• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Egy másik topicban írtam, hogy a harisnyába töltött kerámiagyűrű nem igazán vált be, mert a harisnyán átment a növény gyökere, és elég masszívan belenőtt, így nem tudtam ritkítani.
Az szerintetek mennyire járható út, hogy a kerámiagyűrűket felfűzöm damilra, és úgy rögzítem őket kupacba?
 
Egy másik topicban írtam, hogy a harisnyába töltött kerámiagyűrű nem igazán vált be, mert a harisnyán átment a növény gyökere, és elég masszívan belenőtt, így nem tudtam ritkítani.
Az szerintetek mennyire járható út, hogy a kerámiagyűrűket felfűzöm damilra, és úgy rögzítem őket kupacba?
Így is bele fognak nőni a gyökerek.Inkább ritkításnál próbáld minél lentebb elnyisszantani.:)
 
Érdekes megoldás ez a gyűrű.
És mi van,ha közé megy a víz. Nem csinálhat galibát? (Már mint.hogy nem tud tisztulni.)

Én is szeretném majd a hátsó részt emelni,de én arra gondoltam,hogy ezt valami lapos kövekkel teszem amit vékonyan aljzattal szórok,hogy ne látszódjon ki :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
A talajban folyamatosan mozog a víz (jobb, agyagos talajnál) ezért nem gond, ha közémegy a víz. A tisztulást meg nem értem, de működik.
 
Srácok olyan kérdésem lenne, hogy ha emelni szeretnék(amit amazoniával fogok )akkor ahol nagyon magas a talaj ott hogyan legyen a táptalaj? lehet nem érnek le a gyökerek. vagy hogyan működik ez a dolog? :)
 
nyugodtan mehet az aljára a táptalaj. Az amazóniába fel fog oldódni a tápanyag, meg a gyökerek is simán lemennek.
 
Ahogy Cheetah is írta lenyulnak a gyökerek,de csinálhat egy szendvicset is.Talaj-táptalaj-talaj csak a fedőréteg legyen elég vastag.(min.4-5cm):)
 
Sziasztok
Kezdő vagyok. Egy 45 cm-es Cube akváriumot készülök berendezni minimalista Iwagumi stílusban. A kialakítást ehhez hasonlóra szeretném megoldani, ha összeáll a kép, hogy hogy csináljam.
Green Aqua - Scaper's Day Contest - week 9th | Facebook
Seiryu köveket használnék. Viszont nem látom át, hogy a "dombok, sziklák" teteje mivel van kialakítva. Kövek között/tetején táptalaj van, vagy csak simán növényesítve vannak a kövek? Vagy más egyéb..?
Az ilyen jelleg kialakításához is Amazonia talajt használjak, vagy elég lehet mondjuk Manado is?

Tudom, hogy a kocka akváriumban ez másképp fog kinézni, de megemelném a talajt is és más jellegű köveket használnék. Abban is érdekelne a véleményetek, hogy az ilyen kialakítás szerintetek mennyire mutatós, ha az akvárium központi helyen van, ahol 3 oldalról is kitűnően látható?
Minden véleményt szívesen fogadok...
 
Sziasztok
Kezdő vagyok. Egy 45 cm-es Cube akváriumot készülök berendezni minimalista Iwagumi stílusban. A kialakítást ehhez hasonlóra szeretném megoldani, ha összeáll a kép, hogy hogy csináljam.
Green Aqua - Scaper's Day Contest - week 9th | Facebook
Seiryu köveket használnék. Viszont nem látom át, hogy a "dombok, sziklák" teteje mivel van kialakítva. Kövek között/tetején táptalaj van, vagy csak simán növényesítve vannak a kövek? Vagy más egyéb..?
Az ilyen jelleg kialakításához is Amazonia talajt használjak, vagy elég lehet mondjuk Manado is?

Tudom, hogy a kocka akváriumban ez másképp fog kinézni, de megemelném a talajt is és más jellegű köveket használnék. Abban is érdekelne a véleményetek, hogy az ilyen kialakítás szerintetek mennyire mutatós, ha az akvárium központi helyen van, ahol 3 oldalról is kitűnően látható?
Minden véleményt szívesen fogadok...

A kövek belső szélein használj szerintem geotextilt, hogy véletlenül se "csurogjon" ki egy résen se a talaj.
Táptalajt csak az aljára tesznek, üveg és kő / geotextil illetve a táptalaj között legyen pár centi általános aljzat, majd a teljes domb magasságában fel tudod tölteni általános aljzattal (pl. Amazoniával) (táptalaj felett az aljzat magassága legalább 4 cm legyen).
Ezután ültethetsz szépen.

A kövek tetejére a mohát pedig kötözheted, vagy ragaszthatod is.

Érdemes megnézni pár hasonló stílusú naplót, több helyen le van szépen írva, s pár helyen képekkel is illusztrálva van, ki hogy oldotta meg ezt a feladatot.
 
A kövek belső szélein használj szerintem geotextilt, hogy véletlenül se "csurogjon" ki egy résen se a talaj.
Táptalajt csak az aljára tesznek, üveg és kő / geotextil illetve a táptalaj között legyen pár centi általános aljzat, majd a teljes domb magasságában fel tudod tölteni általános aljzattal (pl. Amazoniával) (táptalaj felett az aljzat magassága legalább 4 cm legyen).
Ezután ültethetsz szépen.

A kövek tetejére a mohát pedig kötözheted, vagy ragaszthatod is.

Érdemes megnézni pár hasonló stílusú naplót, több helyen le van szépen írva, s pár helyen képekkel is illusztrálva van, ki hogy oldotta meg ezt a feladatot.
Köszi a segítséget, kicsit később megtaláltam, hogy ez a The Rupture és láttam a naplóját is
 
Hi, ki fog maradni jó pár kiló kavicsos ajzat egy most induló akinál. Talajemelésre gondoltam vele kapcsolatban úgy hogy a kavics menne a legaljára rá 2-3 cm táptalaj majd erre jönne rá 6-7 cm égetett kerámia.
Szerintetek nem fog az alján lévő kavics túlsok méreganyagot magába zárni? Muszáj a táptalajt a legaljára teríteni?
 
Hölgyek Urak! Valahol olvastam itt a fórumon az égetett agyaggolyókról, amit hidrokultúrás növénytermesztéshez használnak, ez alkalmas lehet talajemelésre harisnyába kötve? Ha van vele valakinek tapasztalata szívesen venném ha megosztaná velem:).
 
Én végül is a hungarocellel való emelés mellett döntök és a biztonság kedvéért leragasztom FBS-el.
Lépcsőzetes emelést szeretnék amit több hungarocell egymáshoz ragasztásával gondoltam elérni.
Az FBS-el illetve a hozzá hasonló ragasztók a hungarocellek összeragasztásához is alkalmasak?
A kövek oldalához (ahol táptalajjal illetve aljzattal még érintkezik) geotextilt raknék, hogy ne szivárogjon a kövek alá, közé a táptalaj.
Ez így jó vagy van jobb megoldás? :)
 
Én végül is a hungarocellel való emelés mellett döntök és a biztonság kedvéért leragasztom FBS-el.
Lépcsőzetes emelést szeretnék amit több hungarocell egymáshoz ragasztásával gondoltam elérni.
Az FBS-el illetve a hozzá hasonló ragasztók a hungarocellek összeragasztásához is alkalmasak?
A kövek oldalához (ahol táptalajjal illetve aljzattal még érintkezik) geotextilt raknék, hogy ne szivárogjon a kövek alá, közé a táptalaj.
Ez így jó vagy van jobb megoldás? :)
Teljesen megfelelő a hungarocell aljzat emelésre.Az előző akimban ez volt.2,5 évig működött, semmi bajom nem volt vele.Az fbs tökéletesen ragasztja.
 
Nemrég indított első akváriumnál én is így terveztem az aljzatemelést, de lebeszéltek róla. Viszont sok mindenkinél meg működik. Saját tapasztalataim szerint:
A harisnyába kavicsot módszer sokkal előnyösebb, mert át tudja járni a víz és szétszedéskor nem kell majd vakargatni a ragasztásnyomokat. Megvalósítása is egyszerű. Tuti, hogy nem fog feljönni, mint az néhányaknál sajnos előfordult - akár ragasztás esetén is.
Hungarocell helyett inkább vízálló nikecellt, vagy ilyesfélét használj és csak abban az esetben javaslom a választását, ha a dekorod (kövek, fák stb) bele fognak érni. Az ilyen anyagokkal könnyebben tudsz játszani, hogy pontosan hozzáigazítsd a kövek formájához - akár még egyfajta támaszték is lehet. Előnye továbbá a tömege, ezzel jobban tudod kímélni a szekrényt. Ha ezek nem szempontok, mindenképp a természetes anyagú talajemelést válaszd.
Ha harisnyázol és a layout nem egyenletes meredekségű, csinálj többféle méretű csomagot, hogy jobban tudj velük játszani.
 
Back
Oldal tetejére