• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Aljzatemeléshez halva született ötlet műanyag gyeprácsot használni?

[aco-self-gyepracs-muanyag-60x40cm-zold-AQ0024.html/hun/113/609/[/URL]
 
A GA-ban kapható kövekhez, melyik Magyarországon is fellelhető kövek hasonlítanak a legjobban?
Megemeltem egy helyen harisnyába tett kaviccsal a talajt. Szép domb is lett, de rövid időn belül végül egy szintbe lefolyt.
A kövek a domb oldalának megtámasztását szolgálná.
 
A GA-ban kapható kövekhez, melyik Magyarországon is fellelhető kövek hasonlítanak a legjobban?
Megemeltem egy helyen harisnyába tett kaviccsal a talajt. Szép domb is lett, de rövid időn belül végül egy szintbe lefolyt.
A kövek a domb oldalának megtámasztását szolgálná.
Menj el a legközelebbi kőkereskedésbe, biztosan találsz Neked tetszőt, az eladók meg segítenek, hogy melyiknek nincs oldható mésztartalma (a biztonság kedvéért egy kis sósavat azért vigyél).
 
Ami a sósavteszten kívül nagyon fájhat még az a szilikát. Ha egy ilyen követ sikerül kifogni akkor nem lesz egyszerű a menet.
 
Szereztem 23 kg bazaltot, szerintetek elég ha harisnyába teszem, vagy jobb a krumplis zsák? A harisnya nem málik szét idővel? A táptalajt a bazaltra tegyem vagy alá?Kb 16cm lesz a domb.
 
Szerintetek milyen ötlet, ha a selejtes padlólapra ragasztom fsb-vel a hungarocell-t és arra építkezek? 1-2 cm, nehéz lapok, bár nem tudom oldódhat-e ki belőle valami.

Szívesen használnék hálóba burkolt köveket is, de ahogy rátenném a több kilós dragon köveket szétcsúszna alatta, mert nincs ami az alakját tartaná.
 
Szerintetek milyen ötlet, ha a selejtes padlólapra ragasztom fsb-vel a hungarocell-t és arra építkezek? 1-2 cm, nehéz lapok, bár nem tudom oldódhat-e ki belőle valami.

Én nem tenném. Biztosan van olyan mi gond nélkül használható, de ha mégis van vele valami, akkor nem lennék a helyedben mikor rádöbbensz :)

Szívesen használnék hálóba burkolt köveket is, de ahogy rátenném a több kilós dragon köveket szétcsúszna alatta, mert nincs ami az alakját tartaná.

Jól értem Dragon? Figyu ezekből a kövekből mindent meg lehet csinálni. Fúrni faragni, merevítőket belefúrni. Így épült mostanság sok bonyolultabb dragon forma. Iszonyat könnyű megmunkálni. Ha a poros felülete miatt a ragasztás nem megy, fúrd meg.
 
Köszi a válaszokat!
Egyelőre ami itthon rendelkezésre áll az egy halom hungarocell és fbs ragasztó, szombaton megpróbálok lávakövet szerezni és kipróbálni. Ha más nem régről van valami díszkavics.
 
Szerintetek mennyire alkalmas aljzat emelésre a hungarocell?! Lesz rajta 13 liter talaj és kb 25 kg kő, de elég sok hungarocel is lesz alatta. Tartok tőle hogy fel fog jönni
 
Szerintetek mennyire alkalmas aljzat emelésre a hungarocell?! Lesz rajta 13 liter talaj és kb 25 kg kő, de elég sok hungarocel is lesz alatta. Tartok tőle hogy fel fog jönni
Teljesen jó, le kell ragasztani és akkor nem jön fel.
 
Már el is kezdtem. Közben jöttem rá hogy alulra kell egy vékony réteg amit nem szabad az üveghez ragasztani. Úgysem jön fel a súly miatt, de már mindegy. ...
 
Sziasztok!
Mennyire rossz ötlet zeolitot használni talajemelésre, gondolok itt van e bármilyen hatása a vízre?Hasonlít a matrixra,matrix tropra (vagy lehet ugyan az).ADA galériás akváriumok talajemelésénél láttam hasonló anyagot.
 
Sziasztok!
Mennyire rossz ötlet zeolitot használni talajemelésre, gondolok itt van e bármilyen hatása a vízre?Hasonlít a matrixra,matrix tropra (vagy lehet ugyan az).ADA galériás akváriumok talajemelésénél láttam hasonló anyagot.

Biztosan nem az. A matrix és matrix trop azonos teljesen (csak szemcseméret eltérés van), vulkáni eredetűek, míg a zeolitok üledékes eredetűek. A zeolitok ioncserélő és abszorber sajátságúak, így ameddig nem telítődnek, beleszólhatnak a vízkémiába - előszeretettel kötik meg az ammóniát (ez valahol jó, lásd szűrők) és a foszfátot (ez tök rossz nekünk). Bár lehet használni, csak néha meg kellene mérni a vízet leginkább foszfát szintre nézve. Vagy csak jól betemetni talajjal :D
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogy zúzott lávakövet hol tudok venni Budapesten? A népszerű kereső semmi haszálhatót nem dob ki. :-(

Help valaki.
Köszi
Krisztián
 
Back
Oldal tetejére