• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat és táptalaj elválasztása

Köszönöm a válaszokat.
JBL Manadonak barátságos ára van az jó aljzatnak számít?
A JBL Aqua Basis Plus menne alá tápnak, szintén a barátságos ára miatt.
Egyenlőre ez a terv :)
 
sziasztok! Van valakinek friss tapasztalata Tropica táptalaj és Amazónia elválasztásával kapcsolatban? Kell elválasztani, vagy nincs értelme ezzel bajlódni?
 
sziasztok! Van valakinek friss tapasztalata Tropica táptalaj és Amazónia elválasztásával kapcsolatban? Kell elválasztani, vagy nincs értelme ezzel bajlódni?
Szerintem nincs értelme. Én most mostam át a JBL/Amazóniát és túlélhető az is:) A Tropica finomabbnak néz ki elsőre. Van, aki hálóval elválasztja, de akkor figyelned kell, hogy ne húzzál ki gyökerestül növényt, mert akkor jön az egész.
 
sziasztok! Van valakinek friss tapasztalata Tropica táptalaj és Amazónia elválasztásával kapcsolatban? Kell elválasztani, vagy nincs értelme ezzel bajlódni?
Miért akarod elválasztani? Szerintem nincs értelme.
 
Miért akarod elválasztani? Szerintem nincs értelme.
azért, hogy később az amazóniát ismét felhasználhassam, Kevésbé keveredik, illetve nekem korábban a manado alól folyamatosan Feljött a tropica táptalaj. Illetve növények rendezésénél nem szedem fel a gyökerével alulról.
 
azért, hogy később az amazóniát ismét felhasználhassam, Kevésbé keveredik, illetve nekem korábban a manado alól folyamatosan Feljött a tropica táptalaj. Illetve növények rendezésénél nem szedem fel a gyökerével alulról.
Ha majd átmosod, akkor így is fel tudod használni. Az amazonia alól nem jön ki a táptalaj, csak ha nem kellő vastagságban teszed rá vagy felhúzod valamilyen dekorral vagy növénnyel. Ha elválasztod valamilyen hálóval, akkor a növények kiszedése szerintem jóval nagyobb macera lesz, mert rendesen be fogja nőni a gyökérzet.
 
Oké, köszönöm a segítséget! Akkor elvetettem az ötletet.
Még 1 kép, hogy a manado alól hogy feljött:
a1_2014_2_26_oj1pwuiuqt.jpg
 
Egy ötlet az elválasztásra:
-az árára már nem emlékszem, de az Ikea-ban lehet kapni szőnyeg alá rakható csúszásgátló hálót. Szilikoson, kellően hajlékony anyag és szerintem a lyukak is viszonylag jó méretűek.
 
Egy ötlet az elválasztásra:
-az árára már nem emlékszem, de az Ikea-ban lehet kapni szőnyeg alá rakható csúszásgátló hálót. Szilikoson, kellően hajlékony anyag és szerintem a lyukak is viszonylag jó méretűek.

Ennél olcsóbb megoldás a vakolás előtt használt falra ragasztóval felvitt háló.
Egy baj van vele, átnövi a növényzet gyökere. Ezért a kiszedéskor simán kihúzod vele. Szerintem sok sz.pás van vele.
 
Valóban nem egyszerű és tényleg van ennél olcsóbb is, csak azért dobtam be ötletnek, mert nekem pl. volt otthon elfekvőben úgy, hogy ha a tavaszi nagytakarításkor nem bukkanok rá eszembe sem jutott volna. Ebből kiindulva gondoltam másnál is lehet, ezért dobtam be ötletnek.
 
Miért kell elválasztani a táptalajt az általános talajtól? Durva aljzatemelésnél a táptalajt feljebb lehet emelni, hogy a növények gyökereinek a közelébe kerüljön, de akkor is inkább az alá kellene tenni hálót, geotextíliát, technológiai rácsot, hogy az aljzatemeléshez használt nagyobb kövek közé nem menjen be a táptalaj.
 
Valóban nem egyszerű és tényleg van ennél olcsóbb is, csak azért dobtam be ötletnek, mert nekem pl. volt otthon elfekvőben úgy, hogy ha a tavaszi nagytakarításkor nem bukkanok rá eszembe sem jutott volna. Ebből kiindulva gondoltam másnál is lehet, ezért dobtam be ötletnek.

Én meg csak refkeltáltam, hogy aki esetleg ezt a módszert választja, az ne egyből a svédekhez rohanjon. :)

Ui: ettől még a problémáim ugyanúgy megvannak a megoldással...
 
Miért kell elválasztani a táptalajt az általános talajtól? Durva aljzatemelésnél a táptalajt feljebb lehet emelni, hogy a növények gyökereinek a közelébe kerüljön, de akkor is inkább az alá kellene tenni hálót, geotextíliát, technológiai rácsot, hogy az aljzatemeléshez használt nagyobb kövek közé nem menjen be a táptalaj.

Ráadásul erre sem nagyon van szükség, mivel egy rendes talaj esetén a víz a talajban is áramlik és a tápanyagokat a táptalajból a talajba is felviszi!
 
Ráadásul erre sem nagyon van szükség, mivel egy rendes talaj esetén a víz a talajban is áramlik és a tápanyagokat a táptalajból a talajba is felviszi!
Igen, ez igaz. Én mondjuk megtettem a táptalaj feljebb emelését az előző akiban, a mostaniban nem. A növények abban gyorsabban fejlődtek ha jól emlékszem mindkét esetben új táptalajjal és amazonia fedőréteggel. Ártani nem árt. De a két réteget elválasztani, azt nem nagyon értem. Persze attól még lehet rá valamilyen magyarázat....;)
 
Igen, ez igaz. Én mondjuk megtettem a táptalaj feljebb emelését az előző akiban, a mostaniban nem. A növények abban gyorsabban fejlődtek ha jól emlékszem mindkét esetben új táptalajjal és amazonia fedőréteggel. Ártani nem árt. De a két réteget elválasztani, azt nem nagyon értem. Persze attól még lehet rá valamilyen magyarázat....;)

Mondjuk esetleg ha az általános talaj újrahasznosításában gondolkodsz, könnyebb szétválasztani a két réteget, ezáltal kisebb a veszteség. Amikor lelőttem az akváriumot a kavarodás miatt elég sok általános talaj is ment a kukába.

Szép napot Nektek!

Zoli
 
Így van, én is ilyesmi céllal gondoltam.
Mindenki döntse el, hogy jópár liter talaj megér-e neki egy kis bohóckodást a gyökerekkel.
 
Aki szedett már szét akváriumot, az tudja, hogy a táptalaj pár hónap alatt úgy beáll alul, mint a beton. :) Egy csővel szépen le lehet szívni a fedőtalajt a táptalaj tetéről. Legalábbis én minden akimnál ezt csináltam gond nélkül. Aquabasis és Tropica ebből a szempontból mindegy. A veszteség minimális, szinte nulla. Ettől még lehet hálózni persze......:)
 
Back
Oldal tetejére