• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alsópolcos szűrők

Morgo:
köszi a nagyobb képet :) Ha jól látom két csap van és közte van egy légcső, az mire szolgál?

Az első csap elég gagyi, alig birom elforgatni. Finomhangolni, meg egyszerüen lehetetlen. A második csapot az atman mellé adták dobozban. Na az csöpög mindenhol, de ott szabad. Na azzal finomhangolok. Az átlátszó pvc slag csak, hogy lássam a bubikat. Nekem 32 mm a pvc rendszer, egyszer lemérem a leeresztő kapacitását, már engem is érdekel.
 
PVC cső a szívócső és az megy be az akiba?
Igen
Ha megengedsz egy észrevételt: ha a légtelenítőt az akiba teszed vissza, akkor figyelj rá meddig lógatod be, mert az is szállítja a vizet, áram szünet esetén okozhat problémát.
Tökéletesen igazad van, de nálam az ablauf szívócső felőli rekeszébe van visszatéve, így nincs gond vele. Mondtam én, hogy elég vacak a kép;):D
Nem hittem, hogy a tiedhez hasonló működhet elsődleges kiemelésre, nem is próbálkoztam vele.
Hál'istennek műxik:)
 
Morgo:
köszi a nagyobb képet :) Ha jól látom két csap van és közte van egy légcső, az mire szolgál?

Az első csap elég gagyi, alig birom elforgatni. Finomhangolni, meg egyszerüen lehetetlen. A második csapot az atman mellé adták dobozban. Na az csöpög mindenhol, de ott szabad. Na azzal finomhangolok. Az átlátszó pvc slag csak, hogy lássam a bubikat. Nekem 32 mm a pvc rendszer, egyszer lemérem a leeresztő kapacitását, már engem is érdekel.
Az atman csapon lévő vékony levegőcsőre lettem volna kíváncsi. Gondolom akkor az a levegőztető része volt a szűrőnek, ebben a konfigban szerepe nincs.

Pecás:
És tényleg az ablaufba van rakva a légtelenítő vége :)
 
Az atman csapon lévő vékony levegőcsőre lettem volna kíváncsi. Gondolom akkor az a levegőztető része volt a szűrőnek, ebben a konfigban szerepe nincs.

Pecás:
És tényleg az ablaufba van rakva a légtelenítő vége :)
Igen jól gondoltad, ebben a konfigban tényleg nincs szerepe. Nehezen, de sikerült lemérni a vízszállítást, csendben 650 liter vizet tud lejuttatni az overfolw-om. Csobogva egy kicsivel több, de az nem érdekes. Tehát ha nagyobb felpumpálást szeretnék akkor, először vastagabb csőrendszer. :)
 
Méretezés, ill a lefolyócső átmérőjének a kérdése csak az egész.
Nem mértem, hogy hány l/h a lefolyás, de 1000-től biztosan több. Egy barátomnál 2 db 40-es csővel megy le a 6500l/h-ás felnyomó által megforgatott víz. (szerintem lennie kell kb 4000l/h-nak, mert egy AquaMedic Ocean Runner szivattyúról van szó, amúgy nálam a 3500-as kistesója dolgozik 9 éve)
Elég vacak képet sikerült csinálni, de a lényeg talán látszik (no meg az is, hogy sok-sok éve nem babráltam):

Pecás:
Az érdekelne, hogy Neked milyen vastag a lefolyócsöved? A szivattyúdnak elég komoly teljesítménye van, ehhez kell leáramló víz bőven.
 
Pecás:
Az érdekelne, hogy Neked milyen vastag a lefolyócsöved? A szivattyúdnak elég komoly teljesítménye van, ehhez kell leáramló víz bőven.
Nálam 50-es kiemelő és 32-es lefolyó van.
Annyi azért hozzátartozik a dologhoz, hogy a nyomóág meg van osztva, mert egy homokszűrő is van, ami olyan harmadát-felét elviszi a nyomóteljesítménynek.
 
Nálam 50-es kiemelő és 32-es lefolyó van.
Annyi azért hozzátartozik a dologhoz, hogy a nyomóág meg van osztva, mert egy homokszűrő is van, ami olyan harmadát-felét elviszi a nyomóteljesítménynek.
Köszönöm a választ!
Ma én is átcsináltam 40mm pvc csőre, úgy hiszem ezzel könnyebb lesz a szabályozása is. Hétvégén beszerelem.
 
Nagy kérés lenne a rendszeretek kiemelőjéről, overflowjáról egy kép? Kíváncsi lennék hogyan van megvalósítva.
 
Az előzőnél nincs ilyen hosszú rész belógatva, de pont abban a sarokban áll meg minden. Esztétikát majd valami beültetéssel megoldom:) A T- idom után megint visszaalakul majd 32mm- re.
A feltöltött képeket nézegetve vettem észre, hogy az egyik kanyarba nem tettem ragasztót, na azt most ki is javítottam...
 
Az előzőnél nincs ilyen hosszú rész belógatva, de pont abban a sarokban áll meg minden. Esztétikát majd valami beültetéssel megoldom:) A T- idom után megint visszaalakul majd 32mm- re.
A feltöltött képeket nézegetve vettem észre, hogy az egyik kanyarba nem tettem ragasztót, na azt most ki is javítottam...
Köszi!!
Akkor nálad nem ablauf van, hanem olyan "overflow", ami alulról szív és a vízszintet a T idom helye határozza meg.
A T idomtól mennyivel feljebb van a működő pumpa mellett a vízszint, 2cm vagy több? Mondjuk a T idom vízszintes cső részének az alsó falától.
Egyre jobban elveszek ebben a szifon és valós vízszállítás témában :(
 
Nekem a T idom középső felső részétől 1,5 cm víz lesz, most 22 mm van. Ha elkészül lefényképezem az aksiba beszerelve. Neked amúgy hány literes a szűrni kívánt akváriumod?
Esetleg neked van fényképed?
 
Köszi!!
Akkor nálad nem ablauf van, hanem olyan "overflow", ami alulról szív és a vízszintet a T idom helye határozza meg.
A T idomtól mennyivel feljebb van a működő pumpa mellett a vízszint, 2cm vagy több? Mondjuk a T idom vízszintes cső részének az alsó falától.
Egyre jobban elveszek ebben a szifon és valós vízszállítás témában :(
IMG_20170203_175300.jpg
https://postimg.org/image/dcwxn6iy5/
 
Nekem a T idom középső felső részétől 1,5 cm víz lesz, most 22 mm van. Ha elkészül lefényképezem az aksiba beszerelve. Neked amúgy hány literes a szűrni kívánt akváriumod?
Esetleg neked van fényképed?
Most mindent tesztelési céllal csinálok és amit lehet barkácsolni szeretnék. Nagy nehezen összeraktam az akit régi cuccokkal, de rá 1-2 hétre eltörtem az egyik neoncsövet, majd a külső szűrő ment tönkre, ezért minden rohamtempóban készült...
160l az akvárium, a szűrő akvárium 45l. Mivel nyitott szűrésről van szó mindent a biztonságnak próbáltam alárendelni. Másrészt mivel teszt az egész, ezért csak arra költök amire muszáj. Szűrőaksi már megvolt, de csövekre már egy jobbfajta külső szűrő árát csesztem el :(
Minél nagyobb vízszint két szélső értéke, annál nagyobb puffer kell a szűrő akiba. Nekem túlfolyós (overflow) a víz kivétele, ezért a minimális szintet ez határozza meg, maximálisat meg elvileg a puffer adná, de ha azt túl kicsire veszem, akkor a pumpa szárazon fut és még azt is figyelembe kellett vennem, hogy az overflow-ra még kb 2cm vízszintet rá kellett számolni, hogy tudjon mit "szívni". Másrészt korábbi tesztek alapján (ami lehet hibás volt) akkor volt elég nagy a vízszállítás, ha a T idom elég lentre került, jócskán a vízszint alá. Kb ezért lett ez a kialakítás és ezért a vastag csövek.
És még egy mókolás volt a végén: az overflow a tetejéről szív, de az meg nem olyan jó, ezért ráhúztam egy cappy-s üveget, így a túlfolyóm alulról szívja a vizet :)
overflow-thumb.jpg
 

Attachments

  • overflow-mokolt.jpg
    overflow-mokolt.jpg
    76.8 KB · Megtekintések: 6
Skacok, nem azért, mert nálam idén lesz 10 éve, hogy hibátlanul műxik, de az ablaufot nem akarjátok kipróbálni?
Igaz, kell egy kis babra amíg legyártja az ember, meg a lefolyó víz csobogás mentesítését is meg kell oldani, de kb 1 cm vízszint különbséggel működik, ráadásul a kiemelés mélységét/magasságát tetszőlegesen meg lehet választani.
Izgalmasak ezek a csőkígyók, de eléggé macerásnak tűnik kívülállóként.
Csak egy kósza gondolat...:whistle:
 
Hát nekem működik amit másodikra csináltam. Olyan 1600 lph tud leszállítani, de csappal lefojtottam 1000 lph. Ekkor még jó az áramlás is, amúgy a pumpa sem tud 1200- nál többet felnyomni (Sicce Silent 2.5). A biológiai szűrés egy kicsit jobban bosszant, mert talán már sok is neki. Viszont, ha alacsonyra teszem akkor mindent benne hagy az akváriumba Úgyhogy most kicsit pörgetem.:bored: 30x27 cm az a rész ahol csak biológiai töltet van (15L), talán ott elég lassú az áthaladás. egyenlőre várok és figyelek.:cautious:
Amúgy Pecásnak elég jó cucca van, és mint írta problémamentesen működik hosszú ideje. :)
 
Skacok, nem azért, mert nálam idén lesz 10 éve, hogy hibátlanul műxik, de az ablaufot nem akarjátok kipróbálni?
Igaz, kell egy kis babra amíg legyártja az ember, meg a lefolyó víz csobogás mentesítését is meg kell oldani, de kb 1 cm vízszint különbséggel működik, ráadásul a kiemelés mélységét/magasságát tetszőlegesen meg lehet választani.
Izgalmasak ezek a csőkígyók, de eléggé macerásnak tűnik kívülállóként.
Csak egy kósza gondolat...:whistle:
Anno ablaufra rákeresve nem találtam olyan találatot, amivel el tudtam volna indulni, most meg gyorsan kellett megoldás. Azért kérdezgetek és kértem képet is tőled, mert gondolkodom a szívó rész cseréjén.
És köszi mindkettőtöknek a tapasztalataitok megosztását!
 
Minél nagyobb vízszint két szélső értéke, annál nagyobb puffer kell a szűrő akiba. Nekem túlfolyós (overflow) a víz kivétele, ezért a minimális szintet ez határozza meg, maximálisat meg elvileg a puffer adná, de ha azt túl kicsire veszem, akkor a pumpa szárazon fut és még azt is figyelembe kellett vennem, hogy az overflow-ra még kb 2cm vízszintet rá kellett számolni, hogy tudjon mit "szívni".

Lefényképeztem, nekem így van most megoldva: Overflow- aztán ebből átalakul közlekedő edények elvén működő rendszerré. Végül is azért kell a flow, hogy áramszünet után újra tudjon indulni. A vékony átlátszó pvc slagban nem áramlik víz, az csak a felső nyílig fölmegy benne, de leapadáskor kifolyik a csőből aztán levegős lesz a közlekedő edény... Ha újra van áram, akkor ellepi a pvc slag beszívó részét ezáltal zárt lesz a rendszer. Kb öt percig köpködi lent a bubikat aztán megint csend. A pvc slag 4 helyen van átfúrva+ az ötödik a slag vége, ha netán valami odasodródna legyen a levegőnek alternatíva. Továbbá nem áramlik benne víz, ez fontos, mert, ha áramolna és mégis felszív valamit akkor az bajt okozhat. ( de nem áramlik)
Az a jó nekem ebben, mert az említett pufferakvárium mérete nekem is problémás lenne, (300L/ 66 L) de így elég csak kettő centiméterrel ellepje a T- idomom, és már működik is az 1600 lph.

Csinálok egy videót is, azt a youtubra fölteszem, és beillesztem majd.
2017_02_08.png

2017_02_081.png

https://postimg.org/image/9cs9mcgoj/
https://postimg.org/image/fezwcu54j/

 
Utoljára módosított:
Minél nagyobb vízszint két szélső értéke, annál nagyobb puffer kell a szűrő akiba. Nekem túlfolyós (overflow) a víz kivétele, ezért a minimális szintet ez határozza meg, maximálisat meg elvileg a puffer adná, de ha azt túl kicsire veszem, akkor a pumpa szárazon fut és még azt is figyelembe kellett vennem, hogy az overflow-ra még kb 2cm vízszintet rá kellett számolni, hogy tudjon mit "szívni".

Lefényképeztem, nekem így van most megoldva: Overflow- aztán ebből átalakul közlekedő edények elvén működő rendszerré. Végül is azért kell a flow, hogy áramszünet után újra tudjon indulni. A vékony átlátszó pvc slagban nem áramlik víz, az csak a felső nyílig fölmegy benne, de leapadáskor kifolyik a csőből aztán levegős lesz a közlekedő edény... Ha újra van áram, akkor ellepi a pvc slag beszívó részét ezáltal zárt lesz a rendszer. Kb öt percig köpködi lent a bubikat aztán megint csend. A pvc slag 4 helyen van átfúrva+ az ötödik a slag vége, ha netán valami odasodródna legyen a levegőnek alternatíva. Továbbá nem áramlik benne víz, ez fontos, mert, ha áramolna és mégis felszív valamit akkor az bajt okozhat. ( de nem áramlik)
Az a jó nekem ebben, mert az említett pufferakvárium mérete nekem is problémás lenne, (300L/ 66 L) de így elég csak kettő centiméterrel ellepje a T- idomom, és már működik is az 1600 lph.

Csinálok egy videót is, azt a youtubra fölteszem, és beillesztem majd.
View attachment 25703

View attachment 25704

https://postimg.org/image/9cs9mcgoj/
https://postimg.org/image/fezwcu54j/
Fél óra alatt sikerült megértenem :) Az átlátszó cső keresztmetszete teljesen mindegy, lehetne akár egy levegőztető cső is? Ja, a sok lyuk, eltömődés probléma miatt vastag?
Ez a rendszer tényleg "bármennyi" vizet levisz miután átállt zárt rendszerre. Azért videó jöhet, mert kíváncsi vagyok jól gondoltam-e az újraindulását.Jobbnál jobb megoldásokat ajánlotok! Nehezen áll rá az agyam, de baromi érdekes a túlfolyok, szifonok működése, "hackelgetése".

Közbe felraktad a videót, ez a része tiszta sor, az újraindulásról nincs esetleg?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére