• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzatba nyomható növényi tápok

Jakab Zsombor

Tapasztalt kertész
Sziasztok
ma vettem egy adag Sera Florenette táp tablettát az utasításba az áll hogy 1 tabletta 20 liter vízre elegendő.
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 15,6 literes akváriumba csak 1 tablettát tegyek vagy tehetek többet is mondjuk 4 vagy 5 tablettát
Köszönöm a segítséget.

@Jakab Zsombor szerintem az valami nagy átlagot akar jelenteni. (megnéztem én is az enyém dobozán, tényleg ez van)
Én azt mondanám, hogy amikor a végleges betelepítéssel megvagy és már nem mozgatod a növényeket, akkor nyomj le csipesszel a gyökerükhöz ahogy adja magát.
Nyilván nem minden egyes tő növényhez, de ez a 20 liter/tabletta nehezen értelmezhető, főleg kisebb akváriumoknál.
Szerintem itt is figyelni kell, hogy minimum 4 cm talaj takarás legyen fölötte, így nem oldódik ki a vízbe.
A leginkább tápanyag igényes növényed tövéhez legyen közelebb, de ha kettőt teszel bele, abból sem lehet nagy gáz.

fnandi

Kertész szaki
Sziasztok!
Mivel nincs időm most keresgetni, megmondanátok(küldenétek) olyan topikot, ahol arról van szó, hogy az egyes növényfajták hogyan veszik fel a tápot? Levél ill. gyökér.
Előre is köszönöm, akinek azonnal beugrik valami!

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Van Horn-Zsilinszky akvarista könyved,a régi "biblia"?Abban ha jól rémlik benne van a növények leírásánál.
De általában a Cryto Enchinodorus biztosan a gyökerükön a nagyrészét,és kisebb részét a levelükön is felvesznek.
Süllőhínár,rotala,bacopa,vízi hortenzia,tóalma(ludwigia),ők kb fele fele arányban vesznek fel tápanyagot.

Utoljára módosított:
Horn-Zsilinszky akvarista könyved,a régi "biblia"
Már igencsak aktuális volna egy felfrissített kiadás, akár több kötetben! :notworthy:
A kiadás óta rengeteg téma frissült, eszméletlen mennyiségű új hal, növény, egyéb állat vált elérhetővé stb.
(azonban való igaz, a mai napig szívesen olvasom én is (y))

fnandi

Kertész szaki
Van Horn-Zsilinszky akvarista könyved,a régi "biblia"?Abban ha jól rémlik benne van a növények leírásánál.
De általában a Cryto Enchinodorus biztosan a gyökerükön a nagyrészét,és kisebb részét a levelükön is felvesznek.
Süllőhínár,rotala,bacopa,vízi hortenzia,tóalma(ludwigia),ők kb fele fele arányban vesznek fel tápanyagot.
Tényleg! Eszembe sem jutott...megvan, köszi a tanácsot!

iMisi

Új regisztrált
Sziasztok!

A talajba nyomható tápgolyókról hogyan lehet megállapítani, hogy meddig jók?
Ezek teljesen feloldódnak, vagy csak valamilyen hordozó rétegbe van belekeverve a szükséges tápanyag?
Az aljzathoz "örököltem" egy marékkal és nem tudom van-e értelme ezt felhasználni.

Speti

Kertész tanonc
Sziasztok!

A talajba nyomható tápgolyókról hogyan lehet megállapítani, hogy meddig jók?
Ezek teljesen feloldódnak, vagy csak valamilyen hordozó rétegbe van belekeverve a szükséges tápanyag?
Az aljzathoz "örököltem" egy marékkal és nem tudom van-e értelme ezt felhasználni.
Nekem homokszerűen szétesnek. Az meg asszem rá van írva a d9bozra hogy meddig jó. Nézz meg egy ilyen dobozt a polcom egy boltban. Nem lehetnek nagy különbségek.

fnandi

Kertész szaki
nem tudom van-e értelme ezt felhasználni.
Azért találták ki :)
Lehet tudod, de mivel nekem egy aktuális algaproblémát okozott mondom neked is:
feltétlenül nyomd mélyre, legalább 5 cm-re a felszíntől.
Sajnos nem vettem észre a dekorom mögött, hogy nem nyomtam elég mélyre és szépen áztatta a vizemet. Egy hét után, holott érintkezett a vízzel, még nagyon egyben volt.
Látszik, hogy egy lassan oldódó összetételű valami. A hagyományos tápozást azért nem pótolja ,de a gyökérből táplálkozó növényeid értékelni fogják.

sziasztok!

Egy kis hozzáértő segítséget szeretnék kérni! :)

Az 54l-es akváriumomba eddig olyan növényeket raktam amik jellemzően a vízből és nem a talajból oldják meg a tápanyag felvételüket /mohák, anubias, stb./, ezért aljzatként csak Environment Aquarium Soil került. DE most gondoltam hogy viszek egy kis színt a sok zöld közé és kinéztem a Ludwigia Palustris-t. Kérdésem, hogy ennek a növénynek a gyökeréhez szükséges e valami gyökértápot tenni vagy elég amit a vízből felvesz?????

A növények jelenleg Profitot, Carbot és Fosfot kapnak.

Oldal tetejére