• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzatok elkülönítése, aljzatvastagság, aljzat fajták...

Szeretnék egy kisebb részen talajt emelni lávakővel. Ha geotextíliát teszek lávakőre, arra tehetek egyből táptalajt? Nem fog a geotexen átmosódni?
Ez akkor lenne reális probléma,, ha számottevő áramlatod lenne abban az irányban, aminek ugyebár az esélye gyakorlatilag a nullával egyenlő.
 
Ez akkor lenne reális probléma,, ha számottevő áramlatod lenne abban az irányban, aminek ugyebár az esélye gyakorlatilag a nullával egyenlő.
Mivel kb. 10 cm-re ki akarom emelni és körben lávakő lesz, lehet, hogy lesz is "vízszintes" irányú áramlás. Azt képzeltem el, hogy egy kráterszerűséget (egy két szintes gyűrűt) építek lávakőből, és középre teszem a geotextíliát, ami alá jön az 10 cm lávakő emelés, így gyakorlatilag a geotextília alja a kráteren kívüli aljzat felső szintjében lesz. Ha nem is lesz nagy áramlás, de azért lesz.
Mórickaábra:
aki_keresztben_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Kimondottan garnélás akváriumba, ahol garnin, mohán, és egy két kötözős növényen kívül más nem lesz, milyen vastagságban kell teríteni Aquatic Nature Shrimp Soilt?
 
Ezt a technikát használta már valaki?

un kartonplasztot használ,amit bennehagy a aljzat és a homok elválasztására
 
Sziasztok! Az akvárium hátuljába jbl aqua basic plus lesz fekete bazaltal lefedve amibőp domborzat lesz. Az első, sík részen jbl aqua basic plus lesz jbl proscape shrimp soil al lefedve. Az lenne a kérdés hogy hány cm legyen a basic plus és hány cm legyen a shrimp soil? (54l az akvárium. Majdnem szabvány méretű.) :)
 
Sziasztok! Az akvárium hátuljába jbl aqua basic plus lesz fekete bazaltal lefedve amibőp domborzat lesz. Az első, sík részen jbl aqua basic plus lesz jbl proscape shrimp soil al lefedve. Az lenne a kérdés hogy hány cm legyen a basic plus és hány cm legyen a shrimp soil? (54l az akvárium. Majdnem szabvány méretű.) :)
A koncentrált táptalajból (AquaBasis Plus) bőven elég 1-1,5 cm. Erre viszont bármilyen fedőréteget teszel (pl. bazalt vagy JBL Proscape) az minimum 4 cm legyen, hogy megakadályozd a táptalaj beoldódását a vízbe.
 
Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni!
Hamarosan lecserélem az 54 literes akváriumomat egy 80x40x40 méretűre.
Ez ugye szűken 128 liter, az üveglapok 8mm vastag Opti-White üvegekből lesznek.
Közben rendeltem:
Tropica Aquarium Soil Powder-t 9 liter-t illetve
Sera Floradepot 4,7 kg táptalajt..
Szerintetek ez elég ekkora akváriumba, vagy kevés lesz?
 
Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni!
Hamarosan lecserélem az 54 literes akváriumomat egy 80x40x40 méretűre.
Ez ugye szűken 128 liter, az üveglapok 8mm vastag Opti-White üvegekből lesznek.
Közben rendeltem:
Tropica Aquarium Soil Powder-t 9 liter-t illetve
Sera Floradepot 4,7 kg táptalajt..
Szerintetek ez elég ekkora akváriumba, vagy kevés lesz?
Pont tegnap idéztem a GA ajánlását.
A növény táptalaj mennyiségének kiszámítása egyszerű: szorozzuk fel az akvárium cm-ben mért alapjának oldalit és osszuk el a szorzatot 1000-el. Így megkapjuk a növény táptalaj literben szükséges mennyiségét. Az általános növénytalaj minimális mennyisége pedig ennek az értéknek a négyszerese lesz. 128p-és akihoz " 80*40 = 3200/1000 = 3.2 kg növény táptalaj kell, meg 3,2*4= 12.8 kg általános aktívtalaj!
 
Pont tegnap idéztem a GA ajánlását.
A növény táptalaj mennyiségének kiszámítása egyszerű: szorozzuk fel az akvárium cm-ben mért alapjának oldalit és osszuk el a szorzatot 1000-el. Így megkapjuk a növény táptalaj literben szükséges mennyiségét. Az általános növénytalaj minimális mennyisége pedig ennek az értéknek a négyszerese lesz. 128p-és akihoz " 80*40 = 3200/1000 = 3.2 kg növény táptalaj kell, meg 3,2*4= 12.8 kg általános aktívtalaj!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
 
Back
Oldal tetejére