• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

@Király Bence, @bandi79, @verde: köszönöm Nektek a válaszokat! :notworthy:

Tegnap megérkeztek a jószágok. Az itt olvasottak alapján igen mohó étvágyúnak festik le a fórumtársak. Garnélák mellé mennyi bónuszkaját kell kb. adnom, hogy jusson mindenkinek?
 
Én külön nem tápozom őket, elég jól elvannak az algával, de a halkajára ezerrel rástartolnak, így ami lepotyog, azt ők boldogan összeszedik. Sőt, kiszedik egymás "karjából"/ollójából. Meg kergetik egymást. Ja, meg amin röhögni szoktunk: észreveszik, ha bemegy a parvula közé egy-egy szem, és mint a kutyák, beássák magukat a parvula aljába kikotorni a darabot. :) :ROFLMAO:
 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!! Vasárnap reggel megszületőben lett egy probléma. Reggel egy amano garnéla holttestére bukkantam az akváriumban. Egy hét (2naponta) alatt másik három társa követte. Mindegyik a kora délelőtti órákban távozott a másvilágra. Az aksim fél éve üzemel és eddig még nem volt erre példa. Az akváriumból még egy sem próbált megszökni, pedig nyitott. Úgy látom, hogy a vedléssel sincs nincs gond, esznek rendesen és dolgoznak szorgalmasan. Amivel etetem őket az Sera spirulina algatabletta és Dennerle garnéla eledel naponta 1x. Az akvárium 108 literes, low-tech-ként üzemel, 3hetente cserélünk vizet és hetente mérjük a víz paramétereit. Az értékek az alábbiak:
Víz hőmérséklete 26 fokos, a GH 3, KH 2, NO3 22, PO4 2.4, Fe 0.6, NH4 0.05, NO2 0.03 (az utóbbi két érték a tesztek alsó határa, vagyis kisebbet nem is lehetne mérni)
Az akváriumban oxydátor is működik. Carbo-ból naponta 3.5 ml-t adagolok.
Nagyon-nagyon várom szíves válaszotokat, mert már teljesen szétaggódom magam. :(
 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!! Vasárnap reggel megszületőben lett egy probléma. Reggel egy amano garnéla holttestére bukkantam az akváriumban. Egy hét (2naponta) alatt másik három társa követte. Mindegyik a kora délelőtti órákban távozott a másvilágra. Az aksim fél éve üzemel és eddig még nem volt erre példa. Az akváriumból még egy sem próbált megszökni, pedig nyitott. Úgy látom, hogy a vedléssel sincs nincs gond, esznek rendesen és dolgoznak szorgalmasan. Amivel etetem őket az Sera spirulina algatabletta és Dennerle garnéla eledel naponta 1x. Az akvárium 108 literes, low-tech-ként üzemel, 3hetente cserélünk vizet és hetente mérjük a víz paramétereit. Az értékek az alábbiak:
Víz hőmérséklete 26 fokos, a GH 3, KH 2, NO3 22, PO4 2.4, Fe 0.6, NH4 0.05, NO2 0.03 (az utóbbi két érték a tesztek alsó határa, vagyis kisebbet nem is lehetne mérni)
Az akváriumban oxydátor is működik. Carbo-ból naponta 3.5 ml-t adagolok.
Nagyon-nagyon várom szíves válaszotokat, mert már teljesen szétaggódom magam. :(
Milyen carbo-t használsz?
 
Milyen carbo-t használsz?
Easy Life Easy Carbo. Ugyanezt a lötyit használjuk egy másik, szintén 108 literes szintén low-tech üzemeltetésű akváriumunkban. Az egy éve üzemel gond nélkül és ott napi 5.4 ml-ert adagolunk. Ott minden rendben van az amano garnikkal.
 
Rengeteg a foszfát a vízben. Nem 3 hetente hanem hetente 30%-ot kene cserélni
 
Rengeteg a foszfát a vízben. Nem 3 hetente hanem hetente 30%-ot kene cserélni

Mindkét 108 literes akváriumom low-tech. A 3 hetenkénti vízcsere eddig sokkal jobban bevált, mint a heti vízcsere. A foszfát szintet a nitrát szinthez szoktuk igazítani, azért ennyi. A másik akváriumban, ahol nincs semmi gond, ott a foszfát szint 2.6. Én úgy tudom, hogy a foszfát szint 3 mg/l-ig megengedett. Ha ez lenne a baj, akkor a magasabb foszfát szintet tartalmazó akváriumban miért nincs probléma??
 
Az okozhatja hogy mondjuk Ca nincs a vízben és a keménységet csak a Mg adja? Esetleg fordítva.
Szia, Amennyiben RO-t használsz egyik sincs benne s a kálcium kell a garnelák vedléséhez az mg meg a növényeknek. Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia, Amennyiben RO-t használsz egyik sincs benne s a kálcium kell a garnelák vedléséhez az mg meg a növényeknek. Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
Úgy értem hogy mondjuk csak a Mg adja a 3 GH-t és nincs Ca a vízben.
 
Mondjuk úgy hogy nem adagolok Kálcium-Klorid-ot csak Magnézium-Szulfát-ot.
Értem azt is túl lehet adagolni s az is baj! Most lágyítasz vagy csapvíz? Ezt tisztázzuk első körben! Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Értem azt is túl lehet adagolni s az is baj! Most lágyítasz vagy csapvíz? Ezt tisztázzuk első körben! Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
Túladagolás nem lehet 3 a GH, csak hiány. Úgy tudom elvileg mindegy mi adja összes oldott anyagot ahhoz hogy a garnélák jól legyenek. Nem lehet hogy valamelyik ásványi anyag hiánya mégis gondot okoz?
 
Túladagolás nem lehet 3 a GH, csak hiány. Úgy tudom elvileg mindegy mi adja összes oldott anyagot ahhoz hogy a garnélák jól legyenek. Nem lehet hogy valamelyik ásványi anyag hiánya mégis gondot okoz?
Amennyiben csak magnézium adja tök simán lehet! Viszont még mindig nem válaszoltál, hogy lágyítasz vagy csapvízzezel!!!!? Igy nem tudok segíteni. Amellett nagyon nem mindegy a garnélák kálcium hiány esetén nem tudnak vedleni s igy elpusztulnak.


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Amennyiben csak magnézium adja tök simán lehet! Viszont még mindig nem válaszoltál, hogy lágyítasz vagy csapvízzezel!!!!? Igy nem tudok segíteni. Amellett nagyon nem mindegy a garnélák kálcium hiány esetén nem tudnak vedleni s igy elpusztulnak.


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
Természetesen lágy víz visszasózva.
 
Természetesen lágy víz visszasózva.
Akkor EI szerint tápozz vissza kálciumot s magnéziumot. Amennyiben nem DIY el akarod a továbbiakban megoldani akkor használj valami gh boostert amiben mind a kettő van s szerintem megoldódnak a problémák. Üdv :)


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére