• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzatba nyomható növényi tápok

Easy Life gyökértáprudacskák ugyan oldódnak, de nagyon jól kezelhetőek, nem úgy mint más, golyó alakú tápbogyók. :D Mélyre le tudod nyomni. :)
Ezt hol lehet kapni?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Nálunk pl azért nincs, merta jelenlegi kb 10 talajkapszulába már nem fér bele.

Több szempont szerintválaszthatsz ilyesmit ha érdekel. Pl nézheted kizárólag az árat. Abban talán a JBL a nyerő.

Elbomlik az aljzatban vagy örökre ott marad. Ezekben az ADA, Tropica, Dennerle jobb.

Nézheted onnan, hogy ki az aki hozzánk hasonló aquascaping akváriumokhoz készít terméket. Ez a célcsoport. Itt pl csak ADA

Nézheted azt, hogy ki az aki növényekkel, biológiai résszel foglalkozik 50+ éve ebben Tropica, Dennerle és a többiek kiesnek.

Maradt még a kiszerelés általában 10 vagy 20-30 darabos verziók. Kis vagy nagy akváriumhoz használnád. Előbbinél elég a kis kiszerelés.

Magasabb aljzatnál pl az ada long verzióit használjuk csak.
 
Utoljára módosított:
Körűlnéztem talán a sera florenette? Lehet nem jól írtam ;). Van tapasztalat ?
Köszönöm a válaszokat .
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Egy elég fura és elvetemült kérdéssel fordulok hozzátok.
van egy négy méter hosszú fából készült kilemezelt balkonládám amiben földieper van ültetve csak sajnos gyengélkedik, valószínűleg elfogyott a tápanyag a földből. Na már most, van itthon kugeln tablettám amit már nem fogok elhasználni. Szerintetek ugyanúgy hasznosíthatom ott is és lesz eredménye vagy nincs esélyem?
 
Sziasztok.
Egy elég fura és elvetemült kérdéssel fordulok hozzátok.
van egy négy méter hosszú fából készült kilemezelt balkonládám amiben földieper van ültetve csak sajnos gyengélkedik, valószínűleg elfogyott a tápanyag a földből. Na már most, van itthon kugeln tablettám amit már nem fogok elhasználni. Szerintetek ugyanúgy hasznosíthatom ott is és lesz eredménye vagy nincs esélyem?

Növénytápoknál, műtrágyánál nem szokták ráírni, hogyha kifejezetten emberi fogyasztásra szánt zöldségekhez van?
 
Sziasztok.
Egy elég fura és elvetemült kérdéssel fordulok hozzátok.
van egy négy méter hosszú fából készült kilemezelt balkonládám amiben földieper van ültetve csak sajnos gyengélkedik, valószínűleg elfogyott a tápanyag a földből. Na már most, van itthon kugeln tablettám amit már nem fogok elhasználni. Szerintetek ugyanúgy hasznosíthatom ott is és lesz eredménye vagy nincs esélyem?
Szerintem egy próbát megér,legfeljebb nem lesz eredménye.Tudtommal vannak hasonló tápkapszulák,amiket szoba növények földjébe lehet dugdosni.
 
Növénytápoknál, műtrágyánál nem szokták ráírni, hogyha kifejezetten emberi fogyasztásra szánt zöldségekhez van?

Szerintem egy próbát megér,legfeljebb nem lesz eredménye.Tudtommal vannak hasonló tápkapszulák,amiket szoba növények földjébe lehet dugdosni.

Köszönöm nektek a választ, Z1234 bele ültetted a bogarat a fülembe hogy akkor ez most nem egészséges vagy mi :D Elolvasom az adatlapját, hátha találok valami ilyesmire utaló jelet hogy ez akkor most emberi fogyasztásra alkalmas növényekre hogyan hat. Csak gondoltam hátha, addig nem veszek valami általános löttyöt az ilyen célokra ha itt van ez :)
 
Köszönöm nektek a választ, Z1234 bele ültetted a bogarat a fülembe hogy akkor ez most nem egészséges vagy mi :D Elolvasom az adatlapját, hátha találok valami ilyesmire utaló jelet hogy ez akkor most emberi fogyasztásra alkalmas növényekre hogyan hat. Csak gondoltam hátha, addig nem veszek valami általános löttyöt az ilyen célokra ha itt van ez :)
Ha nem cserelsz alatta teljes foldet, (miert is cserelnel juniusban), akkor ha meg kapsz valahol bactosol-t(szaritott marhatragya) szord meg azzal. Ha nem kapsz, probald biosol neven mert megvaltoztattak a nevet. Fo szerkezeti elemei, es osszetetele nem valtozott, csak ugye ha nincs ujdonsag, akkor legyen uj nev. Nem tartalmaz karos anyagot, es a szermaradvany is csekely. Regi megbizhato termek.
 
Sziasztok.
Egy elég fura és elvetemült kérdéssel fordulok hozzátok.
van egy négy méter hosszú fából készült kilemezelt balkonládám amiben földieper van ültetve csak sajnos gyengélkedik, valószínűleg elfogyott a tápanyag a földből. Na már most, van itthon kugeln tablettám amit már nem fogok elhasználni. Szerintetek ugyanúgy hasznosíthatom ott is és lesz eredménye vagy nincs esélyem?

Én simán megszórnám komposztált marhatrágyával a töveket, és belocsolnám jó alaposan, hogy a tápanyagok bemosódjanak. A kertben működik.. :)
 
Köszönöm nektek, valamit kitalálok, földet természetesen nem akarok cserélni, csak feléleszteni kicsit őket az álomból :D
 
Elkészítettem a fentebb leírt tápkapszulákat.
JBL tápgolyót összetörtem és gyógyszertárban kapható lágy zselatin kapszulákba töltöttem. Nem volt nehéz.
1 db tápgolyóból 8-10 db kapszulát tudtam csinálni. Le is nyomtam őket egyből a talajba ültetőcsipesszel. Sokkal jobban oda lehet nyomni a növényekhez, mint azt a nagy golyót. Csak annyi ködösség lett, ami a talaj felkavarásából származott, de a táp nem szóródott szét.
5-6 hét múlva a rescape-nél kiderül, hogy feloldódtak-e, ez most amolyan teszt-féle.View attachment 40409View attachment 40410View attachment 40411
Szia. Vegulis hogyan sikerult ez a projekt. Feloldodtak a kapszulak? Wabit szeretnek turbozni es ki szeretnem ezt probalni. Koszi
 
Mondjuk az akvarisztikai tápgolyóban mi olyan lehet, ami a növény hasznosulása után káros lehet nekünk? Ne már, ha kioldódik a vízbe az élővilágnak semmi baja sem lesz, pedig ők jobb indikátorok mint a mi amúgy is mérgekhez szokott szervezetünk.

Lövésem sincs, mi a szabályozás, de arra gondoltam, hogy emberi fogyasztásra szánt növények esetén a gyártási folyamatoknak jobban kell garantálniuk az összetételt, mint akváriumi felhasználás esetén. De amúgy egyetértek veled.:) (Egyébként élő növény sok mindent "felvehet", "elraktározhat", ami nem egészséges emberi fogyasztás esetén.)

Más példa: Malachit zöldet még mindig lehet kapni akvarisztikai célra, viszont emberi fogyasztásra szánt halak esetén már betiltották (ugyanis pl rákkeltő), annak ellenére hogy régen rendszeresen használták. Szóval ezért, mert valami még él, nem biztos, hogy jó megenni :).

@viktorlantos biztos többet tud erről.
 
Szia. Vegulis hogyan sikerult ez a projekt. Feloldodtak a kapszulak? Wabit szeretnek turbozni es ki szeretnem ezt probalni. Koszi

A zselatin kapszula nem oldódik fel, csak megduzzad. Én is kevertem korábban gyökértápot (csak én direktben "vegyszerekből"), bekapszuláztam, de tiszta vízben nem esett szét a kapszula. A gyógyszereknél a gyomorsav és az emésztőenzimek szedik szét. Talajban a gyökerek fizikailag, illetve a különböző mikroorganizmusok emésztőenzimei szedik szét a kapszulákat.

Wabiba viszont - ha elfogadod - én inkább egy trükkös megoldást ajánlanék: bentonitot vagy montmoriollitot szerezz, (bentonit: macskaalom, vagy borderítő), törd porrá, keverj hozzá növénytápot, keverd homogénre, és annyi microtápot adj hozzá, hogy kellemes "krémesen" lágy állagú legyen. Fogj egy kicsi, pl. 2 ml-es fecskendőt (de lehet nagyobbat is ofc :D ), amit megtömsz a lágy masszával, ráhúzol egy levegőcső darabot és a fecskendővel lenyomod a talaj tetszőleges pontjára a masszát. A bentonit gondoskodik a nyújtott hatóanyag-leadásról, és nem hagyja szétfolyni a microtápot sem, tehát ott tartja, ahova lenyomtad.

Persze nem tilos tetszőleges méretű golyókat, kúpokat, rudakat gyúrni belőle, teljesen kiszárítani (szabad levegőn, fűtőtest közelében, mert kemencét/sütőt nem igényel), vagy magát a bentonitos masszát kiszárítani, elporítani, és azt tölteni a kapszulákba. (Bár nekem a fecskendő megoldás még akváriumban is jobban tetszett.)
 
A zselatin kapszula nem oldódik fel, csak megduzzad. Én is kevertem korábban gyökértápot (csak én direktben "vegyszerekből"), bekapszuláztam, de tiszta vízben nem esett szét a kapszula. A gyógyszereknél a gyomorsav és az emésztőenzimek szedik szét. Talajban a gyökerek fizikailag, illetve a különböző mikroorganizmusok emésztőenzimei szedik szét a kapszulákat.

Wabiba viszont - ha elfogadod - én inkább egy trükkös megoldást ajánlanék: bentonitot vagy montmoriollitot szerezz, (bentonit: macskaalom, vagy borderítő), törd porrá, keverj hozzá növénytápot, keverd homogénre, és annyi microtápot adj hozzá, hogy kellemes "krémesen" lágy állagú legyen. Fogj egy kicsi, pl. 2 ml-es fecskendőt (de lehet nagyobbat is ofc :D ), amit megtömsz a lágy masszával, ráhúzol egy levegőcső darabot és a fecskendővel lenyomod a talaj tetszőleges pontjára a masszát. A bentonit gondoskodik a nyújtott hatóanyag-leadásról, és nem hagyja szétfolyni a microtápot sem, tehát ott tartja, ahova lenyomtad.

Persze nem tilos tetszőleges méretű golyókat, kúpokat, rudakat gyúrni belőle, teljesen kiszárítani (szabad levegőn, fűtőtest közelében, mert kemencét/sütőt nem igényel), vagy magát a bentonitos masszát kiszárítani, elporítani, és azt tölteni a kapszulákba. (Bár nekem a fecskendő megoldás még akváriumban is jobban tetszett.)
Koszonom a kimerito valaszt! Macskaalmot azt hiszem nem lesz nehez szerezni. A tropicas plant substrate grow-val menni fog? Vagy az teljesen mas mint a jbl-es golyok?
 
Back
Oldal tetejére