• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

Írtad, hogy a szénforrást EL carbo-val oldod meg. Remélem ezt nem csak a heti 2x adod nekik amikor tápozol, hanem minden nap.
Na akkor asszem itt lesz a probléma... :eek:
Holnaptól akkor megy naponta, egy mili elég bele naponta nem?
Remélem jól reagál majd rá... :)
 
Na akkor asszem itt lesz a probléma... :eek:
Holnaptól akkor megy naponta, egy mili elég bele naponta nem?
Remélem jól reagál majd rá... :)
Azért kell naponta mert 6 óra alatt teljesen elbomlik a vízben, így a következő napon már nem tudják használni a növények.
1 ml elég lesz naponta. Próbáld meg lámpa felkapcsoláskor adagolni.
Azért teszteld a tápot is szerintem. A naplodban néztem, hogy agyagos talajod van, így elképzelhető, hogy a foszfát is alacsony lehet, mivel az agyagos talaj elég jól kivonja a foszfátot a vízből. Továbbá mérnék még egy nitrátot és vasat is.
 
Na ilyen tesztjeim még nincsenek, de megpróbálok beszerezni valahonnan, sztem kicsit sűrűbben fogok tápozni is mivel pl a parvula is elég lassan nő, két naponta 1-1 nyomás szted? Az alternenthea-nak is jót tenne sztem, talán hamarabb magához tér... :)
 
Köszi a tippeket! 0,9 w/l van jelenleg, e fölött gondolom már kellene CO2. Profito és carbo mellé így is megérné vasat adni? Ha igen, mehetne mellé EL ferro?
 
Ültetés este.
qeba3ary.jpg


Másnap reggel.
bejyte2u.jpg
 
Ez elégé mellbevágó, rendesen letakarították. Én is pont tegnap vetem és van 4 db nagy Amanom, remélem nem így járok mint te.
 
Én kizárnám az amanókat,szerintem nem azok voltak.Nálam sem volt semmi baj ezidáig.Más lehet a háttérben,de tényleg döbbenet.Mintha egy cunami vonult volna végig az akiban.
 
Ezek közül egyik sem "sáska",szerintem a növényeid lehet megkapta egy kis hideg .De az tuti hogy külső hatás miatt volt
 
Back
Oldal tetejére