• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Állatfajták az akváriumban.

Szinten

Kertész szaki
Nos akad itthon egy 300-as mukodo akvárium, ancik, neonok, guppik es egy darab betta lakoval. Plusz 4 darab amano garnela, meg a regi aksibol mentve.

A kerdes:
Milyen mas allat tarthato meg veluk egyutt?
Gondolok itt valami rakfelere, vagy bekes teknosre esetleg, bar az maceras a szaraz resz igenye miatt, illetve nem tudom milyen teknos lehet, amely bemegy a vizbe, viszont nem uldozi megrogzotten a halakat (ahogy az ekszerteknos)
A rak: tetszenek, viszont ahogy olvasgattam a nagyobb testuek kozul javareszt mind ragadozo termeszetu, vagy agressziv. Kistestut viszont nem szeretnek, mert eltunik a suru novenyzetben. A garnelakat is ritkan latom.
Tehat van-e nagyobb testu rak amely nem nezi eledelnek, es nem is csipkedi meg a halakat?
A 3. Resz, szeretnek esetleg egy nagyobb testu halparost. A vitorlashal kilove, mert a garnelakkal nem jottek ki, igy odaadtam oket egy ismerosnek, diszkoszt nem szeretnek, mert egyszeruen nem tetszik. Mely nagyobb testu hal lenne meg idealis? Nem muszaly, hogy tanyerhal legyen.
 
legyező garnélára (Atyopsis moluccensis) nem gondoltál még? Ők elég nagyok és szeretnek kiülni az áramlatba.
CPO rák ami már megosztja szerintem a véleményeket. Van aki azt mondja hogy nem bántják a halakat, garnélákat, de van aki azt mondta hogy vizinövényről is rávetődött a halakra... gondolom egyede válogatja hogy épp hogy viszonyul a halakhoz. Bár ők sem nőnek túl nagyra.
 
CPO-t nezegettem mar, de valoban nem tul nagyok, viszont en valami nagyobb allatot szeretnek az aksiba, 300 liter es hat sok kis hal van benne, es igy nem tul "elenk" a latvany. Hapedig tobbet tennek pl guppibol, vagy a neonokbol, akkor mar azert nezne ki rosszul, mert tul sok kicsi van benne.

Egyebkent gőtékről mi a tapasztalat? Sok helyen lattam mar, hogy halakkal tartjak oket, csak kerdes, hogy mennyire bekesek :) ok sem nagy joszagok, de erdekesek, es igy nem csak halak lennenek :p
Legyezo garnelat nem tudom... garnelakat az elettarsam nem dijazza, mindig a hideg razza ki amikor meglatja az amanobol az egyiket, nem hiszem hogy dijazna ha hoznek egy nagyobbat :D
 
Nálam vannak ilyenek: http://diszhal.info/Melanotaenia_boesemani.php
Nem tudom, hogy a leírásban szereplő 8-10 cm teshosszt elérik e, de aránylag békések, inkább egymással kergetőznek, a növényeket nem legelik le, és nagyon jól néznek ki, ahogy idősödnek, egyre színesebbek lesznek. Nálam 250 literben 8an vannak, meg egy Türkizkék kalászhal, ami véletlenül keveredett közéjük.
Apró halból egy nagy csapat jól néz ki, gondolok itt pl 80-100 neonra, vagy pontylazacokra. Szép, ahogy csapatban úsznak.
 
Nos akad itthon egy 300-as mukodo akvárium, ancik, neonok, guppik es egy darab betta lakoval. Plusz 4 darab amano garnela, meg a regi aksibol mentve.

A kerdes:
Milyen mas allat tarthato meg veluk egyutt?
Gondolok itt valami rakfelere, vagy bekes teknosre esetleg, bar az maceras a szaraz resz igenye miatt, illetve nem tudom milyen teknos lehet, amely bemegy a vizbe, viszont nem uldozi megrogzotten a halakat (ahogy az ekszerteknos)
A rak: tetszenek, viszont ahogy olvasgattam a nagyobb testuek kozul javareszt mind ragadozo termeszetu, vagy agressziv. Kistestut viszont nem szeretnek, mert eltunik a suru novenyzetben. A garnelakat is ritkan latom.
Tehat van-e nagyobb testu rak amely nem nezi eledelnek, es nem is csipkedi meg a halakat?
A 3. Resz, szeretnek esetleg egy nagyobb testu halparost. A vitorlashal kilove, mert a garnelakkal nem jottek ki, igy odaadtam oket egy ismerosnek, diszkoszt nem szeretnek, mert egyszeruen nem tetszik. Mely nagyobb testu hal lenne meg idealis? Nem muszaly, hogy tanyerhal legyen.


Nekem volt pézsmatekim halakkal és nem bántotta őket de azt tudom hogy ez nem mondható el azösszes példányról :D
 
Nekem volt pézsmatekim halakkal és nem bántotta őket de azt tudom hogy ez nem mondható el azösszes példányról :D
Na igen. Volt anno egy kb 20 centis ekszertekim, aki eleg maganyosnak tunt igy kapott egy kisebb part, majd kesobb egy 120 literes akváriumot... hat az otlet meg is volt, hogy milyen jol nezne ki halakkal es szarazfoldel... le is mentem gyorsan küszhaloval fogtunk par aprohalat mert ugye nem akartam rogton guppit rakni melle... a kb 20 halbol masnapra nem volt egy sem :D hat a teknos lassu allat, csak sajnos nem a vizben ;) egy 20 centis teki egy fiatal guppit (2-4cm) egybe lenyel gond nelkul.
Amugy azota 4 floridai kekrak fordult meg nalam, nagyon szemelyisegfuggo, hogy bantja-e a halakat. Kicsit morcos voltam amikor a legszebb alltalam nevelt guppimat (fekete es kek) felbevagva cipelte az elso rak... utanna mar inkabb osszeraktam egy masik akváriumot az elajandekozasra varo halakkal kiserletezni. A negyedik kerult at vegul a nagy aksiban, mostmar szep nagy de meg nem bantott senkit :D
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van -e olyan ékszerteknős tartó közöttetek, aki a szabadban telelteti a teknősét? Nekem 4 vörös fülű van. Nyáron egy saját számukra kialakított és most már szökésbiztos kerti tóban vannak, míg télen egy 300-400 literes akváriumban. Várnám a tapasztalatokat a teknősök téli teleltetésével kapcsolatban.

Csaba
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van -e olyan ékszerteknős tartó közöttetek, aki a szabadban telelteti a teknősét? Nekem 4 vörös fülű van. Nyáron egy saját számukra kialakított és most már szökésbiztos kerti tóban vannak, míg télen egy 300-400 literes akváriumban. Várnám a tapasztalatokat a teknősök téli teleltetésével kapcsolatban.

Csaba
Nálunk van egy 25 cm-es legalább 30 éves vén dög. Most kapott egy 120 literes akváriumot külsőszűrővel télre, de nem igazán akar megmaradni benne. Addig matat míg ki nem veszem. A fürdőben van, a radiátor alá szokott bebújni aludni. Nem is nagyon mocorog. Ha éhes vagy 2 betűs kitérőt tenne kapar meg mászkál amíg vízbe nem kerül. Ha kész van ismét mocorog és megy a fürdőbe aludni. Elvileg nem kéne neki téli álmot aludni de valamiért ez nálunk így működik. Nyáron természetesen kinnt lakik.
 
Utoljára módosított:
Láttam már afrikai karmosbékát pontylazacok és garnélákkal együtt 30L nanoban. Fél év alatt csak a garnéla csapat egyedszáma csökkent minimálisan.
 
Back
Oldal tetejére