• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

A növénykéből már láttuk mi lehet, ha igazán jól érzi magát. Biztosan megvan Satu akija a HAC-ról. Ott elég meggyőző volt :)

Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

2012-32-01.jpg
 
Nálam nő mint a gomba! Azt hittem nem is mini lesz a végén, de kb 5 centis magasságnál megállt. Néha 1-1 tövet megnyírok, így azt vettem észre jobban bokrosodik. A múltkor pedig volt egy kisebb rendezkedés, ezért kihúztam 1 részről. Nagyon durva gyökeret növesztett, pedig csak 1.5 hónapos. Én úgy vettem rajta észre, hogy szereti az erős fényt. Pirosabb lesz.
 
Nekem is van már jó szép nagy bokor belőle, és nő mint ha kergetnék. :) Viszont a színe nem olyan élénk piros, vörös, magenta, vagy nem is tudom milyen, mint amilyenek a képeken. Ha elkezdek ferrot adagolni az akiba Green Aqua Micro, macro mellé az segíteni fog szerintetek?
 
Szerintem a Green Aqua Micro + macro tápokban van annyi amennyi kell, feltéve hogy rendesen adagolod. Én inkább a fényre tippelnék. A lámpák között óriási különbségek vannak, nem minden a wattszám.

Kb 1 hónapja váltottam a GA m.-m.-ra, adagolom rendesen ahogy kell. Te teszel bármi mást hozzá, vagy csak "ennyi", a fény? A rotala színe miatt kérdezem. Szép!
 
Sziasztok!
Leírásban csak annyit találtam, hogy a CO segíti a növekedést.
Milyen esélyei vannak CO nélkül, profito + carboval, 9 óra 1w/l fénnyel?
Nálatok milyen körülmények között fejlődik szépen / nem lett sikeres?
 
Nálam CO2 nélkül, Tropica tápokkal szépen növekszik, persze nincs ilyen mély vörös színe, de megmarad, és nőnek.
 
Jogos a pontosítás, a gépelésből kimaradt a 2, valóban nem mindegy. ;)
Ezek szerint megmarad, és növekszik, de nem "ragyog" CO2 nélkül...
Markiboy, tudnál esetleg feltenni képet?
 
nálam szintén pusztulásnak indult, nemrég amit tudtam megmentettem, de jelenleg csak engem szomorít a lyukas leveleivel. friss ültetés, és van némi alga probléma még az akváriumban, de őt pl nem tudom hogyan fogom helyrerázni. 1 W/l világítás, micro, macro tápok, időnként carbo, és reaktoros co2 beoldás megvan.
 
nálam szintén pusztulásnak indult, nemrég amit tudtam megmentettem, de jelenleg csak engem szomorít a lyukas leveleivel. friss ültetés, és van némi alga probléma még az akváriumban, de őt pl nem tudom hogyan fogom helyrerázni. 1 W/l világítás, micro, macro tápok, időnként carbo, és reaktoros co2 beoldás megvan.
Idő kell neki. A lyukas leveleket vágd le.
 
nálam szintén pusztulásnak indult, nemrég amit tudtam megmentettem, de jelenleg csak engem szomorít a lyukas leveleivel. friss ültetés, és van némi alga probléma még az akváriumban, de őt pl nem tudom hogyan fogom helyrerázni. 1 W/l világítás, micro, macro tápok, időnként carbo, és reaktoros co2 beoldás megvan.

Nálam is nagyon nehezen indult be, kb. 1,5-2 hónapig szívtam vele, pedig hasonló adottságai vannak az akimnak, mint amit te is leírsz. Végül egy fórumtársunk(Szilvi) ajánlására nyomtam egy kis tápgolyót a gyökeréhez és attól megőrült. :D
 
Kb. három hetes két tő nálam, eddig "szép" barna volt, de az újonnan hozott leveli már mintha pirosak lennének. Amazonia alatt nincs táptalaj. Lehet, neki kellene???
 
épp néztem az enyémeket, nagyon rosszul tűrik a ludwigia árnyékában, lehet, hogy ki kell szedjem majd őket. barna foltok, sárgult levélszínek, nem szép... táptalaj pedig van. lehet ezt egyáltalán szépen tartani co2 nélkül?
 
Nálam is van egy GA s dobozra való kb 5-6 hete van az aksiban, eddig eléggé dús volt, most viszont barnul/sárgulnak a levelei, ritkul, és hullanak is a levelek... Nem tudom mi baja lehet, bár nálam nincs co2 de reménykedtem hogy el lesz anélkül is... Nyomtam a gyökerekhez táp golyót, s van táptalaj is, heti 2 nyomás Micro és macro megy bele (ga s) két alkalomra leosztva carboval együtt... 25 literre van 18 wattos világítás, lehet hogy ez is kevés neki... :(
 
Nálam is van egy GA s dobozra való kb 5-6 hete van az aksiban, eddig eléggé dús volt, most viszont barnul/sárgulnak a levelei, ritkul, és hullanak is a levelek... Nem tudom mi baja lehet, bár nálam nincs co2 de reménykedtem hogy el lesz anélkül is... Nyomtam a gyökerekhez táp golyót, s van táptalaj is, heti 2 nyomás Micro és macro megy bele (ga s) két alkalomra leosztva carboval együtt... 25 literre van 18 wattos világítás, lehet hogy ez is kevés neki... :(
Nálam sem maradtak meg. Ugyan ez volt a helyzet, barnulni kezdett, nem volt színe, hullatta a leveleit, kuka lett a vége, pedig minden más növény rendben volt. Kaptak GA wellness csomagot, CO2-t és tisztességes világítást. Öcsémnél detto.
Szóval...nem tudom, hogy mi lehetett a hiba. Mellette a HC és a Parvula meg virult, mező lett, szép volt.
 
Nálam is van egy GA s dobozra való kb 5-6 hete van az aksiban, eddig eléggé dús volt, most viszont barnul/sárgulnak a levelei, ritkul, és hullanak is a levelek... Nem tudom mi baja lehet, bár nálam nincs co2 de reménykedtem hogy el lesz anélkül is... Nyomtam a gyökerekhez táp golyót, s van táptalaj is, heti 2 nyomás Micro és macro megy bele (ga s) két alkalomra leosztva carboval együtt... 25 literre van 18 wattos világítás, lehet hogy ez is kevés neki... :(
Szerintem csinálj egy képet a növényről, mert kép alapján gyakran könnyebb megoldást találni. Illetve tudni kellene, hogy a probléma a régi vagy az új leveleken jelentkezik, vagy netán mindenhol egyszerre.
Én első körben ellenőrízném a vízben a tápanyagszinteket, hogy bizonyossá váljon, hogy ez lenne-e a probléma forrása vagy sem.
Írtad, hogy a szénforrást EL carbo-val oldod meg. Remélem ezt nem csak a heti 2x adod nekik amikor tápozol, hanem minden nap. Ha a táp rendben van én próbaképpen kipróbálnék modjuk egy élesztős rendszert, hogy miként reagálnak a co2-re.
 
Nálam naponta adagolt profito + carboval szépen nő. Bár a színe közelebb van a barnához, mint a piroshoz.
 
Back
Oldal tetejére