• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Így is megijedtem kicsit, mert csak úszkáltak össze-vissza, mintha megőrültek volna. De csak pár percig tartott. Utána már legeltek egy kis algát is. Vettem nekik spenótot, tavaszi zöldséget is, remélem, hogy kajálni fogják.:)
 
Neha hihetelenul bekattannak . Nalam a 120 cm olyan sebesseggel usszak at, hogy a razborak szetrebbennek ijedtukben. Sebesseguk jonehany halfajnak becsuletere valna.
Meg egy alkalommal figyeltem meg , hogy ennyire fel voltak prorogve , viszont akkor, inkabb valami nasztancra hasonlitott a viselkedesuk .Egymast "uldoztek", aztan az egesz tarsasag , ( meg megvolt mind a 8 darab ) az anubias bokrok kozott egy kupacba osszegyult es valamit "....csinalt" ....nemtudom :rolleyes:
 
Üdv
Van elég sok sakura garnim meg red cherry és azt szeretném kérdezni, hogy amanot tarthatok-e ezekkel.

Megtaláltam a táblázatot! :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Miért hajlítják a testüket kiflibe? Talán vedleni akarnak, vagy valami bajuk van? Bocsi, de sosem volt még garnim.:oops:
 
Miért hajlítják a testüket kiflibe? Talán vedleni akarnak, vagy valami bajuk van? Bocsi, de sosem volt még garnim.:oops:


Nálam is csinálják és lehet köze van a vedléshez mert ha új helyre kerülnek akkor párnap múlva vedlenek.
 
Ma vettem 7 amanot, és érdekes módon, nálam, ahogy a beszoktatás után kiengedtem őket, semmiféle fentebb leírt stresztünetet nem produkáltak. Sem elbújás, sem ideoda úszkálás, hanem azonnal rávetették magukat a fissidensekre, és elkezdték magunba benyomni a pár napos "co2-tlenség" eredményét, mintha világ életükben ebben az akváriumban éltek volna. Ennél még az RC-k is riadtabbak voltak, amikor betettem őket. :):):)
 
Miért hajlítják a testüket kiflibe? Talán vedleni akarnak, vagy valami bajuk van? Bocsi, de sosem volt még garnim.:oops:
Ne nevessetek ki, tudom, hülyén hangzik, de szerintem egyszerűen csak tornáznak. :) Nálam az összes fajta davidii is ugyanezt csinálja, aztán "elengedi magát" és rendben sétál, vagy úszik tovább. Szerintem ez egy természetes mozgás nekik. :)
 
Akkor csak hagy tornázzanak!:)
Érdekes, de akármivel kínálom őket, rá se hederítenek. Csak a fát és a köveket tisztogatják. Bár annyi a döglött alga, hogy ez a 4db nem nagyon győzi, de takarítanak rendesen.
 
Sziasztok
Ma érkezett meg egy internet által kinézett úriembertől a 10 db "amano garnélám"
Ezek valóban azok?
DSCF2403_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF2404_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ha felveszi a telefont az "úriember", akkor mond meg neki, hogy ez így nem lesz jó. Eladta Neked gondolom 2x áron ezeket amano fedőnév alatt. Elég gáz:confused:
 
Az mitől lehet, hogy tegnap alig láttam egy amanót is, ma meg őrült módon úszkálnak az akváriumban? Egyedül annyi baki történt, valószínűleg tegnap, hogy kicsúszott a mágnesszelep tápjából a 220-as kábel, így ma nem ment CO2.
 
Ha felveszi a telefont az "úriember", akkor mond meg neki, hogy ez így nem lesz jó. Eladta Neked gondolom 2x áron ezeket amano fedőnév alatt. Elég gáz:confused:
Az "úriember" azt mondja, hogy ezek már pedig amano garnélák, valószÍnű stresszesek.
 
Az "úriember" azt mondja, hogy ezek már pedig amano garnélák, valószÍnű stresszesek.
A stressztől egyik amano sem fog pl. red rilivé változni!:confused: Ezek bizony szerintem is Neocaridina davidii "Snow Ball"-ok... Szépek ezek is, de 5000-ért tíz darab... Nonszensz.:mad:
 
Back
Oldal tetejére