• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alternanthera Reineckii "Mini" TC

elolvastam, hogyan neveljük, és nem a fény a ludas... sőt kimondottan szereti az erős fényt.
ezt nézd át Alternanthera
Szereti az erős fényt, csak fontos, hogy a fényerő változását kövesse a a tápanyagok (CO2, folyékony/gyökértáp) változása is. Ha ez nem így történt, érdemes lenne utánajárni: CO2 és ránézésre erős foszforhiány (de talán vas és nitrát is), ráadásul a gyepen is jól látszik. Másik megoldás lehet a fény csökkentése.
 
Szereti az erős fényt, csak fontos, hogy a fényerő változását kövesse a a tápanyagok (CO2, folyékony/gyökértáp) változása is. Ha ez nem így történt, érdemes lenne utánajárni: CO2 és ránézésre erős foszforhiány (de talán vas és nitrát is), ráadásul a gyepen is jól látszik. Másik megoldás lehet a fény csökkentése.
Köszönöm a segítséget. Valószínüleg a fényt fogom inkább csökkenteni, az algásodás elkerülése érdekében is. Ha megoldódott, megírom.
 
Ahogy ígértem, jelentkezek a tapasztalatokkal, változással.
A növény szebb hajtásvégeit újra dugványoztam, egy kicsit csökkentettem a LED fényerejét. Lehet, hogy idő is kellett a növénynek a LED fényéhez való hozzászokáshoz, de most szépen kezd fejlődni. Remélem így is marad.
Amikor csúnya lett: És most:
1713953233453.jpeg 1713953437135.jpeg
 
Back
Oldal tetejére