• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Én ezt az ammónia kibocsátást úgy értelmezem (lehet, hogy nagyon sajátságosan), hogy akkor okoz nagy problémát, ha nincs, ami lebontsa, felhasználja. Frissen indított akvánál ugye még nincs beállt egyensúly. Egy bejárt szűrővel, megfelelő baktériumkultúrával talán sikerül kordában tartani, és ha e mellé még csinálod a napi vízcseréket,ki tudod szedni a felesleget. Szerintem. Ez tényleg csak az én saját felfogásom, de lehet, hogy teljesen téves, és csak a mázlinak köszönhetem, hogy nem nyírtam ki az állatokat. Meg persze én nem amazoniát használtam, fogalmam sincs, hogy pl. a Dennerle mennyire eregette az ammóniát. Az amanoim kivételesen a helyükön maradtak, nagy probléma nem lehetett az akváriumban.
Van, aki nem cserél talajt, hanem táprudakat és golyókat használ, ha úgy látszik, hogy kimerült a tápanyag belőle. Én csak azért cseréltem, mert a fedőtalajt mindenképpen száműzni akartam, akkor meg már kapott új táptalajt is.
Nekem most csak sóder van ami nem tetszik, taptalaj nincs és ez lenne a cél, hogy szebb legyen és a növények számára kedvezőek legyenek a feltételek.

A napi vizcsere neccesen oldható meg jelenleg, anélkül lehet nem is kéne belevágnom!?
 
Nekem most csak sóder van ami nem tetszik, taptalaj nincs és ez lenne a cél, hogy szebb legyen és a növények számára kedvezőek legyenek a feltételek.

A napi vizcsere neccesen oldható meg jelenleg, anélkül lehet nem is kéne belevágnom!?
Én simán belevágnék, a biztonság kedvéért tennék bele Ammonia Alertet. Így csak akkor kéne beavatkozni, ha felkúszik a veszélyes tartományba az ammónia szintje.
 
Sziasztok!
Az aljzat kialakításánál két kis dombot szeretnék kialakítani. Van zúzott lávakövem, betettem pár adagot harisnyába.
Ugye a táptalaj mehet erre 2cm vastagon és az aljzat -uszodai szűrőhomok 1,5-2,5mm szemcseméret- mehet ennek a tetejére 5-6cm vastagon? Jó az elgondolás?
A homokot majd bebiztosítom kis műanyag lapocskákkal, hogy ne folyjon le.
A fákat lávakőre rögzítettem, ha ezt belenyomom a homokba, akkor ott vékonyabb lesz a fedőréteg. Nem fog kiszivárogni a táptalajból valami? Vagy ezt hogy oldjam meg? A fák alatti részt hagyjam ki, amikor a táptalajt terítem?
Köszönöm!
 
Az aljzat kialakításánál két kis dombot szeretnék kialakítani. Van zúzott lávakövem, betettem pár adagot harisnyába.
Ugye a táptalaj mehet erre 2cm vastagon és az aljzat -uszodai szűrőhomok 1,5-2,5mm szemcseméret- mehet ennek a tetejére 5-6cm vastagon? Jó az elgondolás?
Jó igen. Én azért tennék rá geotextilt, ennek két oka lenne, egyrészt lankásabbá válna domb így nem folyik le róla a homok, másrészt a növények gyökerei nem kapaszkodnak bele a lávakő darabokba.
Ha ki akarnál húzni egy növényt nagyobb gyökérzettel, akkor jönne kövestől, harisnyástól ha nincs geotextiled.
 
Jó igen. Én azért tennék rá geotextilt, ennek két oka lenne, egyrészt lankásabbá válna domb így nem folyik le róla a homok, másrészt a növények gyökerei nem kapaszkodnak bele a lávakő darabokba.
Ha ki akarnál húzni egy növényt nagyobb gyökérzettel, akkor jönne kövestől, harisnyástól ha nincs geotextiled.

Hű köszi! Erre eddig nem is gondoltam!
..mondjuk még abban a lelki állapotban vagyok, hogy örülnék, ha megmaradna minden növényem, amit elültetek.. arról álmodni s3m merek, hogy ezek után én majd egyszer növényeket távolítsak el az akvámból.. :D
 
Sziasztok!

Már tervezgetem a következő akváriumomat és jelenleg a talaj választáson gondolkodom.
Ami biztos, hogy az alábbi három talaj közül fogok választani:
  • Shirakura Red Bee Sand
  • GlasGarten Environment
  • Cal Aqua Labs Black Earth Premium
A leírások alapján arra a következtetésre jutottam, hogy a növények számára fontos tápanyagokat nem vagy alig tartalmaznak az alábbi talajok. A tápanyaghiány ezen talajok esetében kikerülhető mondjuk azzal, hogy az agyagos talaj alá egy "erős" táptalajt rakok?(mondjuk Power Sand Special)

Fontos lenne, hogy a PH 6 körüli értéket vegyen fel és ezekkel a talajokkal szeretném elérni a célom.

Mindenféle tapasztalatot szívesen veszek a felsorolt aljzatokkal kapcsolatban.

Köszi
 
Igen, rakj alá növényi táptalajt és annyi.

Shirakura Red Bee Sand jó cucc, de nekem kicsit világos.
Nem tudom mennyire akarsz sötét aljzatot, de annál szerintem a GlassGarten talaj sötétebb. Cal Aqua talajjal nincs tapasztalatom.

Egyébként a legtutibb sötét aljzat jelen pillanatban ami a kezem és akváriumaim között járt a Tropica Powder. :)
(Én szeretek 1,5 centi vastagon az aljzatra még powdert is rakni, jobban mutatnak rajta a garnélák.)
 
Sziasztok,

A lenti témában szeretném kikérni a véleményeteket.
Egy új akvárium indítása van a tervben, nem a technikán lenne a hangsúly, hanem a scape lenne a kérdés.
Jelenleg adott egy zsák ADA Malaya talaj itthon, ehhez szeretnék köveket, fákat rakni. Az én elképzelésem az hogy tennék dragon követ + red moore fát. Szerintetek ez színben mennyire harmonizálna együtt? Vagy inkább válasszak sötét talajt. Mint írtam is, most a szín mennyire harmonizál. Ez lenne kérdésem.

moha, riccia, hemianthus és hasonló növényeket tervezek, de ez még képlékeny

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Jelenleg egy 60*30-as alapterületű (40 magas) akváriumom van, melyből átköltözöm egy 80*30-as alapterületűbe.
A mostani akváriumomba kb 2,5 - 3 cm talaj van, ami már most se sok, de a 80*30-asba biztosan kevés lenne.
Sajnos nem tudom a pontos talaj típust, valami kavics törmelékkel kevert homok lehet. https://ibb.co/r77h3QF
Ehhez mit ajánlanátok, ha ugyanilyent nem tudok venni véletlenül? Alá érdemes valami növénynek megfelelő talajt tenni?
Illetve a mennyiség is kérdés számomra.

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Jelenleg egy 60*30-as alapterületű (40 magas) akváriumom van, melyből átköltözöm egy 80*30-as alapterületűbe.
A mostani akváriumomba kb 2,5 - 3 cm talaj van, ami már most se sok, de a 80*30-asba biztosan kevés lenne.
Sajnos nem tudom a pontos talaj típust, valami kavics törmelékkel kevert homok lehet. https://ibb.co/r77h3QF
Ehhez mit ajánlanátok, ha ugyanilyent nem tudok venni véletlenül? Alá érdemes valami növénynek megfelelő talajt tenni?
Illetve a mennyiség is kérdés számomra.

Köszönöm előre is!
Minden attól függ, mit szeretnél (high-tech, low-tech), és mit enged meg a pénztárcád.
Ha kifejezetten egy vízalatti kertben gondolkodsz, mindenképp kell táptalaj, és általános növényaljzat.
A GA honlapján vagy erről egy LEÍRÁS, szerintem olvasd el.
Utána nézz szét a webshopban, de egy GA YouTube vlog is segíthet (magyar felirat van!).
 
Minden attól függ, mit szeretnél (high-tech, low-tech), és mit enged meg a pénztárcád.
Ha kifejezetten egy vízalatti kertben gondolkodsz, mindenképp kell táptalaj, és általános növényaljzat.
A GA honlapján vagy erről egy LEÍRÁS, szerintem olvasd el.
Utána nézz szét a webshopban, de egy GA YouTube vlog is segíthet (magyar felirat van!).
Köszönöm, utána olvasok. Egyébként low-tech-be gondolkodom, nem lesz benne co például.
 
Köszönöm, utána olvasok. Egyébként low-tech-be gondolkodom, nem lesz benne co például.
Akkor is kell majd táptalaj. Persze célszerű átgondolnod, hogy milyen növényeket szeretnél, mert ha igényesebbet is szeretnél, akkor tápkaszulát is vegyél (én a Tropica márkát használom).
Pl. az Alternanthera Reineckii Mini kifejezetten igényli.
 
Sziasztok.
ADA Africana vagy Malaya talajt keresek, de sehol sem talalok.
Mar nem gyartjak, megszunt?
Kellemes sargas - vilagos barna szine miatt keresem.
 
Sziasztok.
ADA Africana vagy Malaya talajt keresek, de sehol sem talalok.
Mar nem gyartjak, megszunt?
Kellemes sargas - vilagos barna szine miatt keresem.
szia. nekem is tetszik a színe, de megszűnt már rég. boltokban biztos nem kapsz. Jó ha tudod, hogy a ph-t tényleg leviszi nagyon, az már nem sok állatnak ideális. Nem csak a szín az érdekes egy talajnál.
 
szia. nekem is tetszik a színe, de megszűnt már rég. boltokban biztos nem kapsz. Jó ha tudod, hogy a ph-t tényleg leviszi nagyon, az már nem sok állatnak ideális. Nem csak a szín az érdekes egy talajnál.
A JBL Manado -t neztem meg, de az meg tul sotet es konnyu, nem lehet dombokat csinalni belole.
Ismersz valami hasonlo szinut az africanahoz ami nem nagyon befolyasolja a vizet?
 
A JBL Manado -t neztem meg, de az meg tul sotet es konnyu, nem lehet dombokat csinalni belole.
Ismersz valami hasonlo szinut az africanahoz ami nem nagyon befolyasolja a vizet?
JBL proscape beige nem hasonló, de világos. viszont már ez is kifutó. ha találsz mást szólj :)
Az nem baj, ha befolyásolja a vizet, sőt jó az aktív talaj. csak az a kérdés, hogy mit szeretnél benne tartani.
Nekem nincs tapasztalatom a malayaval, de hallottam róla tapasztalatot, tényleg 5.5 PH-t csinál.
Ha valamiért inkább semleges talajt szeretnél, akkor nézd meg az agyagos vagy kavicsos talajokat.
Milyen növényt, állatot szeretnél tartani?
 
JBL proscape beige nem hasonló, de világos. viszont már ez is kifutó. ha találsz mást szólj :)
Az nem baj, ha befolyásolja a vizet, sőt jó az aktív talaj. csak az a kérdés, hogy mit szeretnél benne tartani.
Nekem nincs tapasztalatom a malayaval, de hallottam róla tapasztalatot, tényleg 5.5 PH-t csinál.
Ha valamiért inkább semleges talajt szeretnél, akkor nézd meg az agyagos vagy kavicsos talajokat.
Milyen növényt, állatot szeretnél tartani?
Neocaridina davidi garnelat.
A Dennerle garnelas aljzatait is nezegetem, de azok is inkabb a voroses iranyba mennek. Talan a Dennerle nano sumatra lesz a befuto.
 
Sziasztok! A jelenlegi, nem olyan rég indított akváriumomban a Dennerle ShrimpKing aktív talaj felett egy réteg Colorado sand homok van az akvárium teljes területén. Egy kicsit kezdek meginogni, hogy jó ez így? Nem fog e az aktív talaj beposhadni mert a homok felfogja az áramlást? Nem gond e a talajban lévő baciknak ez a megoldás? Kijönnek e így megfelelően a ShrimpKing hatásai a víz tulajdonságaira? Ez ügyben mi a tapasztalat?
 
Back
Oldal tetejére