• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Eddig az összes garnélás nanoban Amazonia Powdert használtam, soha nem volt még gond vele. A garnélák jobban mutatnak rajta és sokkal homogénebb az egész talaj.
 
Apropó... mennyire nagy suttyóság kizárólag powder talajt (Tropica) használni? :) (gondolok itt a szellőzésre, berohadásra, stb.)

Ha az akkor én suttyó vagyok. Nagy bajom nem volt vele. De legközelebb azért inkább csak a legfelsőbb rétegbe rakok powdert.
 
Sziasztok
Két talajt néztem ki magamnak. ADA Amazonia 9l vagy a Dennerle scapers soil 8l.
Az elképzelés egy kis növényes, garnélás (shakurát gondoltam) akvárium a hálószobába, co2 nélkül. Melyik talaj lenne jobb erre a célra?
40*30 az alapterület, és kb. 5cm vastagon gondoltam a talajt.
 
Sziasztok,

mennyire igaz az, hogy a tropica aquarium soil talaj kevésbé "iszaposodik" mint az amazonia?
köszönöm
 
Sziasztok,

mennyire igaz az, hogy a tropica aquarium soil talaj kevésbé "iszaposodik" mint az amazonia?
köszönöm

Szerintem kb semennyire.

2 dolog miatt.

Mindkettő japán talaj. Ott gyártják.
A technológia védett a szigetországban ezért csak 1-2 gyártó csinálja az egész világra. Így készül az akadama, amazonia, shirakura, tropica, oliver knott, contro, meg egy sereg más talaj még....
Tehát az előállítási mód és a származási hely is azonos. Az összetétele az amazonia talajoknak más. De az iszaposodás az égetés hőfokától és a te saját vízparamétereidtől függ.
 
Szerintem kb semennyire.

2 dolog miatt.

Mindkettő japán talaj. Ott gyártják.
A technológia védett a szigetországban ezért csak 1-2 gyártó csinálja az egész világra. Így készül az akadama, amazonia, shirakura, tropica, oliver knott, contro, meg egy sereg más talaj még....
Tehát az előállítási mód és a származási hely is azonos. Az összetétele az amazonia talajoknak más. De az iszaposodás az égetés hőfokától és a te saját vízparamétereidtől függ.
remek,
eddig mindig Amazoniát használtam, viszont a következő scape építésénél lehet kipróbálnék mást. Itt jött képbe a tropica. Tapasztalatok alapján van valami hátránya az ADA-val szemben? mit tudnátok felhozni pro-contra ügyben? :)
 
Sziasztok
Két talajt néztem ki magamnak. ADA Amazonia 9l vagy a Dennerle scapers soil 8l.
Az elképzelés egy kis növényes, garnélás (shakurát gondoltam) akvárium a hálószobába, co2 nélkül. Melyik talaj lenne jobb erre a célra?
40*30 az alapterület, és kb. 5cm vastagon gondoltam a talajt.
Mindkettő jó, szín alapján válassz. Sakura garnélák alá a sötét talaj jobb véleményem szerint. 40*30-as területre 5 cm vastagon 6 liter elég.
 
Sziasztok!

Manadobol dombot csinalni lehetetlen? :)
Az :)
Már szinte mindenki próbálta, de nagy sikert senki sem ért el.
Vagy megtámogatod teraszosan, vagy midenféle kővel-fával, vagy indítasz szárazon, és hagyod begyepesedni az egészet, hátha a gyökerek megfogják.
 
Sziasztok!

Barkácsáruházban kapható kvarchomokkal merjek próbálkozni? Van ezzel valakinek valami tapasztalata?
(Vagy tutira van benne valami adalék...)
Köszönöm!
 
Sziasztok!

Barkácsáruházban kapható kvarchomokkal merjek próbálkozni? Van ezzel valakinek valami tapasztalata?
(Vagy tutira van benne valami adalék...)
Köszönöm!

Ha a térkőhomokra gondolsz, akkor arról lebeszéllek. Egyet vettem a praktikerben, sósavban pezseg mint atom, be van keverve mészkőporral gondolom, jobban nem analizáltam.

Keress tüzépet, ott van homok és sóder is. Előbbit nem ajánlom :D mert nagyon finom szemcsés, könnyen tömörödik, utóbbi a kedvencem, de melós. Kell csinálni egy szitasorozatot, és ki kell szépen rostálni. Nekem 3-1-0,5 mm-es szitáim vannak, a 3 feletti az kuka, 3-1 dekorkavics, halas akvákba aljzat, 0,5-1 mm pedig csodaszép szürke homok ideális szemcsemérettel.

Ja, B-terv: uszodás cégnél kapsz "kvarc szűrőhomokot" 0,4-0,8 mm, illetve 1-2 mm-es szemcsemérettel. Van egy ilyen zsákom (is), teljesen jó, némi mosást igényel csak és tip-top lesz, bár a vizes színe nem nyerte el a tetszésem, mert túl világos, de ez ugye szubjektív. (Ugyanitt kvarc szűrőhomok, 1-2 mm-es, 20 kg, hiánytalan zsák eladó :D )
 
Igen, térkőhomokot néztem. Gondoltam, hogy nem csak sima homok hanem van benne még ez-az. Köszönöm a megerősítést!
 
Ha van aki használt már ADA Malayát és Amazoniát is légyszives mondja el a különbségeket tapasztalatot. Amazoniát már használtam. Szín és nitrát különbséggel tisztában vagyok. Ültethetőség? Tartósság? Kisebb mozgatásra felhősebb-e mint az amazonia? Stb...? 120x45x45-be vettem 3db 9l-t. Most kezdtem nézegetni az infókat és elég kevéske. Mintha senki nem használná vagy csak ritkán. Előre is köszönöm
 
Elsősorban japán oldalakon láttam, hogy űvegszövetet vagy valami hasonló (szúnyogháló szerű) anyagot tesznek az általános talaj ill. a növényi táptalaj közé. Feltételezem, hogy a későbbi újrafelhasználás/bontás segítése céljából kerül bele. Használ valaki ilyet?
 
Back
Oldal tetejére