• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

Vasárnap én is beültettem egy adagot ennek a növénykének a GA-s zselés változatából...
Sajnos úgy látszik, nem csak az amano garnéláknak ízlik. :( Nálam a sakura garnélák lepték el sáskák módjára, és tarolták lényegében csupaszra a töveket. Mára csak néhány árva levél és pár lerágott levélszár maradt. Gyanítom, így nem jósolhatok túl hosszú jövőt neki. :meh:

Megoldás lehetne kész növényt venni valamelyik hobbi társtól.
Az új növényeket hasonló módon meg fogják enni a garnélák.
 
Megoldás lehetne kész növényt venni valamelyik hobbi társtól.
Az új növényeket hasonló módon meg fogják enni a garnélák.
Igen, én is gondoltam rá. Azért még kivárom, hogy a maradványok magukhoz térnek-e a sokkból. Ha nem, akkor felhajtok néhány kifejlett növényt helyettük.
Azért, meglepett a garnélák viselkedése. Eddig nem tapasztaltam tőlük olyat, hogy egészséges növénynek nekiessenek. Minden esetre, tanulságos a dolog...
 
Igen, én is gondoltam rá. Azért még kivárom, hogy a maradványok magukhoz térnek-e a sokkból. Ha nem, akkor felhajtok néhány kifejlett növényt helyettük.
Azért, meglepett a garnélák viselkedése. Eddig nem tapasztaltam tőlük olyat, hogy egészséges növénynek nekiessenek. Minden esetre, tanulságos a dolog...

Ennél a növénynél állítólag a cukor tartalom más. Erre pattannak rá a kis dögök.
 
Igen, én is gondoltam rá. Azért még kivárom, hogy a maradványok magukhoz térnek-e a sokkból. Ha nem, akkor felhajtok néhány kifejlett növényt helyettük.
Azért, meglepett a garnélák viselkedése. Eddig nem tapasztaltam tőlük olyat, hogy egészséges növénynek nekiessenek. Minden esetre, tanulságos a dolog...
Nem tudnak magukhoz térni, mert a friss hajtásokat is meg fogják enni. Nálam is így volt.

Tapatalkkal küldve az én LG-D802 eszközömről
 
Kedves Urak és Hölgyek! Én ugyan nem találkoztam még az amano kontra megeszemaleveleidet problémával, viszont a kis növénykéim 4 hete vannak az új indítású aksiban. Túléltek diatom algatámadást, most a zöld poralga gyengíttette őket,de nem rohadnak, amit én már jó jelnek veszek. Viszot a levelek erőteljesen barnák, nem pedig lilás rózsaszínek... táphiány lehet? micro+macro+ easy carbo megy, co2 vel támogatva...hagyjak nekik időt még éledezni? léggyökerek eresztésének mi lehet az oka?
 
Nálam plusz vas adagolással változott ez a kis probléma viszont ahogy olvasom a leírásaidat olyan mintha stagnálnának a növényeid.Lehet van benne elég vas csak maga a felszívás nem működik rendesen. Megy rendesen a bubizás? Van olyan növényed amin intenzív növekedést észlelsz?
 
Nálam plusz vas adagolással változott ez a kis probléma viszont ahogy olvasom a leírásaidat olyan mintha stagnálnának a növényeid.Lehet van benne elég vas csak maga a felszívás nem működik rendesen. Megy rendesen a bubizás? Van olyan növényed amin intenzív növekedést észlelsz?
az összes közül a parvula, valami új növény, amit 1-2 hónapja cipeltek be az országba, és szégyen szemre nem tudom a nevét- meg a Ricca nőnek a legjobban. Már a hc is fejlődik, de intenzív bubizása csak az algának van. :( Színben minden elmarad a várttól, de én ezt az algák utáni legyengültségnek tudom be... a diatom anno pl mindent belepett... :(
 
En forditva tudom elkepzelni.Arra gondolok hogy a novenyekben valami behatasara reszben leallt vagy erosen lecsokkent a fotoszinti.Ezert az elszivas fokozatosan lelassult, a tapanyag felgyult es ez az alganak kedvezett.Veletlenul nem probalkoztal valamilyen algaolovel? Talalkoztam olyannal mi a fotoszintit csokkenti am az algaknal gyorsan megszunik a hatas a novenyeknel nem.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nem tudnak magukhoz térni, mert a friss hajtásokat is meg fogják enni. Nálam is így volt.

Tapatalkkal küldve az én LG-D802 eszközömről

Csak szeretnék visszajelezni a tisztelt hobbi társaknak.
Lehet, hogy kezdetben a garnélák csúful elbántak ezekkel a növényeimmel, de a három legerősebb tő, végül csak túlélte a dolgot. Ha nem is vad ütemben (low tech), de beindult a fejlődésük, és az új leveleket, hajtásokat már nem legelték le az ízeltlábú lakók.
Csak teória a részemről, de szerintem a zselés tápból felvett anyagok miatt érezték ellenállhatatlannak a növény leveleit, hajtásait. Ahogy ezek a tápanyagok kiürültek, már nem találták annyira ízletesnek őket.
 
Sziasztok,

Alternanthera reineckii mini növényből szeretnék majd csinálni egy emers tálat a közeljövőben. Kérdésem az lenne, hogy mennyire jó vagy rossz neki, ha közvetlenül odatűz a nap a párkányra. A szoba déli fekvésű és most nézem, hogy ilyen szép időben napfényben úszik az egész albak. Ezzel így akkor nem kellene világítanom rá, mert a nap megtenné. :D De ez a fajta növény élvezi, ha közvetlen telibe kapja a napot vagy inkább rakjam egy árnyékosabb helyre? :)
 
A növénykéből már láttuk mi lehet, ha igazán jól érzi magát. Biztosan megvan Satu akija a HAC-ról. Ott elég meggyőző volt :)

Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

2012-32-01.jpg
Lehet levágott csúcsot visszadugni? Megmarad?
 
Sziasztok!
Szeptember végén vettem ebből a növényből egy adagot
Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés) Kissé nehezen talált magára, aztán szépen kezdett gyarapodni. Mára jó 1, - 1,5 tenyérnyi helyet foglal el. Ritkán nyírom is, hogy ne tudjon nagyon magasra felnőni. High-Tech-ben szépen fejlődik. Az elején nem bántották a garnélák, aztán tegnap és ma az egyik Amano fogta és gondolta ez lesz a desszert :mad: A szemem láttára szétrágta, bekebelezte fényes nappal egy jó részét. Szóval nem csak a zselé miatt kedvelik hanem több hónap után is csak úgy "a la natur"... Aki hasonlót tapasztal, mint a képen - megrágott lyukacsos levelek - az nem hiánytünet hanem egy ínyenc AMANO garnéla... :( Sajnos. 828005.jpg
 
Nálam egy hetesek a növények, Green Aqua zseléset ültettem 6 tövet. A nagyobbak jobban bírják, de azoknak is kezd elmálni az alja illetve dobja el lassan a leveleit, amin áttetsző foltok vannak. A színe viszont nagyon élénk. A kisebbek sajnos ennyire sem néznek ki jól, az egyik gyakorlatilag szétfoszlott. Sajnos első pár napban biztos nem kapott elég tápot, most már rendesen adagolom neki a macro-t is. Remélem hétfőn megérkezik a Tropica System 60 CO2 szett amitől szintén várok egy kis javulást. Alatta egyébként aqua basis plus talaj van, felette 36 w ody, kb 60 liter vízre. Drukkolok hogy erőre kapjon.

us69344p9209iwwuu30t-jpg.72915
 
Nálam egy hetesek a növények, Green Aqua zseléset ültettem 6 tövet. A nagyobbak jobban bírják, de azoknak is kezd elmálni az alja illetve dobja el lassan a leveleit, amin áttetsző foltok vannak. A színe viszont nagyon élénk. A kisebbek sajnos ennyire sem néznek ki jól, az egyik gyakorlatilag szétfoszlott. Sajnos első pár napban biztos nem kapott elég tápot, most már rendesen adagolom neki a macro-t is. Remélem hétfőn megérkezik a Tropica System 60 CO2 szett amitől szintén várok egy kis javulást. Alatta egyébként aqua basis plus talaj van, felette 36 w ody, kb 60 liter vízre. Drukkolok hogy erőre kapjon.

us69344p9209iwwuu30t-jpg.72915
Egy vagy két táptablettát dugj le, az is segíteni fog.
 
Köszönöm. Aquaplant volt ithhon, azt most nyomtam be nekik. Közben úgy látom a nagyobbak kezdenek erőre kapni és nikálltak ilyen léggyökereket ereszteni. Ez normális vagy lecsípkedjem őket?

ikr4ch2gast8xuht8rc5.jpg

A két kicsit viszont szerintem el fogom veszteni :(

87qaw1ngpymn56h6446e.jpg
 
Vesztésre állok a növénnyel kapcsolatban. 3 tőt ki kellett dobnom mert teljesen szétmálottak. Kettő még tartja magát de stagnálnak. az egyiket csúnyán lepi a barna alga. A co2 nem vált be csak az alga bubizik tőle erősen. részletek itt --> https://akvakertesz.hu/threads/3-biotop.7939/page-2#post-451876
A tövekhez nyomj le egy-egy Tropica talajtápkapszulát. Többfélével próbálkoztam, de ez bevált.
A másik, hogy beültetés után ennek a növénynek több időre van szükség, hogy magához térjen. Kicsit hisztis a lelkem. :)
 
Sziasztok!

Nálam 128 literben vannak ezek a növények, de állandóan algás, nem fejlődik szépen,
Mekkora távolságot kell hagyni a tövek között ültetéskor?
 
Sziasztok!

Nálam 128 literben vannak ezek a növények, de állandóan algás, nem fejlődik szépen,
Mekkora távolságot kell hagyni a tövek között ültetéskor?

Nekem is állandóan algás. Mikor szépen nőtt akkor is alga volt rajta. Elvileg lehet szoroson egymás mellé ültetni. Mikor nagyobb lett én az első levél pár felett levágtam és mellé ültettem. Akkor is jött rá alga. Szóval engem is érdekel hogy mi a titka. Nálam többnyire zöld szőr alga lepte el az összes levelet.
 
Back
Oldal tetejére