• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alsópolcos szűrők

A 3800 as pumpa kell hozzá nyugi még lehet hogy kevés is.
Az overflow box alapterülete 30x15 cm. Tehát egy kb 29 cm széles felületen folyik le a víz a 2. rekeszbe. Ott simán le tud folyni annyi mennyiség amennyit a pumpa felnyom. Amin átbukik a víz üveglapon az adja meg, hogy mennyi víz folyik le az alsópolcos medencébe. Nyitott rendszernél a pumpa nincs fojtva, maximum annyit lát az ember, hogy abban a rekeszben ahol a pumpa van csökken a vízszint a szűrőközeg telítődésével. A rajz szerinti dobozban a lefolyó ágon, ha van egy csap azzal be lehet lőni, a 2. rekeszben lévő vízszintet. Szörcsögni nem fog, mert a lefolyó cső fölött cca 15 cm-es vízoszlop van, ott már nem tud levegőt szívni.

De még az is lehet, mert annyi 22-es csapda merült fel az akvárium elhelyezésénél, hogy fogom és beáldozok egy 15 cm-es részt az aki egyik sarkából és berakok egy powerheaddel maghajtott 6db 8cmx8cm*50cm -es szivacskaros cuccot. És csókolom.... Csakhát a nappaliba menne és el kéne dugni a technikát.... :)
 
hiába csobogni fog de nagyon. A víz szint emelésével lehet megszüntetni a csobogást pl . Az üveglapon átbukó víz és ahova átbukik ott kell minimalizálni a vízszintkülönbséget . Rengeteg megoldás van mert utána jön annak a hangja ahogy a csőbe örvénylik a víz és szörcsög, van benn pár buktató.
de ha egy ferde üveglapot ragasztok az átbukó üveglapra, ami beleér a 2. kamrában lévő vízbe, akkor máris nem zubog szerintem
 
Amin átbukik a víz üveglapon az adja meg, hogy mennyi víz folyik le az alsópolcos medencébe.
Ez így igaz de az az akváriumi vízszint is nem pedig felette 3cm rel.
Nyitott rendszernél a pumpa nincs fojtva, maximum annyit lát az ember, hogy abban a rekeszben ahol a pumpa van csökken a vízszint a szűrőközeg telítődésével.
És itt jelentkezik a párolgásból elfogyó víz is ez kb 30l víz hetente.
A rajz szerinti dobozban a lefolyó ágon, ha van egy csap azzal be lehet lőni, a 2. rekeszben lévő vízszintet. Szörcsögni nem fog, mert a lefolyó cső fölött cca 15 cm-es vízoszlop van, ott már nem tud levegőt szívni.
Azt nem nyithatod ki mert akkor lefolyik az egész akvárium vized a cső magasságáig ami belóg az akváriumba, nem csak az amit felnyom a pumpa.
A zöld csöveknél tud szürcsögni mert ott nincs felette vízoszlop.
Gondold át alaposan.
Egy ekkora akváriumot nem kérdés hogy azzal szűrnék. kb 160-200l es szűrőakváriumot alakítanék ki alatta megfelelően felosztott rekeszekkel. Készítettem párat és mindegyiknél voltak felmerülő problémák.
Jól gondold át az egészet.
 
Ez így igaz de az az akváriumi vízszint is nem pedig felette 3cm rel. Ha teszek rá egy 10e l/h -ás pumpát az valószínű túlnyomná az akváriumot és azt az üveglapot is, feltéve, ha lenne akkora szűrőaki amiből képes lenne erre.

És itt jelentkezik a párolgásból elfogyó víz is ez kb 30l víz hetente.

Azt nem nyithatod ki mert akkor lefolyik az egész akvárium vized a cső magasságáig ami belóg az akváriumba, nem csak az amit felnyom a pumpa. Az akvárium a rajz szerint alul van fúrva.
A zöld csöveknél tud szürcsögni mert ott nincs felette vízoszlop. Miért ne volna? Ha teljesen elzárom a zöld lefolyó csőnél a csapot, akkor ugyan annyi víz van benne, mint az akváriumban pl.
Attól függ a zöld csövejk fölött a víz magassága, mennyire nyitom ki a csapot.

Gondold át alaposan.
Egy ekkora akváriumot nem kérdés hogy azzal szűrnék. kb 160-200l es szűrőakváriumot alakítanék ki alatta megfelelően felosztott rekeszekkel. Készítettem párat és mindegyiknél voltak felmerülő problémák.
Jól gondold át az egészet.

Bár eldőlni látszik, hogy veszek egy powerheadet, és egy fejjel 5-6 5x5x40 cm-es szivacskaron megoldom az egészet az akváriumon belül. oszt' csókolom.
 
Sok sikert hozzá és jó olvasgatást a témába. ismét felvetettél egy kupac problémát, de nem részletezem.
Bátor dolog 5-6 szivacsra rábízni egy ekkora akváriumot, bár nem lehetetlen és minden tud működni
 
Sziasztok, egy fontos kérdésem lenne. Szeretnék építeni egy 600 literes akváriumot, most jelenleg egy 60 literes akváriumom van, amit alsópolcos szűrőnek szeretnék megcsinálni? Elég lesz-e hozzá vagy kicsi?
Valamint még annyit, hogy milyen pumpát ajánlotok hozzá ami nyomná vissza a vizet? És milyet ajánlanátok a keringetési pumpának bele az akváriumba. Továbbá hány részre kell osztani a szűrő akváriumot és milyen szűrő anyagokat tudtok mondani amivel feltudom tölteni a szűrőt? Előre is köszi srácok.
 
Sziasztok, egy fontos kérdésem lenne. Szeretnék építeni egy 600 literes akváriumot, most jelenleg egy 60 literes akváriumom van, amit alsópolcos szűrőnek szeretnék megcsinálni? Elég lesz-e hozzá vagy kicsi?
Valamint még annyit, hogy milyen pumpát ajánlotok hozzá ami nyomná vissza a vizet? És milyet ajánlanátok a keringetési pumpának bele az akváriumba. Továbbá hány részre kell osztani a szűrő akváriumot és milyen szűrő anyagokat tudtok mondani amivel feltudom tölteni a szűrőt? Előre is köszi srácok.

Ahogy látom nagyon az alapoknál kezded :) Olvasd vissza az egész topikot, nagyon sok infot meg fogsz találni róla. Személyes véleményem: a 60 l-es akváriumból nem fogsz tudni szűrőakváriumot csinálni, mert nem marad elegendő puffertérfogat a fentről lefolyó víznek. Nagyon sok egyéb, alternatív megoldás létezik, minden attól függ, hogy mi a célod az akváriummal. Valószínűleg egy új akváriumot kell tervezni és építeni szűrőakváriumnak, ami 80-90 l-es kell legyen minimum (nem a szűrőanyag miatt, hanem a puffertérfogat miatt).
 
Sziasztok. Tudja valaki, hogy az átmenő idomot ragasztani kell vagy csak elég be csavarni? Ha ragasszuk akkor állítólag a tömítést nem szabad rajta hagyni. Mi az igazság a jobb megoldás? Az akváriumból levezető cső átmenő idomról van szó ami az alsó tartályba vezeti a vizet.
 
Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.

Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.

Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.
 
Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.
Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.
Nem tudom hogyan lehet képet fel tölteni de még mutatná egy rajzon a kifolyó ágat. Hogy, hogyan lehet fúrás nélkül ki vezetni a vizet és szintén is tartani
 
Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.
Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.

Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.

Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.

Mostanában elég sokat beszélgettünk a nagyobb akváriumok szűréséről( több külső szűrő,mattenfilter), viszont meglepődtem, hogy az alsópolcos szűrőrendszerről nem is nagyon írogatott senki.Kezdetnek teszek fel néhány képet, hogy mire is gondolok:
View attachment 34750
View attachment 34751
View attachment 34752
View attachment 34753
Nem nagyon akarok találgatni, ezért ha valaki tudja, elmondhatná, hogy hogyan kerül az eredeti akváriumból a víz a szűrőakváriumba és fordítva.

art.
Nézz utánna a ventúri hatásnak
 
Nem tudom hogyan lehet képet fel tölteni de még mutatná egy rajzon a kifolyó ágat. Hogy, hogyan lehet fúrás nélkül ki vezetni a vizet és szintén is tartani
A képfeltöltésre 20 vagy 25 hozzászólás után van lehetőséged (olvasd el a fórumszabályzatot). Ahogy nézem, az egy éved alatt, csak háromszor írtál a fórumra. Ez kevés a "teljes jogú" tagsághoz, képfeltöltési jogosultsághoz. A fórum használatát egy kicsit szokni kell.
Nekem az sem derült ki a tegnap esti hozzászólásaidból, hogy most válaszolni akartál egy kb. egy éves kérdésre, vagy neked van kérdésed?

O.T. vége
 
Sziasztok! Érdekelne, hogy üzemeltet-e valaki olyan akit, amin legalább az elmenő vízcső a fenéklapon keresztül megy, vagy esetleg a bejövő is? Izgat az üvegfúrás...
 
Helló !
Én a 10-es üveget 1000Ft-os Kinai üvegfúróval furtam meg tökéletes lett. YouTube videók segítenek.
Nézegettem már a mindenféle üvegtrükköket a dzsatubén. Befőttesüvegen kísérleteztem is. Elsőre sikerült. 😁Ha fenéklapot fúrsz, utána ragasztasz rá plusz átfúrt lapot(üveg, plexi, stb...), vagy nem igényel plusz erősítést használatba vételkor?
 
A müanyag átfolyó-menetes csonkot ragasztottam be FBS-el.
Hol szerezted be és miből van, (PE, PVA, PVC, ABS, stb...) és érdekelne, hogy ez szorítócsavaros megoldású, vagy csak egy kerek platni van a külső menetes csőidom közepén, amivel ragasztható?Bocs, ha rámenős vagyok. 😁
 
Back
Oldal tetejére