• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

A tövekhez nyomj le egy-egy Tropica talajtápkapszulát. Többfélével próbálkoztam, de ez bevált.
A másik, hogy beültetés után ennek a növénynek több időre van szükség, hogy magához térjen. Kicsit hisztis a lelkem. :)
Nekem is ez a megoldás segített csak! Nagyon nagyon lassan fejlődik a növény!
 
sziasztok.
nekem is van reicki mini , de nem tudom meg tartani. foszlanak a levelei , nincs uj hajtás.
aki tart esetleg , pár tanácsot szivesen vennék. :)
 
szia
Még új vagyok és nem tudodom hol lehet saját akvárium leírást feltenni.
röv: br 375 L 0,5 W/l 10 Gh 5 Kh Ro víz vissza sózva . Tf tápok napi adagba 10 ml makro most csökentem vissza 8 ml-re 4 ml mikro 5 ml carbo. nagy nyomásu co2 van 2 bubi/sec. 2*1050 l/H szürés. Fe 0,1 no3 10 Po4 0,5 .
remélem semmit nem hagytam ki.
A feny a baja. Ilyen összeallitasnal elvileg minden jo bar a tf-tapokat nem ismerem, ilyen méretnél mar a vízoszlop se gyenge magassagu. Led vagy neon feny? A naploknal tudsz létre hozni új naplót és ott mindent meg tudsz adni a technikadrol.
 
Hogyan célszerű visszavágni ezt a növényt? Most a nagyon szép hajtásával együtt le kellett csapnom a felső felét, annyira megnőtt. A szép hajtást mellé dugtam, de nem tudom a végtelenségig sűríteni. Erőre kapnak a megfakult alsóbb levelek?
 
Hogyan célszerű visszavágni ezt a növényt? Most a nagyon szép hajtásával együtt le kellett csapnom a felső felét, annyira megnőtt. A szép hajtást mellé dugtam, de nem tudom a végtelenségig sűríteni. Erőre kapnak a megfakult alsóbb levelek?
Igen, a levágott rész is kinő. Minél sűrűbb, annál kisebbek a levelei.
 
Sziasztok, újra itt a kérdés mikor érdemes visszavágni. Van 3 tövem ami szépen fejlődik, a többi stagnál, végig olvastam a topikot, sokan kérdeztek, hogy mikor kell vissza vágni, de nem igazán jött válasz. Szeretném minnél kisebben tartani. Mekkora az a minimum amit levághatok, hogy azt vissza tudjam dugni? A többi tőnek egyenlőre baja nincs, de kevés fényt kapnak plusz régi talajba nyomtam. Nem sokára kapnak kapszulát és remélem lámpát is. Egyenlőre azokért nem aggódom. Majd ha vagy foszlani kezdenek, vagy nem használ a táp és a fény.

szerk: Ja és a fehér léggyökér. Vissza lehet vágni?
 
Sziasztok!
Fénycsöves világítást használtam a 180 literes akváriumomon /3 x 39 W (2 x 39W 6500k + 1 x 39W 8500k) 13 – 22 óra között/. Az Alternanthera reineckii Mini TC éveken keresztül szépén fejlődött, bokros volt, levelei gyönyörűek. Ez év elején lecseréltem a világítást LED-re, mégpedig egy Chihiros WRGB II 90 cm LED lámpára (100 W, 6200 lm). A fényerőt vizuálisan beállítottam megközelítően a fénycsöves világításnak megfelelőnek. Pár nap után a növénycsoport elterebélyesedett, levelei aprók, töredezettek és rendezetlenek lettek. Magyarul csúnya, mintha menne tönkre. Biztos, hogy a fény változás okozza. Azt tudom, hogy akkor terebélyesedik, fekszik el egy növény ha erős fény éri. Lehet, hogy erős neki a LED fényereje? Van képem is róla, hogy milyen volt előtte, és milyen csúnya most, de nem tudom, hogyan tudom csatolni. Ha valaki megírná, hogyan kell, csatolnám, hogy jobb véleményeket kérhessek a problémámmal kapcsolatban.
Előre is köszi.
 
Back
Oldal tetejére