• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

GA zselés volt és patika egészséges! Azért vettem a GA-s ból, mert sokkal szebb volt. Egyébként a külföldi srácnak a Tropicasat ették meg!
GA zselés volt és patika egészséges! Azért vettem a GA-s ból, mert sokkal szebb volt. Egyébként a külföldi srácnak a Tropicasat ették meg!

Ma leszúrtam egy adagot a GA zselésből én is. Kíváncsian várom, hogy mit hoz a reggel :D
 
Jah, ezek nem túl esztétikusak. Ezeket a léggyökereket le szokták vágni? Vagy kellenek ezek a növény rendes fejlődéséhez?
Nem tudom, szerintem valami hiánya lehetett, és ezért növesztett léggyökeret, de a piros növényen fehér gyökér, ráadásul nem is kevés...
Én meguntam, durván visszavágtam és a nagyját kidobtam...
 
Semmi... az még nem sáskajárás! Nállam 40db kifejlett példány van! Azokat látnád! :)

Hmm. Egy ideig az Amano-k rá se hederítettek, majd elkezdtek bujkálni benne. Tegnapra egy csomó levél le volt "rágva" vagy legalábbis úgy nézett ki. Kiszedtem a növényt és csak egy szálat hagytam meg. Kíváncsi voltam, hogy az Amano-k mit csinálnak vele. Hát, azt sem kímélték. Folyamatosan "rágták":

 
Hmm. Egy ideig az Amano-k rá se hederítettek, majd elkezdtek bujkálni benne. Tegnapra egy csomó levél le volt "rágva" vagy legalábbis úgy nézett ki. Kiszedtem a növényt és csak egy szálat hagytam meg. Kíváncsi voltam, hogy az Amano-k mit csinálnak vele. Hát, azt sem kímélték. Folyamatosan "rágták":


Egyszer megízlelik, onnantól kezdve annyi!
 
Nekem is van 3 hete ilyen növényem, de nem siet sehova....eddig szerintem semmit sem nőtt :D pedig este felé elég szépen tele szoktak lenni a levelei oxigén buborékokkal.Az akvárium 54liter, 54w világítás (3x18w t8-as cső), tápozás El carbo, profito +Green Aqua Macro, CO² pedig élesztős.Mi nem tetszhet neki?
 
Nagyon tetszik a növényke.Vennék is,az üzlet ahova járok árul.De,kb 20cm magas.A papírján ott a neve,képpel mindennel együtt,lehetséges hogy nem is az?Hanem sima alternanthera?Vagy ez is megnőhet akkorára?Esetleg csak a nyírás miatt olyan kicsi mindenhol?Tudom sok kérdés,de hátha válaszoltok.
 
Nagyon tetszik a növényke.Vennék is,az üzlet ahova járok árul.De,kb 20cm magas.A papírján ott a neve,képpel mindennel együtt,lehetséges hogy nem is az?Hanem sima alternanthera?Vagy ez is megnőhet akkorára?Esetleg csak a nyírás miatt olyan kicsi mindenhol?Tudom sok kérdés,de hátha válaszoltok.
Sajna benne van a pakliban,hogy nem teljesen felkészült boltok mást adnak mint amit a neve hirdet. Ezt nem gondolnám,hogy direkt de sajna találkoztam ilyennel.Ettől függetlenül nekem is vannak időszakaim amikor nincs időm toppolgatni,így volt már rá példa,hogy megnőtt ekkorára. Talán a különbség annyi,hogy a mini rendkívül tömör rengeteg hónalj hajtással,míg a másiknál a levelek közt nagyobb távolság van.
 
Nagyon tetszik a növényke.Vennék is,az üzlet ahova járok árul.De,kb 20cm magas.A papírján ott a neve,képpel mindennel együtt,lehetséges hogy nem is az?Hanem sima alternanthera?Vagy ez is megnőhet akkorára?Esetleg csak a nyírás miatt olyan kicsi mindenhol?Tudom sok kérdés,de hátha válaszoltok.
Magasra is nohet, ha nem nyirod. Illetve a cserepes valtozat alapbol 20cm korul erkezik, a zselest konnyu kicsinek tartani.
 
Utoljára módosított:
Vasárnap én is beültettem egy adagot ennek a növénykének a GA-s zselés változatából...
Sajnos úgy látszik, nem csak az amano garnéláknak ízlik. :( Nálam a sakura garnélák lepték el sáskák módjára, és tarolták lényegében csupaszra a töveket. Mára csak néhány árva levél és pár lerágott levélszár maradt. Gyanítom, így nem jósolhatok túl hosszú jövőt neki. :meh:
 
Back
Oldal tetejére