• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzatok elválasztása

kope

Új regisztrált
Ebben a topikban, a különféle aljzatok keveredésmentes elválasztására várok ötleteket
 
Sziasztok!
Kétféle aljzatot szeretnék keveredés mentesen elválasztani.(Manado és fehér dekorhomok)
Várom az ötleteiteket. :clap:
 
Általában így szoktuk:
dsc_0569.jpg


dsc_0570.jpg


persze használat közben ha nem elég óvatos az ember, összekeveredhet.
 
Sziasztok!

Szerintetek mennyire működne úgy az általános aljzat és a táptalaj elválasztása hogy kb. az akvárium elejétől be enne ragasztva egy 15-20mm üvegcsík (amilyen magas a táptalaj) , bemenne a táptalaj és le lenne fedve hálóval. Így 1-1,5év múlva ki lehetne teljesen szedni szerintem az általános talajt , a táptalaj megy a kukába, új táptalaj be és vissza a használt általános táptalaj. Vagy a sok pakolástól teljesen elporladna az általános táptalaj?

kép hogy el is lehessen képzelni. Piros csík lenne az elválasztó.
elv%C3%A1laszt%C3%B3.png
 
Ha csak a táptalajt akarod frissíteni akkor valamilyen talajba nyomható táppal nem egyszerűbb megoldani a dolgot. Én azért gondolkodtam a 2 réteg elválasztásán, hogy növény ritkításkor, ne jöjjön felszínre a táptalaj, de ha sűrűn benövi az elválasztó hálót, talán több kárt csinálok vele mint hasznot.

Most egy új dolog jutott eszembe elválasztás témában; valaki látott már példát az általános talaj vertikális elválasztására. pl üveglappal. Lenne valami negatív hatása? Az áramlást gondolom nem fogná meg nagyon, mert párhuzamos lenne vele. Azért lenne rá szükség, hogy a hátsó növényzet ne bújhasson ki elől. A sagitaria subulataról lenne szó, szerintem gyönyörű növény, tökéletes lenne a háttérbe, csak iszonyatos módon terjeszkedik.
 
Nigro said:
Az a baj, hogy az meg "átugorja" az akadályokat :)
De talán ott még el tudom csípni az indákat, nálam legtöbbször alulról támad:) alattomosan. Esetleg alternatíva erre a növényre? a blyxa lenne hasonló,de abból annyit egy vagyon lenne beszrezni és még életben is kellene tartani.
Nigro végülsi kivitelezhetőnek tartod a dolgot?
 
Japán kertekben is szokták azt csinálni, hogy alulról és oldalról is kibetonozzák a virágágyást. Így a növény csak ott tud terjedni, ahová képzelték. Főleg bambusznál használják, ami jelen esetben a subulata :)
Szerintem működhet.
(Czéher Gyuri mesélte az előadásokon, hogy szenet szoktak még oda szórni, ahová nem szeretnék, hogy a növény gyökere terjedjen. Csak tipp... )
 
Nigro said:
Japán kertekben is szokták azt csinálni, hogy alulról és oldalról is kibetonozzák a virágágyást. Így a növény csak ott tud terjedni, ahová képzelték. Főleg bambusznál használják, ami jelen esetben a subulata :)
Szerintem működhet.
(Czéher Gyuri mesélte az előadásokon, hogy szenet szoktak még oda szórni, ahová nem szeretnék, hogy a növény gyökere terjedjen. Csak tipp... )
köszi a választ!!
 
Sziasztok!

Sima szúnyoghálót próbálta már valaki elválasztónak :roll: ? Manado és az alatta lévő táptalaj közé gondoltam...
 
Pont én is ebben a dilemmában vagyok.A szúnyogháló bisztos,hogy jó,de nem hullik át rajta a Manadó?Ha beválik ezügyben,bisztos azt rakok elválasztásra.
 
tibicuk said:
Pont én is ebben a dilemmában vagyok.A szúnyogháló bisztos,hogy jó,de nem hullik át rajta a Manadó?Ha beválik ezügyben,bisztos azt rakok elválasztásra.

Én most sima kavicsnál is azt használom, illetve korábban a Manado alá is tettem. Hát minimális volt az, ami átpotyogott, szerintem annyi nem számít.
 
tibicuk!

Az átpotyogástól nem tartok. A gyökerek vajon át fognak e menni a szúnyogháló résein?

katroc!

Nálad hogyan vált be?
 
Az előző kis akiban nekem agyag volt a manado alatt, nem táptalaj. Az aki egy két hetet üzemelt csak, ezért gyökérügyben nem tudok nyilatkozni. Ettől tartottam én is a mostani akimnál, de véglis beletettem, aztán hagytam a sorsára. A parvula szerintem gond nélkül átment rajta, a többi meg majd kiderül. :D
 
Nigro said:
Általában így szoktuk:
dsc_0569.jpg


dsc_0570.jpg


persze használat közben ha nem elég óvatos az ember, összekeveredhet.


Valószínűleg buta kérdés, de ez az elválasztó a "szigszalaggal" együtt bent is marad a megfelelő mennyiségű talaj behelyezése után? És ha én pont az általános talaj és a homok "határára" szeretnék mondjuk sziklát tenni? Amit ugye illik egy kicsit benyomni a talajba. Mint pl. Lands of Sarawak esetében. Itt vajon hogy lett megoldva az elválasztás?

lands21dias.jpg
 
Általában csak összerakásnál van bent az elválasztó, utána eltávolítják. Ha nagyon mozogna a talaj akkor pedig kövekkel lehet fixálni.
 
Üdv. mindenkinek!
Szerintetek működne az, hogy az ált. talaj és a dekorkavics közé vékonyra hasított vasfát vagy szőlőtőkét nyomnék és erre kötöznék mohát vagy valami alacsony növésű előtéri növényt ültetnék???
Üdv. Balázs
 
boszeb said:
Üdv. mindenkinek!
Szerintetek működne az, hogy az ált. talaj és a dekorkavics közé vékonyra hasított vasfát vagy szőlőtőkét nyomnék és erre kötöznék mohát vagy valami alacsony növésű előtéri növényt ültetnék???
Üdv. Balázs
A dekorfát nyugodtan lehet ilyen választási célra is használni, de az előtéri növényt mint elválasztásnak nem igazán célszerű, de pl. nálam is ezért lettek a seiyrui kövek felhasználva, hogy eltudjam választani a dekorhomokot és a növényi aljzatot. ;)
 
Back
Oldal tetejére