az Amanokat. Remélem nem szökdösnek el, és nem lesz a kakadukkal sem gond. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
5f46836826942884dfda7466e8c63d1a.jpg
Mindenki egy rakáson


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Van olyan, hogy ezek a "dögök" jól laknak? Tegnap mint az őrült zabaltak, ma meg pihiznek. Vagy ezt be tudhatom annak, hogy a kereskedésben nem volt annyi alga az akvariumban? ;) Pedig van melójuk, nem értem mit pihenhetnek... Biztos órabéresek


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
541676b0f88203f9be30b5d66939ca3d.jpg

Ezek mindig így vegetálnak? Mert amióta nálam vannak, még a talajon mászkálni nem láttam őket...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Utoljára módosított:
Többször előfordult már, hogy ilyen - petés - levedlett gúnyát találtam az akváriumban. Mi lehet az oka?
 

Attachments

  • IMG_20170121_171023.jpg
    IMG_20170121_171023.jpg
    68.7 KB · Megtekintések: 8
Petésedve vedlett. Én tuti megpróbálnám kirázogatni belőle a petéket, és beszórni a mohák közé, hátha lesz belőle valami.
 
Igen, igazad van mind a kettőben.
Nem is gondoltam ilyesmire, biztos vannak halak, amik bemennek a mohák közé. De az enyémek nem, ezért írtam csupán.
Különben meg neked van igazad, de a miértet csak a lenti spoilerben merem leírni :)

Az elején csak azért írtam, mert én mindig reménykedek, várok a csodára, hogy mégis kikelnek nálam az Amano peték.
Tavaly megpróbáltam én is a szaporításukat, most meg van itthon egy kihasználatlan 27 literes kockám, meg maradék sóm, így éppen belekezdtem nemrég egy újabb kísérletbe. Most - a link mögött leírtakkal ellentétben - viszont már jobban követem a receptet. Egyedül az üvegméretben nem, de hát ez van. Adta magát a dolog, nem táplálok hiú reményeket.
Az üveg kellően bealgásodott 2 hét alatt, ekkor tettem át 2 petés garnélát, bízva abban hogy pár nap különbséggel szórják el az utódokat. Bő egy hét után az egyik el is eresztette a lárvákat, vártam hogy a másik is kövesse. Tudtam, hogy 4-5 napom van, sajnos a végén nem volt időm cselekedni, így a lárvák elhullottak. Ez a napokban történt, most várom a második eseményt.

Általánosságban én nagyon nem szeretem, amikor beavatkoznak emberek az állatok természetes szaporodásába (de persze a fejem sem dugom a homokba, mikor a húspultnál válogatok). Ezért a javasolt kirázogatás eszembe se jutna, sőt visszataszítónak is tartom. Ezért kellett is a hozzászólásod, meg egy fedőgondolat - miszerint tulajdonképpen csak a túlélésben segítek :) - hogy csipesszel átemeljem a gúnyát a szaporító medencébe egy kis táncikálásra. Túlzásba nem vittem, de eredményképp 4-5 lárvát már látok úszkálni. Ha túlélik, ők lehetnek a jövő down-kóros amanói. És máris ismét azt gondolom, hogy nem kell beleszólni ezekbe a dolgokba.

Szóval a szaporítómedencében van a garnéla. Egy agyagfatörzsön kívül nincs más bent, csak a levegőztető csöve, ami alul és oldalt egy-egy tapikoronggal van rögzítve. Mit látok? A garnéla az oldalsó korongon tanyázik és körben leeszegette az üvegről a zöldalgát. Szóval igazából letakarítanák ők az üvegeinket is, csak szerencsétlenek nem tudnak közlekedni rajta megfelelően :)
 
Nálam rendszeresen helyben futnak az üvegen, de sajnos volt már olyan is hogy nyugodtan meg tudott rajta ülni. Azt hiszem ez engem minősít, vagy az éttermet... [emoji14]

Tapatalk-kal küldve...
 
Sziasztok! Frissen beszoktatott ( 3 napja ) amanokat mennyire érintheti érzékenyen a vízcsere? Most fele csapvíz fele ro víz van az akváriumban kb 260 tds, ma 50%-os vízcsere lenne full ro-val. Bírni fogják? Köszi.
 
Sziasztok! Frissen beszoktatott ( 3 napja ) amanokat mennyire érintheti érzékenyen a vízcsere? Most fele csapvíz fele ro víz van az akváriumban kb 260 tds, ma 50%-os vízcsere lenne full ro-val. Bírni fogják? Köszi.
Szia

Nagy valószínüséggel igen, viszont vedlésre számíthatsz, vízcserék után megfigyeltem gyakran vedlenek másnapra!
 
Szasztok! Látott már valaki közületek narancssárgára színeződött petéket hordozó nőstényt? Nálam van egy ilyen furcsaság, és kíváncsi lennék az okára. A garanéla már évek óta nálam van, és még sosem produkált ilyet.
 
Szasztok! Látott már valaki közületek narancssárgára színeződött petéket hordozó nőstényt? Nálam van egy ilyen furcsaság, és kíváncsi lennék az okára. A garanéla már évek óta nálam van, és még sosem produkált ilyet.
Igen, rendszeresen. Amennyiben nem élénk, hanem inkább ilyen fakó narancssárgára gondolsz. Sőt, mostanában többször láttam petéstől levetett gúnyát, jellemzően inkább ezeknek ilyen a színe.
 
Úgy gondoltam beszerzek pár garnélát. Amano és Red cherry között vacilálok... Amano mellett szól, hogy talán igénytelenebb (vízre), jobban eszi az algát (?), édesvízben nem szaporodik. Viszont nagyobbra nő. Mekkorára is? [emoji5] 4-5 cm?
A Red Cherry mellett szól, hogy kisebbek (3-4 cm?) jobban passzolnának az akvárium összképébe, mint egy nagyobb fajta. Viszont ők állítólag kevésbé szorgalmasak.
Mit gondoltok?
Jelenleg 2 oto (ők csak az üveget takarítják, korábban levélről is ettek), 2 rácsmintás páncélos harcsa, és 5 Galaxy razbóra lakik nálunk.
3-4 garnélát vennék azzal a nem titkolt szándékkal, hogy talán fonál algát is ennének [emoji16]
A kinézet, szín annyira nem mozgat...
 
Back
Oldal tetejére