• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzatba nyomható növényi tápok

Sziasztok! Valaki màr használt AuqaLine Aquaplant tàpanyag tablettát? Azt tudom, hogy a növènyek gyökerèhez kell, dugni, ès a fórumról, hogy lehetőleg mèlyre, de milyen gyakran kell ezt megtenni, ès hogy ez a tápozás a profitóval ès halak által előàllítot tápanyagokkal együtt elèg lehet-e low-tech körülmènyek között?
 
Sziasztok! Valaki màr használt AuqaLine Aquaplant tàpanyag tablettát? Azt tudom, hogy a növènyek gyökerèhez kell, dugni, ès a fórumról, hogy lehetőleg mèlyre, de milyen gyakran kell ezt megtenni, ès hogy ez a tápozás a profitóval ès halak által előàllítot tápanyagokkal együtt elèg lehet-e low-tech körülmènyek között?
Szia.
Igen lowban elég lehet.Gondolom nem egy bezsúfolt sok színes növényes akváriumod van. Ez a tabletta rendkívül jó hatással van a gyökérről táplálkozó növényekre,Én is használom folyamatosan. 2-3 havonta nyomkodhatsz a gyökerekhez de úgy is jó ha ledugsz 2-3-4 db ot és látni fogod a dúsulást.Ha ez alább hagy akkor ismételten.Nem hosszú távra való ez a termék nekem a jbl jobban bejött. De ne érts félre ez is jó csak rövid a hatás ideje. Nekem nagyon sok növény van az akváriumban.
 
Azon gondolkoztam hogy számít-e milyen talaj van az akiban amikor eldöntöd milyen táptabit használsz. Gondolok itt arra, hogy ha agyagos aljzat van, akkor valóban azon talajba dugható tabletták a jók amik elhasználódás közben felszívódnak. Csak találgatok, de itt ahogy bomlik a tabletta, úgy szabadul fel a tápanyag és amit a növények nem tudnak felvenni, azt az agyagos talaj puffereli és a vízbe nem enged belőle, vagy legalábbis csak nagyon keveset. A táp koncentráltan segíti az algásodást. Mi a helyzet ha bazalt, vagy kavics van ami nem tud pufferelni? Lehet hogy ilyen esetben érdemesebb a JBL féle golyókat használni? Ezek nem bomlanak le, rondák és később gondot okoznak, viszont ahogy látom, a növény "beledugja" a gyökerét. Ezekből nem a vízbe, hanem közvetlenül lehet kiszippantani a tápanyagot? Amire kíváncsi vagyok, hogy vajon igaz lehet-e hogy felszívódó táptabletta agyagosba, táptalajba dugva, nem felszívódó pedig pufferelni nem képes bazaltosba, kavicsosba lenne való?
 
Mind a kettő jó agyagosba.Ami nem jbl vízben szétesik az agyag alatt marad szétesve.Annyira nem mozog ott a víz, hogy az felszívódjon de valamennyit az agyag talaj is elraktároz.
A kavics (kőzet) ahogy mondod nem pufferel semmit ugyan ez a megoldás arra is. Bár nem szívja magába de a lágyabb szétesett táp (tabletta,rúd,golyó) is alatta marad. Én special a jbl golyókat is ketté vágom és úgy teszem be a talaj alá.
Remélem nem spiláztam túl :)
 
Sziasztok!
JBL tápgolyót használnék, többnyire Cryptok vannak egy 20 L-es akváriumban.
Hány db-ot érdemes belerakni ill. szükséges-e elvágni?
Van a dobozban 2 golyó, ami alapból el van törve.
Táptalajom nincs, hátul 8 cm a talajvastagság. Mélyre kell nyomni?
A leírásban az szerepel, hogy nem okoz algásodást.
 
Sziasztok!
Easy-life 25 root sticks -t próbálta már valaki?
Tapasztalatok érdekelnek és jól jönne néhány tanács a használatukkal kapcsolatban is.
Köszönöm!
 
Igen ! Én próbáltam nagyon jól bevált! Szép zöld levelek algamentes növények! Gyors növés!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igen ! Én próbáltam nagyon jól bevált! Szép zöld levelek algamentes növények! Gyors növés!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszönöm! Eddig nekem sincsenek rossz tapasztalataim vele.
Táptalajom kimerült és nincs a terveim között akvárium bontás, hogy pótoljam.
Mennyi ideig hatékonyak ezek a táprudak? Nekem egy évet mondtak, de valahogy kételkedem. Fél év után pótoljam?
 
Az a bajom a JBL tápgolyókkal, hogy túl nagyok, de felezve/negyedelve meg elporladnak, túl sok beleoldódik a vízbe, mire letuszkolom a talajba...
Arra gondoltam, hogy porrá zúzom és gyógyszertári lágy zselatin kapszulába töltve juttatom az aljzatba.
Csinált már valaki ilyet? Úgy vélem, hogy mivel egészségügyi felhasználásra készítik, talán nincs benne káros anyag, csak nem tudom, hogy a talajbacik elbírnak-e vele...
 
Elkészítettem a fentebb leírt tápkapszulákat.
JBL tápgolyót összetörtem és gyógyszertárban kapható lágy zselatin kapszulákba töltöttem. Nem volt nehéz.
1 db tápgolyóból 8-10 db kapszulát tudtam csinálni. Le is nyomtam őket egyből a talajba ültetőcsipesszel. Sokkal jobban oda lehet nyomni a növényekhez, mint azt a nagy golyót. Csak annyi ködösség lett, ami a talaj felkavarásából származott, de a táp nem szóródott szét.
5-6 hét múlva a rescape-nél kiderül, hogy feloldódtak-e, ez most amolyan teszt-féle.IMG_20170910_205911.jpg IMG_20170910_205944.jpg IMG_20170910_205957.jpg
 
Hm, jó ötlet.

A JBL tápgolyók kezelhetetlen méretűek, és ha félbevágod, akkor hajlamos szétesni... :(
 
Szuper. A kérdés csak az, hogy akkor miért nem táptalajból? (olcsóbb is, törni sem kell) A golyó töményebb?
 
Hm, jó ötlet.

A JBL tápgolyók kezelhetetlen méretűek, és ha félbevágod, akkor hajlamos szétesni... :(
Lehet, hogy van jobb alternatíva, de már megvoltak a tápgolyók, a kapszulának darabja pedig 30 Ft, szóval nem vágott földhöz a manőver.:)
 
Szuper. A kérdés csak az, hogy akkor miért nem táptalajból? (olcsóbb is, törni sem kell) A golyó töményebb?
A kérdés jogos... A golyó szerintem töményebb és homogénebb is. Van még JBL Aquabasis is elfekvőben, lehet, hogy azzal is kipróbálom majd!;)
 
Sziasztok!
Ismer valaki olyan gyökértápot ami egy akvárium átrendezésnél nemfüstöli tele az akit?
Mint pl. Jbl agyaggolyó,panzi zeolitos gyökértabletta, mert ezek jól működnek szépek a növények csak a talajból kijőve telefüstölik a vizet. Előre is köszi.
 
Sziasztok!
Ismer valaki olyan gyökértápot ami egy akvárium átrendezésnél nemfüstöli tele az akit?
Mint pl. Jbl agyaggolyó,panzi zeolitos gyökértabletta, mert ezek jól működnek szépek a növények csak a talajból kijőve telefüstölik a vizet. Előre is köszi.
Én használtam egyszer a tropica talajtáp kapszuláját, az nem "füstöl", apró golyók vannak benne, amik részben feloldódnak.(y)
Tropica - talajtáp kapszula 10db
 
Sziasztok!
Ismer valaki olyan gyökértápot ami egy akvárium átrendezésnél nemfüstöli tele az akit?
Mint pl. Jbl agyaggolyó,panzi zeolitos gyökértabletta, mert ezek jól működnek szépek a növények csak a talajból kijőve telefüstölik a vizet. Előre is köszi.
Olyanokat keress ami nem agyag alapu, hanem kapszulás, vagy tablettás. Pl:
https://www.greenaqua.hu/hu/tropica-talajtap-kapszula-10db.html
https://www.greenaqua.hu/hu/ada-multi-bottom-altalanos-taprudak.html
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem...-csomag.html?nosto=nosto-page-product-similar
Utóbbi akciós ráadásul.

Stb.
 
Easy Life gyökértáprudacskák ugyan oldódnak, de nagyon jól kezelhetőek, nem úgy mint más, golyó alakú tápbogyók. :D Mélyre le tudod nyomni. :)
 
Back
Oldal tetejére