• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat és táptalaj elválasztása

Tápgolyó, tápkapszula? Ha tetszik a látvány és csak a táptalaj hiánya miatt szednéd szét, akkor van alternatíva: tápgolyóval, vagy tápkapszulával történő gyökértápozásra, és nem kell szétszedni berendezést. ;)

Táptabit használok :) de valahogy mégse vagyok megelégedve a növényeimmel...lehet én vagyok elégedetlen? :confused::confused:
Egyébként nagy gondom nincs a látvánnyal...de valahogy mégis máshogy csinálnám. Bár benne lehet a pakliba, hogy nem vagyok biztos abba,hogy a tápozást sikerült belőnöm..valamint a lehető legbrutálabb módon megkeseríti az életem az alga...:arghh::cry:
 
Növényes , aktív talajok közül nekem csak a manadóval volt tapasztalatom, de annál felejtős mindenfajta talajlakó hal, de még a nagyobb méretű aktívabbak is. Kakadu törpesügérem csapott egyet a farkával és talajködbe burkolózot, márkásabb talajok nem tudom mennyire harcsaállóak . Ha mindenképpen szeretnél páncélos harcsát akkor használhatsz apróbb méretű kavicsot, hengerelt bazaltot lényeg, hogy ne legyen éles széle. De tudom ajánlani a Freshnapf-ban kapható színezett aljzatot, én is ezt használom évek óta, tartottam benne páncélost is, és nem tudták széttúrni, de a garnélák miatt most nem merek venni belőlűk az akváriumba. Sőt én most nem is tettem alá táptalajt. Talajszűrő jellegű megoldással van megoldva a gyökerek tápozása.

Igen,pont a manadóról mondták,hogy felejtsem el páncélosoknál. Viszont nem szívesen válnék meg a harcsáktól, hisz a kezdetektől nálam vannak. És ők a kedvenceim az aksiba :) Most is hengerezett aljzatom van,pont miattuk. Nem szeretném megcsonkítani őket.

Viszont akkor lehet,hogy elég lenne egy alapos aljzat mosás?? Ugyanis vízcsere alkalmával csak egy részét sikerült letakarítanom...
 
Back
Oldal tetejére