• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

SZIasztok!

Kezdő vagyok a növényes akvárium világában, és egy kérdéssel fordulok felétek, mégpedíg hogy a Sera Floredepot táptalajhoz, amit "alacsony " ára végett szeretnék használlni, dekor talajnak jó e a bazalt4-6mm es szemcsemérettel, vagy inkább 3-4mm es kavicsot használljak? Vagy mindenféle képpen valamelyik rangosabb márka termékeit kell használlnom?Ada amazonia..pl..bár ez rengeteg pénzbe kerűl....szeretnék minél jobb feltételeket biztosítani, de mértékkel, sajnos. Az akvám 100*40 cm , én szeretnék inkább fekete, avagy sötét aljzatot, ezért gondolkodom a bazalton...Ha valaki leírná miért nem jó azt megköszönném!
 
Üdv a zöldfejűek klubbjában ;)
Javaslom, olvasd át azt a pár topikot, ami ezzel a témával foglalkozik.
Rengeteg hasznos infó van benne. Miért más egy aktív talaj? Miért fontos a táptalaj stb. Leírhatnám pár mondatban, de hidd el nem kapnál átfogó képet róla.
Nem sok, gyorsan át lehet futni és rögtön képbe kerülsz :thumbup:
 
Üdv!
Én azt szeretném kérdezni, hogy nem lehetne-e manado helyett ugyan ekkora szemcseméretű aprókavicsot használni? Alatta aqua basis plus lenne. Igazából a színe nem tetszik, nem illik a köveimhez. Vmi megoldás esetleg? Fölhoznám N-dee akváriumát, amiben ő is folyami kavicsot használt táptalajjal. Esetleg ha plusz egy hálót tennék a kavics és a manao közé? Így ki tudnám használni a jó tulajdonságait, de még sem ez lenne felül...Vki? :wtf:
 
Volt növényezés az Amazonia és a Manado előtt is. Használd nyugodtan. Ettől nem fognak kipusztulni a növények, csak már tudjuk, hogy van nála jobb. Ennyi. ;)
 
Nigro said:
Volt növényezés az Amazonia és a Manado előtt is. Használd nyugodtan. Ettől nem fognak kipusztulni a növények, csak már tudjuk, hogy van nála jobb. Ennyi. ;)

Köszi szépen a gyors választ, lehet hogy inkább növényt veszek az árából.
 
Érdekes lenne egyszer megnézni, hogy amit spórol az ember a talajjal és növényre költi nem e több mintha talajt vett volna kevesebb növénnyel?
Persze vannak drága talajok, de arra gondolok, hogy jó talajban sokszor kevés növény is viszonylag hamar el tud szaporodni stb. Semleges talajok (kavics, bazalt, homok stb) lassabb fejlődést garantálnak valószínű több növény kell.

Persze lehet nem minden akvárium méretre igaz. És nem is biztos hogy a talajba ültetett növények vannak többségben.
Most olyanok jutottak eszembe, hogy viszonlyag kevés cserép fűvel is atom gyep fejlődött Atinál és nálam is rövid idő alatt a jó talajban.

Igazából ha jó növényt veszek nálam a növény és a talaj nagyjából azonos költséget jelent. Most itt a jó növény jó talaj arányaira gondoltam. Értsd Tropica és ADA talaj.
Nah jól elbeszélgettem magammal. Egy kis ejjeli elmélkedés. ;)

Ti mit gondoltok erről?
 
Sajnos az átrendezéskor nem volt lehetőségem talajt cserélni, de már megbántam.
Nehéz a bazaltot tisztán tartani és hát a növények, bacik is biztos jobban éreznék magukat.
 
Nem igazán értem. Oké, N-dee már tapasztalt kertész, de neki is sikerült a dolog... Meg van még jó néhány kertész kolléga, akik hasonló anyagokkal dolgoztak, eredményesen. Ha a maradék Manadomat A parvula gyep helye alá tenném? fölötte meg a kavics.
Értsd.:
1. réteg :JBL Aqua Basis Plus,
2. réteg: HÁLÓ,
3. réteg: Manado,
4. réteg: HÁLÓ,
5. réteg: Aprókavics.
 
Ha a gyep tényleg gyep lesz, akkor miért is akarod eltakarni a Manado-t? Lehet, hogy az E. parvulának ez a talajfelépítés még nem okozna problémát, de egy HC, Glosso már nem biztos, hogy tolerálná, hiszen nem olyan hosszú a gyökérzete. A Manado, és egyéb ilyet típusú talajok lényege pont abban van, hogy tele van tápanyaggal, amely fontos a gyökér kifejlődéséhez. A felépítése is ezt szolgálja, hiszen egy lazább szerkezetű talajt kapsz, mint egy apró szemű kavicsos talaj esetében, ebből megint az következik, hogy könnyebben fejlődnek ki a gyökerek, és könnyebben terjeszkednek az indák is, amelyeken az új hajtások fejlődnek. Nem gondolkoztál még dekorhomokon? Azzal az akvárium elejében "kitakarhatod" a Manado-t, a parvula gyep meg majd úgyis elfedi, ha minden jól megy, és miért ne menne?
 
Úgy gondoltam, hogy a gyökéren felvehető tápanyagokat az aqua basis plus támogatja, a többit meg GA tápok. Dekorhomokon is gondolkoztam, de ez a kavics lett belőle. Az igaz, hogy nem fog látszani a talaj, ha szépen elnő a parvula....akkor lehet hogy Keverem a 2-t. Felülre megy a kavicsom, alá meg a manado. Jobb ötletem nincs. :wtf:
 
Ennek a többféle dolog keverésének nagyon nincs értelme. Az agyag egy jó közeg a növényeknek. A kavicsot ha rászórod az összes jó tulajdonságát elveszted a talajodnak. A növények nem csak szépen gyökereznek az apró agyagbogyók között, de gyökereik át is szúrják azokat. A kavics hacsaknem valami igazán aprószemű alkalmatlan gyepre. Biztos megteremne benne, de nem lenne olyan mint amit a mi akváriumunkban látsz.

Az agyagra nem tennék semmit. Szal vagy táptalaj és agyag vagy kavics és agyag. de a végeredményt garantálom hogy nem lesz ugyanaz.
 
Luna said:
Eddig is erről volt szó, nem? :D Vagy hogy érted, hogy "kevered"?

igen...Már saját magammal sem értek egyet.. :D

viktorlantos said:
Ennek a többféle dolog keverésének nagyon nincs értelme. Az agyag egy jó közeg a növényeknek. A kavicsot ha rászórod az összes jó tulajdonságát elveszted a talajodnak. A növények nem csak szépen gyökereznek az apró agyagbogyók között, de gyökereik át is szúrják azokat. A kavics hacsaknem valami igazán aprószemű alkalmatlan gyepre. Biztos megteremne benne, de nem lenne olyan mint amit a mi akváriumunkban látsz.

Az agyagra nem tennék semmit. Szal vagy táptalaj és agyag vagy kavics és agyag. de a végeredményt garantálom hogy nem lesz ugyanaz.

Jól van köszi, átgondolom a dolgot! van benne valami...Sőt. :eh:
 
Olyan kérdésem lenne, hogy a holnapi növény érkezésig megcsinálhatom nyugodtan a hardscapet!?
Értem itt a táptalaj lerakását, rá a talajt stb. és holnap csak a növényeket kell leszurkálnom majd feltöltenem??!!
 
Nyugodtan, amíg még vízzel nem tőltöd fel , úgy rendezgeted a talajt és a hardscapet, ahogy csak akarod!! ;)
 
debidevil10 said:
Olyan kérdésem lenne, hogy a holnapi növény érkezésig megcsinálhatom nyugodtan a hardscapet!?
Értem itt a táptalaj lerakását, rá a talajt stb. és holnap csak a növényeket kell leszurkálnom majd feltöltenem??!!
Sőt, én kifejezetten ajánlom, mert akkor derül ki igazán, hogy működik-e a fejben már összerakott kompozíció, vagy még finomítást/átgondolást igényel. Csak arra vigyázz, hogy a rendezgetés közben ne keverd össze a táptalajt az aljzattal. (Ilyenkor pl. jó szolgálatot tehet a táptalaj és az aljzat elválasztása hálóval vagy ráccsal.)
 
Halihó.

A most használatban lévő Amazoniat vissza lehet tenni újraindításkor? Azon gondolkozok, hogy hátul jó lenne a manado alá, (vagy fölé?) tenni, hogy egy kicsit jobban megemeljem hátul a "tájat".
 
Sziasztok.

Mi a különbség az ADA Amazonia I és II között? Melyiket érdemesebb választani?
 
Back
Oldal tetejére