• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Álmodtál már akváriummal?

Cipo3

VIP kertész
Kb fél éve álmodtam azt, hogy 10 akváriumom van. De az mind Low-tech halas, nem növényes. Bár fél éve volt, tök élesen bennem van az egész. Álmomban mindegyiken végigmentem. Egyikben beteg volt egy gurámi. Másikban sok volt az alga. Harmadikban ellett az egyik elevenszülő és a jávai mohában bújtak a kicsik. Volt amelyikben elengedett a ragasztás és folyt a víz és át kellett telepítenem a halat. Jött egy barátom és kért tőlem halat én meg adtam a szaporulatból, mert volt bőven.
Nagyon hosszú volt az álom és emlékeztem is rá reggel. Mert lehet, hogy a többi is hosszú csak nem emlékszik rá az ember.

A héten is álmodtam. Egy lépcsőzetes alakú akváriumom volt, mint itt valakinek a fórumon és csupa hülyeséget álmodtam vele. Mikor leengedtem a víz 50%-át lent még tele volt fent meg vergődtek a halak a kavicson. Ami nem is hülyeség mert biztos így van, de ebbe én sosem gondoltam bele.

Aztán zavart, hogy lent kicsit csökkenteni akarom az amazónia vastagságát, de fentről ömlik le az egész és sosincs vége. :D

Azért furcsa, mikor valami olyat álmodik meg az ember amire valóságban sosem gondolt és igaz.

Kétszer történt már meg velem, hogy programozóként az egész csapat nem tudott megoldani valamit én meg álmodtam róla és megálmodtam a megoldást. S tényleg működött. Ráadásul aznap este nem úgy aludtam el, hogy ezen agyaltam. Nem annyira foglalkoztatott a probléma.
 
Ma megint akváriummal álmodtam. Azt álmodtam, hogy egy hal "úszik" a parketta szegély mentén. De hogy úszhat ott nincs víz? Hát ez szárazon úszik. Odamentem ahhoz az akváriumhoz amiből való és rájöttem, hogy sok éve elfeledkeztem róla. Rég kiszáradt és ezért a halak kénytelenek voltak szárazföldivé válni. Teljes volt a kolónia és mindenki a szárazföldön élt az akváriumon belül, vagy repült az akváriumon belül. Piszkosul tetszett. Kicsit elszomorodtam, hogy itt ennyire jó, én meg rá se néztem.
 
Huh, elhanyagolt topic.
Én gyakran álmodok akváriumokkal, sokszor egyértelmü metaforaként.

Tegnap éjszaka (oktatás után) sétáltam hazafelé, és a lakástól nem messze az út szélén hevert egy elütött menyét/nyest-félét. A fejét érte a baleset... A csillogó bundája még az élet melegségét sugározta magából, és úgy hevert a földön, mintha csak összekuporodott volna.
Már messziröl láttam, hogy hever valami az út szélén, és nagyon reménykedtem, hogy nem a macskám legnagyobb ellensége, a helyi teknöc szinü kandúr az.
Közelebbröl már láttam, hogy egy se nem teknöc szinü, se nem macskaszerü test hever a földön.
Amikor méternyi távolságba értem, ki tudtam venni az alakot: valami menyét, melynek a feje kb. 1/3 része hiányzik.

Engem az ilyen képek sokszor elgondolkoztattnak, és elképzelem, hogyan is történhetett az egész.

Minden esetre, még alvás közben is próbáltam a láttotakat feldolgozni.
Azt álmodtam, hogy a nagy, hüvös és csak gyengén megvilágitott hobbi-szobámban sétáltam az akváriumaim között, amikor arra lettem figyelmes, hogy az egyik sötétszürke, nagyjából fél méter hosszú, keskeny formájú halam a földön vergödik. Hiányzott a feje egy része, nagyjából az egy harmada. Tisztán ki lehetett venni a fogait és a szájpadlását.

Amikor vissza akartam tenni az akváriumába, láttam, hogy a többi fajtársa is sérült... egymást marták-falták -mert túl sokan voltak túl kicsi helyen.

Tehát az álmomban magamat hibáztattam, a hal fejének hiányosságáért.

Ami még talán érdekes az egészben: A macskám nagyon védi a területét, a varjakat, többi macskát, de még a kutyákat is elkergeti. Amikor láttam a tetemet, megfordult a fejemben, hogy vajon már meggyült-e a baja Arttal.
Ma délelött spontán el kellett vinnem Artot az állatorvoshoz, mert tegnapról mára egy nagy gennyes kelés nött a nyakára.... nyilván rögtön az jutott az eszembe, hogy az a menyét vagy nyest megharapta, s az a seb fertözödött el. Valószinüleg nem, de a valóság sosem fog kiderülni.
 
Back
Oldal tetejére