• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

Laller

Kertész szaki
alternanthera-reineckii-mini-1-2-grow-2.jpg


Sziasztok !
Erről a növényről nem találtam írást itt a fórumon ezért indítottam el.
Elsősorban az érdekelne , hogy mikor lehet nyírni ,hány hetes korában ,
vagy milyen magasság elérésekor , illetve hol vágjam el a szárát ?
Emellett bármilyen infót szivesen elfogadok ezzel a csöppséggel kapcsolatban .
Itt van kettő kép segítségképpen .
Akinek van már tapasztalata kérem írja le ide !
Bocs a képek minőségéért , de csak kompakt gépem van és a tudományom kimerül
a nagy kerek gomb lenyomásával .
Előre is köszi !
PICT0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
PICT0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Tényleg nagyon szép növény. Elég egyedi színe van, ilyen méretben más növény nincs is ami ilyen piros. (off)Ha egy tanácsot elfogadsz a hátsó vastag vallisneriát cseréld ki kisebbre, finomabb lesz a látvány
 
Teljesen igazad van ,ötleteket elfogadok !
Kidobnám még a anubiast is , Helyére mi lenne jó ?
 
Nyírhatod bármikor, amikor úgy érzed, de miért is akarnád nyírni? Hisz nem nő magasra :)
Hátra mehetne Eleoocharis vivipara, vagy a vallisneria nana pl.
 
De szép színe van! Nekem inkább csak bronzos. Milyen plant csövet használsz?
A másik, hogy ez a növény a gyökerén keresztül veszi fel a tápanyagot vagy a vízből a folyékony tápokat?
 
Szia Szilvi !
A plant cső eredeti " Odyssea quad minőség ", viszont most próba képpen (3napja) több wattal de keveseb idővel világítok .
A beépített fény 6x24W . Ebből 2db plant , 4db 6500k . 13.00-tól 20.30-ig 96W és 12.55-től 16.45-ig plusz 24W .Remélem nem lesz algabumm !
Tervben van az egyik plant cső 6500K-sra cserélése .Ja az akva 128l .Hogy honnan veszi fel a zoxigént ez a kis piros mütyür, arra válaszoljanak
a növényfejek , de szerintem inkább a talajból .
 
Nekem sajnos nagyon nem jön össze ez a növény...Egyet vettem, szinte az összes tő elrohadt egyedül egy maradt meg, az is inkább barnás színű nem nagyon fejlődik.
Azóta lett külső szűrő+co2 nagynyomású, gondoltam teszek még egy próbát. Eredmény gyakorlatilag ugyanaz :( egy tő megmaradt, így maradt 2 tövem :).
Az a probléma hogy kb 2-3 nap alatt ment tönkre. Az aljzat bazalt ez lehet probléma berohad stb. De ennyi idő alatt le se gyökeredzik!
 
Hali !
Nálam viszonylag jól el van , JBL aquabasic táptalaj és aquadepo ground ált. talajban .Most kb 3.5 hetes . 1 doboz tropica 1-2-grow növényből ennyi lett .
 
Mekkorára nő ez a növény? Magasság és szélesség érdekelne leginkább2012-11-12%252015.43.36.jpg

Jobb oldalt az anubiasok elé szeretném beültetni hogy megtörjem ezt a nagy zöldséget:)
Oda nem lenne túl nagy? ez egy 54l-es akva
 
Az normális, hogy ez a növényke nő, mint a gomba? Oké, hogy hivatalosan 5-10 cm magas, de nálam a 10 cm-es magasságot 3 hét alatt elérte, és elég durván bedúsult. A GA honlapján azt írják, hogy "Megfelelő nyírással sűrű vörös-bordó szőnyeget nevelhetünk belőle" Nem szőnyeget akarok, de azért egy kicsit lehetne alacsonyabb :D Hogy nyírjam meg, hogy ne legyen baja?
Sajnos a színe nem olyan élénk, gondolom az 5 óra világítás egyelőre nem túl sok, és a co2 sem ártana...

Kep0126.jpg
 
Én is vettem belőle, nagyon tetszenek! Kb. 4 hete vannak már meg, de csak most kezdenek beindulni, nem egy gyors növésű növény, legalábbis nálam.
 
Úgy látom népszerű lett a növényke. Tegnap óta hozzám is beköltözött egy doboz "1-2-növök" típus. Örülök, hogy ilyen sokan tartjuk, így biztos lesz tapasztalat, hogy mit szeret.(y)
 
Back
Oldal tetejére