• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Sziasztok! Jól tudom, hogy JBL Manado-ból csak egyféle van? Gyanúsan olcsón sikerült szereznem egy 25 literes zsákot, de nem akarom még mindig elhinni, hogy ennyiért..

IMG_0319.jpg
 
A garnélás akváriumba fekete őrölt gránitot tervezek talajnak. De nem ismerem a gránit tulajdonságait . Nagyon szép szine van az akváriumban.A garnélákra van e káros hatása, vagy nyugodtan beletehetem őket /red, tigris, paracaridina/?
 
Gabcsika said:
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy emberünk milyen dekorhomokot használt itt?
Valahogy a leírásból nem derül ki, vagy csak én vagyok vaksi.

http://www.aquaticplantcentral.com/?p=vB56768


Talán igen ADA SARAWAK SAND ;) ! Egyébként az aki neve "Land's Of Sarawak" -Viktor a blogján ír róla egy jó kis post-ot :thumbup: jópár képpel illusztrálva!

Ui:a kedvenc akim!!!
 
Üdv!
JBL Aqua Basis táptalajom van, rajta manado. Ma ültettem át a növényeket - kis tereprendezés, átalakítás a jobb látvány és flow miatt. Viszont a növényeknek már szép, hosszú gyökerei voltak, amit ha finoman is, de kénytelen voltam felszedni teljesen. Sajnos felkavarodott a táptalaj is helyenként. Mindent átrendeztem, a növények mentek az új helyükre, stb., ment a vízfeltöltés, de valami iszonyat por (vagy mi) lepett be mindent az akvában!!! Rajta van a növények levelein, a köveken, vasfákon, a mohákat is barna por borítja. A kérdésem: ezzel lehet valamit kezdeni? Megy a szűrés ezerrel, de nem tudom, pl. a moháról felkavarodik-e majd? Vagy kézzel segítsek rá, kavarjam fel, majd szívjam le a poros vizet???
 
Az Ada Aqua Soil amazoniához milyen dekorhomok illik? fehér? vagy sötétebb? Sárgás? Melyik néz ki jól vele? Illetve milyen kövek illenek színbe hozzá? A Green Aqua shopból rendelném a dolgokat... szóval abból a választékból kérek tanácsot
 
DobraPeter said:
Az Ada Aqua Soil amazoniához milyen dekorhomok illik? fehér? vagy sötétebb? Sárgás? Melyik néz ki jól vele? Illetve milyen kövek illenek színbe hozzá? A Green Aqua shopból rendelném a dolgokat... szóval abból a választékból kérek tanácsot

Szia, mindig azt szoktam mondani, hogy mind1 csak természetes hatású legyen. Ha már van egy jó aljzatod, akkor nem érdemes elrontani egy műnek ható homokkal.
Vannak a mosást igénylő és a mosást már nem igénylő homokok. Én pl. utálok mosni ;) Szerencsére a Japán talajokat nem is kell.

És van még egy szempont. Fehéret - bár óriási divat volt korábban - szerintem inkább ne.
Nem természetes és a bírák is büntetik a versenyeken, ha valaha versenyeztetni akarnád az akid.

Amazonia aljzathoz nekem a Nile Sand passzol leginkább, vagy az új Mekong Powder. De az nem olyan apró szemű.
A Sarawak melegebb és vöröses, azt talán inkább más aljzatokkal használnám.

Szóval Nile Sand-re szűkíteném ebből a kínálatból.

ui: Nile Sand-et használtam az új nano akváriumunk alatt is. Itt meg tudod nézni hogy néz ki víz alatt. Elég világos, de inkább kicsit sárgás, meleg hatású természetes színe van.

http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... hotostream
 
Sziasztok!
Sokat keresgéltem, de nem jöttem rá... George Farmer használta a "play sand"-et aljzatnak, főleg biotóp akváriumaihoz. Ennek mi a magyar megfelelője, esetleg ha nincs kishazánkban akkor alternatívája? (ADA talajok anyagi megfontolásból kiestek).

Mutatok egy képet, hátha valakinek így beugrik már:
4d4c655e8b193.jpg


Köszi a segítséget.
 
Beírva a keresőbe mindenféle homokot dob ki... meglepő :D Szerintem sima homok. Nem a szürke, meg a fehér apró szemű, hanem az a sárgás... hasonló mint ami a sóderbe is van.
 
Scar said:
Beírva a keresőbe mindenféle homokot dob ki... meglepő :D Szerintem sima homok. Nem a szürke, meg a fehér apró szemű, hanem az a sárgás... hasonló mint ami a sóderbe is van.
Köszi, sajnos az én tudásom is kb. itt állt meg. :D Reméltem, hogy hátha valaki tudja, vagy van tapasztalata. De majd meglesem élőben, talán a SZAT-nak van ilyen sárgás homokja.
 
Elvesztem a sok infó között...
Régóta tervezgetem egy növényes akvárium beüzemelését. eddig voltak elképzeléseim, de ez már a sok infó között teljesen felörlődött.... :shock: :?

Eddig ADA Amazonia és az Oliver Knott talaja között vívódtam, de olvastam róluk néhány negatívumot. :cry: :cry:

Maradjak az apró szemű gyöngykavicsnál??? :?: :?:
 
Tibó said:
Elvesztem a sok infó között...
Régóta tervezgetem egy növényes akvárium beüzemelését. eddig voltak elképzeléseim, de ez már a sok infó között teljesen felörlődött.... :shock: :?

Eddig ADA Amazonia és az Oliver Knott talaja között vívódtam, de olvastam róluk néhány negatívumot. :cry: :cry:

Maradjak az apró szemű gyöngykavicsnál??? :?: :?:

A néhány negatívum eltörpül a rengeteg pozitívum mellett. A gyöngykavicsról milyen jó dolgot tudsz mondani, én semmit. A vezető növényes talaj az AquaSoil majd azt követik a hasonmások mint pl. a Knott talaj amiből 9l 16ezer forint volt :shock:
Az ADA talajok még mindig a legjobbak.

Azért remélem a kavicsos kijelentésed vicc volt.
 
Tibó said:
Eddig ADA Amazonia és az Oliver Knott talaja között vívódtam, de olvastam róluk néhány negatívumot. :cry: :cry:
Milyen negatívumot olvastál, mert igaz az Oliver Knott talajt nem ismerem (de ez is agyagos talaj), viszont az összes többiről amit a GA forgalmaz részletesen le van írva hogy mire jó és hogy kell használni őket http://www.greenaqua.hu/aljzatok/altala ... at.html.?!! Sajnos vannak olyanok akik evvel nem foglalkoznak és előjön az alga, de lehet nem a talaj miatt, hanem más miatt következik be az algásodás!
Nézz körül a fórumon hányan használnak agyagos talajt, a döntés a tied!! ;)
Gyöngykavicsot NE!
 
Back
Oldal tetejére