• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alsópolcos szűrők

"Az átlátszó cső keresztmetszete teljesen mindegy, lehetne akár egy levegőztető cső is? Ja, a sok lyuk, eltömődés probléma miatt vastag?"

Az átlátszó csőnek minimum 8mm belső vastagságúnak kell legyen, mivel a víz sűrűsége miatt képes megállni egy ennél vékonyabba. A videót feltöltöttem, de nembiztos, hogy sokat segít, sajnos nekem itt a sarokban nagyon kevés a hely az aki, és fal között.

Az újraindulásban semmi extra nincs, a víz emelkedésével ellepi a slagon a kis lyukakat aztán zárt rendszer lesz újra. :)
 
Utoljára módosított:
Gratula a kisérletekhez. Az indulást-légtelenítést hogyan tudod megoldani ha pl. Áramszünet van és újra indul a rendszer pumpa elkezdi alulról felnyomni a vizet, de nincs légtelenítve a kacskaringós csőrendszer és nem megy le a víz. Nem kötekszem csak kérdés.
 
Gratula a kisérletekhez. Az indulást-légtelenítést hogyan tudod megoldani ha pl. Áramszünet van és újra indul a rendszer pumpa elkezdi alulról felnyomni a vizet, de nincs légtelenítve a kacskaringós csőrendszer és nem megy le a víz. Nem kötekszem csak kérdés.

Saját magát a légteleníti, ahogy újraindul a flow, már meg is kezdi. Lent áramszünet után tele a kis akvárium, mire felnyom a nagyba 2 cm vizet elzárja a slagon a levegőztető nyílást, azonnal beindul a zárt rendszer. Csak kb 5 percig egy- egy kis bubi még szokott lenni lent.
 
Pár perc és jön a következő vidi a feltöltésről, sajnos egy időben, csak egy helyen tudom felvenni.

 
Utoljára módosított:
Ha jól számolok, akkor kiszámítottam a biológiai szűrőfelületen áthaladó víz gyorsaságát. Maga a biotöltet rész 27x38 alapterületű belépő felülettel rendelkezik, ez 15 cm magasan emelkedik. Ebből 1 cm egy liter, és nekem 20 l/perc az áthaladás. Első hallásra soknak tűnik, de észrevettem, hogy több helyen (sarkok, élek) bypass alakult ki. Tehát ha valahol sok átfolyik, akkor ennek az ellentéte is igaz lehet máshol. Szóval még az is lehet, hogy sok belső részen optimális az áramlás.
Szerintetek???

Pecás!
Van még kb 3 l hely biológiai szűrőanyagnak hely. Te mit raknál oda?
Előre is Köszönöm!
 
Utoljára módosított:
Nagyon szuper vagy Morgo. Fúrás nélkül megcsináltál egy biztonsägos rendszert. Ha teljesen csendben fog működni én is szeretnék ilyet. Vagy van valami tuti megoldás a csobogó hang teljes megszüntetésére?Mondjuk ha a lefolyó csőben lenne egy vékonyabb cső ami levezeti a vizet.? Talälj ki valamit és segíts megépíteni az enyémet:D(y)
 
Nagyon szuper vagy Morgo. Fúrás nélkül megcsináltál egy biztonsägos rendszert. Ha teljesen csendben fog működni én is szeretnék ilyet. Vagy van valami tuti megoldás a csobogó hang teljes megszüntetésére?Mondjuk ha a lefolyó csőben lenne egy vékonyabb cső ami levezeti a vizet.? Talälj ki valamit és segíts megépíteni az enyémet:D(y)
Köszönöm! Sorolnám az előnyöket: Csendben, csobogás nélkül működik. A T-elágazást nagyon magasra lehet tenni,mivel nem az határozza meg a lefolyó víz mennyiségét, csak az újrainditást végzi, ez miatt kisebb alsó akvárium pufferrel lehet számolni. Kb egy hónapja megy, minden nap etetés előtt kikapcsolom, hogy áramlás megszűnjön. Meg ellenőrzöm, hogy tényleg megáll-e ? Vékony pvc slagot még újra kifogom találni, és egy szürőkosarat kap majd, mert semmilyen körülmények között nem tömődhet el!!! Bár akkor sem folyna ki sok víz, de jobb a béke :) A vékonyabb cső amit említesz jó lehet, csak pontosan kellene tudni, hogy milyen vékony legyen. Szerintem egyszerűbb lehet egy csap a végére, és azzal szabályozni, telecső nem csobog. Ami nekem van csap az egy sz...ar. bocsánat, de nem lehet finomhangolni. Én kb 5 perc alatt tudom beállítani. Szerencsére csak vízcserekor kell ezzel foglalkozni :) Nem mondanám,hogy ilyet csináljon mindenki, mert jó. Inkább csak nekem így sikerült ezt megcsinálni amit akartam (ne csobogjon) Minden fényképen fönt van ami kellhet az elkészítéséhez. Ha valamiben tudok, persze szívesen segítek!
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy Szolnokon, vagy a környékén lenne e valaki, aki segítene nekem egy 900-as akva alá egy alsópolcost elkészíteni fúrás nélkül?
 
Szia István!
Mekkora csőből készült? Mekkora aki? Szivattyú l/h?
Szia! Köszönöm az érdeklődést. Itt tényleg jobb ha irogatunk. A rendszer teljesen hang mentes 40 es csőből készült az újraindító része. A többi 30 as csőből van, elég és annak is egy csap van fojtás miatt mert bőven sok vizet tud leengedni. Alul van egy kis akvárium amit látsz oda érkezik rögtön a Szilárd hulladék és a szűrt víz átemeléses formában meg tovább a nagy alsó szűrő belami biológiailag szüri. Akvárium 300l, de ennél nagyobbat is kiszolgálna. Alul nagyobb akvárium 40x50x35. Viszonylag olcsó szuroanyagok. Pumpa sicce silent 2700 ebből 2000 marad mire folmegy. Ha van lehetőség alsó szűrő legyen nagyobb a kiszámíthatóság miatt. Helyesírás ért elnézést, baba a másik kezembe 😃
 
https://kepkuldes.com/image/hLKZtu

Az akvárium 200 x 60 x 60 -as méretű lesz. Alul megfúrnám, hogy ne legyen látható benne a lefolyó cső, csak egy 40-es átmérőjű csonk. Az akvárium mögött van némi helyem egy doboznak, ami overflow jellegű lefolyóként működne a kép szerint.
Az akvárium és a "doboz" egy magasságban van. A "doboz"-on belül igazából az üveglappal kell játszani. Annyi víz tud lefolyni ami az üveglapon át tud bukni. Ez a "doboz" cca 30cm széles lenne, tehát a 3 cm-nyi víz szint különbségnek azért lenne szállító kapacitása. Az üveglapon átbukva a vizet két 40-es lefolyóval vezetném be a szűrőbe, ami egy pl. 100 literes habarcsláda lenne az aki alatt.
Tehát ha 3 cm-el van az üveglap az akvárium tervezett vízszintje alatt, akkor 198x58x3 cm-nyi = 34.5 liter víz folyik le a szűrőbe no és persze még annyi, ami a zöld lefolyócsövek tetejéig le tud szivárogni illetve a felnyomó pumpa csövén is vissza tud áramolni valamennyi attól függően, hogy hol van visszavezetve az akváriumba.

Nem tudom mennyire életképes megoldás lehet ez?
Sosem csináltam még.
Igazából a "sima" PVC csöves ablaufos megoldás is szóba jöhet, de ehhez a 700-as akváriumhoz egy 3800-as pumpát tervezek beállítani, mert kb 150 cm-nél lesz az aki teteje.
Bár lehet nagy lesz, de max lefojtom, úgy is kevesebbet eszik úgy. :D

Vmi rajz félét nem tudnál gyártani a tiedről?
 
Annyi még, hogy túltölteni sem lehet az akváriumot, mert a rajz szerinti lapon átbukik a víz.
Illetve még azon gondolkodtam, hogy az ominózus üveglapra ferdén ragasztok egy üvegcsíkot, hogy halkabb legyen a lefolyás.
Vélemény?

Köszi
 
https://kepkuldes.com/image/hLKZtu

Az akvárium 200 x 60 x 60 -as méretű lesz. Alul megfúrnám, hogy ne legyen látható benne a lefolyó cső, csak egy 40-es átmérőjű csonk. Az akvárium mögött van némi helyem egy doboznak, ami overflow jellegű lefolyóként működne a kép szerint.
Az akvárium és a "doboz" egy magasságban van. A "doboz"-on belül igazából az üveglappal kell játszani. Annyi víz tud lefolyni ami az üveglapon át tud bukni. Ez a "doboz" cca 30cm széles lenne, tehát a 3 cm-nyi víz szint különbségnek azért lenne szállító kapacitása. Az üveglapon átbukva a vizet két 40-es lefolyóval vezetném be a szűrőbe, ami egy pl. 100 literes habarcsláda lenne az aki alatt.
Tehát ha 3 cm-el van az üveglap az akvárium tervezett vízszintje alatt, akkor 198x58x3 cm-nyi = 34.5 liter víz folyik le a szűrőbe no és persze még annyi, ami a zöld lefolyócsövek tetejéig le tud szivárogni illetve a felnyomó pumpa csövén is vissza tud áramolni valamennyi attól függően, hogy hol van visszavezetve az akváriumba.

Nem tudom mennyire életképes megoldás lehet ez?
Sosem csináltam még.
Igazából a "sima" PVC csöves ablaufos megoldás is szóba jöhet, de ehhez a 700-as akváriumhoz egy 3800-as pumpát tervezek beállítani, mert kb 150 cm-nél lesz az aki teteje.
Bár lehet nagy lesz, de max lefojtom, úgy is kevesebbet eszik úgy. :D

Vmi rajz félét nem tudnál gyártani a tiedről?
Szia ez így nem műxik szerintem. Az a 3cm nincs mert az egyből lefolyik hiszen ki szeretné egyenlíteni a szintet.
 
Annyi még, hogy túltölteni sem lehet az akváriumot, mert a rajz szerinti lapon átbukik a víz.
Illetve még azon gondolkodtam, hogy az ominózus üveglapra ferdén ragasztok egy üvegcsíkot, hogy halkabb legyen a lefolyás.
Vélemény?

Köszi
hiába csobogni fog de nagyon. A víz szint emelésével lehet megszüntetni a csobogást pl . Az üveglapon átbukó víz és ahova átbukik ott kell minimalizálni a vízszintkülönbséget . Rengeteg megoldás van mert utána jön annak a hangja ahogy a csőbe örvénylik a víz és szörcsög, van benn pár buktató.
 
https://kepkuldes.com/image/hLKZtu

Az akvárium 200 x 60 x 60 -as méretű lesz. Alul megfúrnám, hogy ne legyen látható benne a lefolyó cső, csak egy 40-es átmérőjű csonk. Az akvárium mögött van némi helyem egy doboznak, ami overflow jellegű lefolyóként működne a kép szerint.
Az akvárium és a "doboz" egy magasságban van. A "doboz"-on belül igazából az üveglappal kell játszani. Annyi víz tud lefolyni ami az üveglapon át tud bukni. Ez a "doboz" cca 30cm széles lenne, tehát a 3 cm-nyi víz szint különbségnek azért lenne szállító kapacitása. Az üveglapon átbukva a vizet két 40-es lefolyóval vezetném be a szűrőbe, ami egy pl. 100 literes habarcsláda lenne az aki alatt.
Tehát ha 3 cm-el van az üveglap az akvárium tervezett vízszintje alatt, akkor 198x58x3 cm-nyi = 34.5 liter víz folyik le a szűrőbe no és persze még annyi, ami a zöld lefolyócsövek tetejéig le tud szivárogni illetve a felnyomó pumpa csövén is vissza tud áramolni valamennyi attól függően, hogy hol van visszavezetve az akváriumba.

Nem tudom mennyire életképes megoldás lehet ez?
Sosem csináltam még.
Igazából a "sima" PVC csöves ablaufos megoldás is szóba jöhet, de ehhez a 700-as akváriumhoz egy 3800-as pumpát tervezek beállítani, mert kb 150 cm-nél lesz az aki teteje.
Bár lehet nagy lesz, de max lefojtom, úgy is kevesebbet eszik úgy. :D

Vmi rajz félét nem tudnál gyártani a tiedről?
A 3800 as pumpa kell hozzá nyugi még lehet hogy kevés is.
 
Back
Oldal tetejére